Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vydáno Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal  (Přečteno 7209 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Vydáno Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal
« kdy: 18 Října 2012, 19:18:55 »
Tým Ubuntu hrdě oznamuje vydání nové verze Ubuntu s označením 12.10 Quantal Quetzal

Další půl rok je za námi, což také znamená nové vydání Ubuntu, tentokráte nesoucí název Quantal Quetzal. V novém Ubuntu 12.10 naleznete různé zajímavé novinky a především mnohá vylepšení a opravy. Mezi nejzajímavější novinky patří sjednocení pracovních prostředí - nově zde naleznete pouze jediné prostředí Unity určené pro všechny počítače, důležitou novinku představuje také možnost integrace webových aplikací do pracovního prostředí. Podrobnější informace naleznete v našem průvodci novinkami nebo v některé z četných recenzí na známých linuxových portálech.

Další informace

Odkazy pro stahování

Na Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal můžete samozřejmě přejít i ze starších verzí Ubuntu. Pomoci vám může český návod k přechodu.

Release Party

Pokud vás zajímají novinky v Ubuntu 12.10 a další věci kolem Ubuntu, přijďte 10. listopadu na Ubuntu Release Party do obchodním centra SAPA v Libušské ulici č.p. 319 na Praze 4. Přednášky s tematikou Ubuntu, představení Quantal Quetzal, CD, diskuse...
« Poslední změna: 25 Října 2012, 18:55:40 od Vojtěch Trefný »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Vydáno Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2012, 01:44:36 »
Díky za to, co konáš. I těm pardálům okolo.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:Vydáno Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2012, 11:51:49 »
vzhledem k tomu ze se mi posledni aktualizaci ro....lo vic veci a dovrsila to aktualizace firefoxu kterej je ted take invalidni, je cas na novou cistou instalaci, koukam vse spatne k necemu dobre, nova verze vysla prave vcas!  :D

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Vydáno Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2012, 01:27:40 »
Vše co řekl trefný o těch novinkách v Ubuntu 12.10 je pravda pravdoucí ale systém jako takový stratil tímto snad všechnu rychlost kterou dosud měl.
Já jsem si např nainstaloval Ubuntu 12.10 ukazatel myši se začal sekat a fungoval opravdu těžce (Asi jako když si v evropě pustíte hru na Onlive nejlépe nějaký FPS) a ty frame dropy ve hrách o tom ani radši hovořit nebudu a o tom poklesu výkonu celýho mýho PC radši taky ne.
Jinak mě teda ale opravdu překvapilo že ať napíšu do Unity dash skutečně cokoliv tak opravdu dostávám plnohodnotné výsledky.
Jinak si ale myslim že je na čase aby se někdo začal zabývat kompatibilitou některých aplikací v Centrum Softwaru pro Ubuntu protože už zase se mi dost často stává že něco nainstaluji a ono se to tak nějak potom nespustí jediný co mohu udělat je poslat hlášení o chybě nic víc se ale na oko neděje.
Občas se mi taky stávalo že se program po kliknutí na ikonu sputil a ale vizuálně ne takže když jste na ni klikly podruhé tak se konečně objevil ovšem to byl jen skutečně optický klam protože Program na který jste se koukali byl sice skutečně spuštěn ale dvakrát (Když jsem zavřel program tak mi bylo divný ten skutečně neuvěřitelný zvuk co vydával větrák z chlazení mého CPU) a zjistil jsem to až když jsem spousti sledování systému a vyděl jsem že mě tenhle již dávno zavřený program vytěžuje na 100%.
Takže závěr je Canonicale koukej to dodělat !!!!
Ale už se schyluje k vydání 13.04 a ta má být celkově tak nějak orientovanější na výkon hlavně herní protože nám přišel steam a to je velká událost a mám z toho radost že se konečně někdo zabývá tím co nám pomůže (Udělat z Linuxu herního konkurenta,protože co si budem nalhávat většina lidí skutečně Počítač používá k hraní PC her) aby se Ubuntu dostalo do povědomí i běžné veřejnosti která ani kolikrát neví co to Ubuntu je.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.