Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: launcher a panel [VYŘEŠENO]  (Přečteno 4007 krát)

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
launcher a panel [VYŘEŠENO]
« kdy: 22 Prosince 2012, 01:22:34 »
Ahoj, jsem nezkušený uživatel 12.04 a teď po přechodu na 12.10 mám problémy, prosím o pomoc...

Povýšil jsem z 12.04 na 12.10 - vše šlo hladce, reset i naběhnutí systému, ale nevím v čem přesně jsem - zda-li v Uniti 2D (hláška o přihlášení k wifi se po přejetí kurzoru nezprůhlední) nebo kde, každopádně nevidím launcher a panel???

Jinak mi přijde, že vše funguje, spustím operu přes terminál, vše z plochy, jen to má vše takový divný vzhled, například Všechna nastavení - položka Osobní a vedle toho je takové červené přeškrtnuté kolečko, chybí tu minimalizace, ukončení okna atd. Problém bude nejspíš v grafice - v podrobnostech to píše, že mám VESA: M92, ale já mám ATI, nevím jak se dostat k dodatečným ovladačům (třetích stran - já je teda nepoužíval, ale nějaké to ve verzi 12.04 nabízelo)...

HP ProBook 4510s, 64bit Ubuntu 12.10

prosím o pomoc a předem děkuji
« Poslední změna: 25 Prosince 2012, 21:46:14 od m_v »

Rover623

Re:launcher a panel
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2012, 09:42:05 »
Jsou asi 2 možnosti, buď ti nejde akcelerace nebo jsi se přepnul do jiného prostředí, můžeš udělat obrázek

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:launcher a panel
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2012, 12:03:00 »
do jiného prostředí jsem se nepřepínal, při přihlašování tam je Gnome, Gnome shell, Cairo a Ubuntu výchozí (do toho se přihlašuji). Nejde presouvat okna, alt+tab nefunguje, prepinani ploch (klavesove zkratky), nevidim launcher, panel, dash nic - jen plochu a pres slozky na plose se dostanu k jinym slozkam. Jak sem prosim vlozim foto (vzdy jsem to delal pres picasa a link, ale ted v tom osekanem rezimu nevim - tady je ikona vlozit obrazek, ale nevim jak na to) - jsem proste zacatecnik, omlouvam se. Asi to souvisi s moji grafickou kartou Ati Radeon, ale nevim presne typ - jde to zjistit pres terminal? Predem dekuji za vasi pomoc a rady

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:launcher a panel
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosince 2012, 19:30:54 »
prosím o pomoc a shrnuji:

mám stejný problém jako tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=65807.0, tj. vidím jen plochu bez launcheru a panelu, okna nemají ohraničení tak jako ve verzi 12.04, pravé tlačítko na ploše funguje, takže přes změnu pozadí plochy se dostanu k Všechna nastavení

rozdíl je v tom, že jsem žádné nesvobodné ovladače pro grafickou kartu nepovoloval ani ve verzi 12.04 a po aktualizaci na 12.10 se k nabídce nesvobodný ovladačů nevím jak dostat. Mám Ati Radeon (HP ProBook 4510s)

k této kartě jsem našel informace tady: http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Quantal_Installation_Guide, ale moc se v tom nevyznám, nejspíš bych měl instalovat Catalyst, ale opravdu nevím co nejdříve...

takže bych to viděl, že mi nenaběhl compiz - jde to nějak spravit, lze se nějak vrátit k unity, prosím o rady, předem děkuji

martin

aloisam

  • Host
Re:launcher a panel
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosince 2012, 19:58:40 »
nejdřív vyzkoušej, jestli to není jen špatným nastavením compizu.

přihlaš se do nějakýho jinýho prostředí, jestli bude fungovat.

jestli bude funkční, tak unity opravíš takto:

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66061.msg471046#msg471046

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:launcher a panel
« Odpověď #5 kdy: 23 Prosince 2012, 13:23:47 »
diky za radu - přihlásil jsem se do gnome-classic a tam vše běží (nikdy jsem v tom nedělal, ale zdá se mi to bez problému, vidím panel, lištu s plochama dole a ohlášení o připojení k wifi po přejetí kurzorem zmizí) - vymazal jsem uvedene compiz složky, restartoval a vrátil se do unity - stále beze změny:( - tj. vidím jen plochu, co dál?

aloisam

  • Host
Re:launcher a panel
« Odpověď #6 kdy: 23 Prosince 2012, 23:24:18 »
pokud gnome classic běží, tak je problém s tou atinou...

to už jde mimo mě, ale určitě bych jako první zkusil nejednodušší způsob, tj povolit nesvobodný ovladač v "Dodatečných ovladačích". V gnome classic jsou myslím někde v panelu Systém→Správa...

popř se pak vrhnout na wiki:

http://wiki.ubuntu.cz/ovlada%C4%8De_grafick%C3%BDch_karet

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:launcher a panel
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2012, 13:17:17 »
díky, nicméně v gnome classic jsem našel jen Zdroje software a záložku Dodatečné ovladače - tam je, že používám dodatečný ovladač pro wifi (to jsem používal už dříve), ale žádná další možnost na výběr, nic pro grafiku (ve verzi 12.04 to tam bylo, nicméně dodatečné ovladače vypadali jinak - jako samostatná aplikace...)

nevím - šlo by to celé přesunout do diskuze o hardware? prostě jak zprovoznit unity (launcher a panel) v případě mojí grafické karty ATI RV710 [Mobility Radeon HD 4300 Series] v ubuntu 12.10 (64bit). Děkuji za další pomoc

Rover623

Re:launcher a panel
« Odpověď #8 kdy: 25 Prosince 2012, 15:49:01 »
Pro sérii 4xxx od Ati už není v nesvobodné ovladači pro 12.10 podpora. Ati podporu pro starší karty odstraňuje dost rychle a nejnovější ovladač Ati už podporuje jen karty řady 6xxx a vyšší

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:launcher a panel
« Odpověď #9 kdy: 25 Prosince 2012, 18:07:52 »
aha - to je špatné. Co mně tedy zbývá za možnosti a rozumím tomu správně?

1. buď používat gnome classic, protože tam není potřeba 3D akcelerace, možná ještě GNOME, ale tam je myslím 3D akcelerace potřeba?
2. provést čistou instalaci 12.04
3. nebo se pokusit zprovoznit Ati podle tohoto návodu (ale to bych asi nezvládl a nejspíš to stejně není na ten můj typ?) - http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Quantal_Installation_Guide
4. nebo jde nějak fungovat bez nesvobodného ovladače s unity (to bych nejraději)- tak abych viděl launcher a panel - dosud jsem nesvobodný ovladač nikdy nepoužíval, měl jsem tam jen nějaký catalyst a ten v gnome classic nejde spustit, hází to nějaký eror

co navrhujete???
ta čistá instalace by měla jít do stávajících oddílů na disku a v podstatě by došlo k vymazání 12.10
díky za pomoc
« Poslední změna: 25 Prosince 2012, 18:14:48 od m_v »

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:launcher a panel
« Odpověď #10 kdy: 25 Prosince 2012, 19:42:59 »
nejnovější ovladač Ati už podporuje jen karty řady 6xxx a vyšší
5xxx a vyšší(kromě přeznačených).

K věci.
Zkus odinstalovat nesvobodné ovladače, takto:
Kód: [Vybrat]
sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*
V případě, že první příkaz skončí chybou, tak ji ignoruj a proveď příkaz druhý. Potom by měly normálně fungovat svobodné ovladače. Pokud Ti jejich schopnosti/výkon stačí, tak bych u nich doporučil setrvat.
V případě, že to nepomůže(popř. budeš potřebovat nesvobodné ovladače), tak zkus postupovat takto(v některých případech může tento postup rozhodit systém!):
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy
sudo reboot
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:launcher a panel
« Odpověď #11 kdy: 25 Prosince 2012, 20:15:41 »
restartoval jsem (první příkaz zahlásil, že nevidí ten uninstall a druhý, že se neshoduje nějaký název, ale že smaže 3 balíky a uvolní se 254MB........ a vidím horní panel - hurá a díky
launcher bohužel nenaběhl a po přihlášení mi to zahlásilo problém s instalací fglrx, zda-li to chci oznámit - to by nevadilo, ale proč to chce instalaci fglrx?

začalo fungovat přepínání mezi okny alt+tab, nefunguje více ploch (nebo nevím kde to zapnout) a taky konečně vidím rámce kolem oken s křížkem, minimalizací, maximalizací - když to minimalizuji tak to skočí doleva jakoby do launcheru a hezky to zaanimuje, ale já ten launcher prostě nevidím - zkusil jsem změnit i rozlišení (jestli se to nevleze do obrazu) a nic, tedy:

vždy jsem používal svobodné ovladače, nevím jak do 12.04 vlezl ten catalyst, nejspíš jsem mu to povolil
po upgrade na 12.10 jsem žádný nesvobodný ovladač nepouštěl ani nepovolil
budu štěstím bez tebe když to poběží takhle - je to svižné, horní panel je první radost, ale bez launcheru spouštět programy je těžkopádné a hodně jsem si zvykl na dash - už ani nevím co mám instalované, jen zadám dvd a on mi najde programy

prosím jak uvidět launcher????
každopádně moc děkuji za radu


moc se omlouvám - vše ruším, skvělý vánoční dárek - zmáčknul jsem alt + F1 a ono to běží - vidím launcher, přepínání ploch, hned jsem si nastavil aby se launcher neschovával, prostě skvělé - díky, co víc si přát, když na tom běží i hry od humble bundle a vše ostatní, díky :)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:launcher a panel [VYŘEŠENO]
« Odpověď #12 kdy: 25 Prosince 2012, 22:14:55 »
Ok ;)
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.