Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Z plochy sa nedajú odstrániť ikony Počítač,Kôš a Domov - Ubuntu 13.04 [vyriešil]  (Přečteno 2759 krát)

romor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Na ploche sa mi z ničoho nič objavili ikony Počítač,Kôš a Domovský adresár. Skúšal som ich odstrániť pomocou Ubuntu Tweak, Unity Tweak aj Tweak Tool ale bezúspešne - všetky programy ukazujú, že ikony na ploche nie sú! V adresári Plocha tiež nič nie je (ani skryté...) Kde sa teda na tej ploche do čerta berú??? Ako ich mám dostať preč???
Ďakujem!
« Poslední změna: 25 Října 2013, 09:38:01 od romor »
Ubuntu 12.04 64 bit & Linux Mint 13 & Linux Deepin

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Vyskusaj nainstalovat dconf-tools.
Potom spusti dconf-editor a tam chod do
org-gnome-nautilus-desktop a v pravo zrus zfajknutie u computer-icon-visible, home-icon-visible, network-icon-visible a trash-icon-visible.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

romor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Ahoj!
Ďakujem za radu! Fungovalo to, len s tým rozdielom, že ja som to musel urobiť pre Nemo! Až vtedy keď som ho tam uvidel, som zistil, že som si ho podľa návodu z http://www.noobslab.com/ doinštaloval. Nastavenia, ktoré som robil konfiguračnými nástrojmi sa zrejme týkali Nautilusu a nie Nema!
Dík!
Ubuntu 12.04 64 bit & Linux Mint 13 & Linux Deepin

ekrres

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
funguje to aj na mate....caja....dík

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Ubuntu mate.
Menu-system-nastavenia-vzhlad a dojem-mate tweak-pracovna plocha-ikony plochy.
Toto by malo byt bezne zapnutie/vypnutie ikon na ploche.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.