Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ukončení provozu Ubuntu One  (Přečteno 109913 krát)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #25 kdy: 03 Dubna 2014, 14:29:37 »
K+ Dík
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #26 kdy: 03 Dubna 2014, 14:59:09 »
A zkušenosti s Google Drive někdo máte?
http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-a-Google-Drive-Client-on-Ubuntu-381532.shtml
Musím si také najít náhradu za U1. :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #27 kdy: 03 Dubna 2014, 15:14:39 »
No, tohle vypadá jako skvělá náhrada za U1.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

ludolph

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #28 kdy: 03 Dubna 2014, 15:17:26 »
A zkušenosti s Google Drive někdo máte?
http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-a-Google-Drive-Client-on-Ubuntu-381532.shtml
Musím si také najít náhradu za U1. :'(

Jednak neni oficialne podporovana verze 12.04, coz je dost zasadni nedostatek a jednak jsou zkusenosti, alepson podle reakci na ruznych forech, dost spatne.

Existuje sice navod jak instalovat grive-tools na ubutnu 12.04 (http://www.thefanclub.co.za/content/how-install-grive-tools-ubuntu-1204-64bit), ale jsou s tim dost potize. Minimalne mne se to teda nepodarilo plnohodnotne rozchodit :(

Google drive pro Linux ma take dost zasadni omezeni (provazanost s dalsimi sluzbami Google je zatim minimalni):
Citace
Limitations:
    - Auto Sync only detects changes in your local Google Drive files and folders.
    - Symbolic links are not supported
    - Downloading Google Documents is not yet possible.

Kdyz uvazim, ze dropbox proste nainstaluji z ubuntu repositare a vse chodi od zacatku jak ma, je to rychle a spolehlive, tak pro mne neni co resit.

Dodatek: zajimava diskuse u tohoto clanku http://www.noobslab.com/2014/02/unofficial-google-drive-grive-tools.html
« Poslední změna: 03 Dubna 2014, 15:35:58 od ludolph »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #29 kdy: 03 Dubna 2014, 15:40:42 »
A zkušenosti s Google Drive někdo máte?
http://news.softpedia.com/news/How-to-Install-a-Google-Drive-Client-on-Ubuntu-381532.shtml
Musím si také najít náhradu za U1. :'(

Si udělej taky svoje řešení, ne? Není to nejjednodušší?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #30 kdy: 03 Dubna 2014, 15:49:46 »
To sice není moc ale přeci jen 2000Kč ročně. Ale měl jsem v Ubuntu One díky připojení další klientů skoro 25GB zdarma.... potřeboval jsem z toho jen 8GB...

A to je takovy problem koupit se za litr raspberry pi + nabijecku + kartu, nekde splasit ip adresu a nahodit na to ssh + git, nebo ten owncloud?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

ludolph

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #31 kdy: 03 Dubna 2014, 15:57:21 »
To sice není moc ale přeci jen 2000Kč ročně. Ale měl jsem v Ubuntu One díky připojení další klientů skoro 25GB zdarma.... potřeboval jsem z toho jen 8GB...

A to je takovy problem koupit se za litr raspberry pi + nabijecku + kartu, nekde splasit ip adresu a nahodit na to ssh + git, nebo ten owncloud?

 A kde se da levne nebo zadarmo splasit IP adresa s rychlym pripojenim?

Standa99

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #32 kdy: 03 Dubna 2014, 16:24:58 »
To musíš řešit u poskytovatele svého NETu, ale většinou je veřejka za poplatek (já mám poskytovatele, který jede pouze na veřejkách).
Taky jsem uvažoval o ownCloud, ale na strojku mi jede vše, včetně Samby. Tu mám do NETu tunelovanou přes SSH a na Androidu je s tím trochu boj. Tunelovat umí, ale vše musím přehazovat nad port 1024, takže některé aplikace pak Sambu nevidí. Takže jednou aplikací musím tunelovat, druhou zobrazovat a z té jdou soubory pouze stahovat.

Dovi

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #33 kdy: 03 Dubna 2014, 22:00:02 »
Nic ve zlém, ale cloud integrovaný do systému je prostě nejlepší. Zajímavá mohla být převším provázanost U1 s Ubuntu Phone., atd... Už jen čekám, kdy Canonical stáhne roletu a zavře krám...
Mimochodem přímo na ubuntu.com je už nastíněná vize jak řešit cloud do budoucna.
« Poslední změna: 03 Dubna 2014, 22:04:22 od Dovi »

jmp

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #34 kdy: 03 Dubna 2014, 22:07:11 »
owncloud funguje trochu jinak, než obyčejné sdílení

chtěné "zvláštní efekty" spočívají v dostupnosti dat skrze webové rozhraní a v možnosti definovat složky, které se budou mezi klientem a serverem automaticky replikovat (pomocí agenta na klientu)

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #35 kdy: 04 Dubna 2014, 11:59:12 »
Mimochodem přímo na ubuntu.com je už nastíněná vize jak řešit cloud do budoucna.
Myslíš Juju? To mi nepřijde jako skvělé řešení do budoucna. Hlavně mi to nepřijde jako cloud jako takový.

Dovi

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #36 kdy: 04 Dubna 2014, 15:48:29 »
Nehodnotím, pouze jsem oznámil :)
U1 bude chybět, bylo to dobré řešení.

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #37 kdy: 04 Dubna 2014, 19:38:14 »
MegaUpload v Ubuntu
Náhodou jsem narazil na uhle šikovnou multiplatformní věc:

https://github.com/t3rm1n4l/megacmd/

Thelv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #38 kdy: 05 Dubna 2014, 08:09:23 »
Jenom se přidám, já osobně používám Mega.com a máj klienta jak pro mobil tak i Ubuntu. Základní kapacita je 5GB a jde navýšit získáním dalších osob.

Odesláno z mého Lenovo P780 pomocí Tapatalk


martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #39 kdy: 05 Dubna 2014, 12:17:01 »
Jenom se přidám, já osobně používám Mega.com a máj klienta jak pro mobil tak i Ubuntu. Základní kapacita je 5GB a jde navýšit získáním dalších osob.

Odesláno z mého Lenovo P780 pomocí Tapatalk

Tak moment, na MEGA dávaj 50 GB free a klienta pro Ubuntu jsem ještě neviděl. Teda kromě toho linku na mega_tools co jsem posílal. Jenže to se obsluhuje přes terminál. Tohle myslíš ? Nebo jsem něco přehlídnul ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Thelv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #40 kdy: 05 Dubna 2014, 13:34:58 »
Omlouvám se přepsal jsem se, mělo to být Copy.com

Odesláno z mého Lenovo P780 pomocí Tapatalk


oldam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #41 kdy: 05 Dubna 2014, 16:28:26 »
Já už žádný jiný Cloud nechci. Všechny své data které jsem měl v Ubuntu-One si zazálohuji  na DVD RAM a hotovo. Mrzí mě že ta služba končí.

Myghael

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
  • Si vis pacem, para bellum.
    • FantasyWiki
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #42 kdy: 05 Dubna 2014, 22:59:23 »
No, mě ukončení provozu U1 alespoň konečně dokopalo dát si dohromady podobné úložiště na vlastním serveru + geografická záloha na obdobné servery kamarádů a v práci.
Lenovo ThinkPad R61 8918DFG Intel Core2Duo T8100 2,1 GHz, 4 GB DDR2-667, Intel 965PM, nVidia NVS140M, Hitachi 160 GB SATA2, Ubuntu Server 14.04.2 LTS x86_64, Xfce + Gnome Classic + awesome
Na serverech Debian Stable x86_64 (doma) nebo AlexanderaServer UNIX (v práci).
Všechny desktopy mám diskless + PXE boot ze serveru - běhá to cca. tak rychle jako klasický HDD.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #43 kdy: 07 Dubna 2014, 13:30:28 »
To sice není moc ale přeci jen 2000Kč ročně. Ale měl jsem v Ubuntu One díky připojení další klientů skoro 25GB zdarma.... potřeboval jsem z toho jen 8GB...

A to je takovy problem koupit se za litr raspberry pi + nabijecku + kartu, nekde splasit ip adresu a nahodit na to ssh + git, nebo ten owncloud?
Ano sám pro sebe bych to mohl takto tvořit. Pochopitelně náklady na provoz jsou "minimální" dostupnost "excelentní"...

Potřebuji relativně PROFI a jednoduchý integrovaný systém. Kdyby to bylo jen pro mne tak to neřeším, ale mnoho mých klientů to používá místo "stupidní USB Flashky, jako jednoduché a rychlé řešení přesunu dat mezi laptopy a PC a současně záloha.

Navíc díky kopii na vlastním disku to je funkční i bez netu, a následně se to zesynchronizuje.

A tak hledám řešení. Třeba ten mega dodělá klienta pro Ubuntu včas.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Dovi

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #44 kdy: 07 Dubna 2014, 14:25:48 »
K výše uvedeným alternativám bych dodal:
Mega.co.nz sice nabízí 50GB zdarma a výhledově klienta pro Linux, ale jedná se o další projekt Kima Dotcoma a člověk nikdy neví, kdy se místo svých dat dočká oznámení: Služba je blokována pro porušování autorských práv. Možná jsem paranoidní, ale tuším že po tomhle projektu prostě půjdou.
Copy.com vypadá nadějně, v základu je 15GB dat zdarma, klienti existují pro Linux, MacOS, Win, iOS, Android a Raspberry Pi. Podle mě je Copy rozumnější varianta nežli Mega.


ludolph

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #45 kdy: 07 Dubna 2014, 14:34:54 »
Copy.com vypadá nadějně, v základu je 15GB dat zdarma, klienti existují pro Linux, MacOS, Win, iOS, Android a Raspberry Pi. Podle mě je Copy rozumnější varianta nežli Mega.

testoval jsem ... male prenosove rychlosti, v mem pripade upload max 100kB/sec (prumer cca 75kB/sec), download max 150-200kB/sec (prumer cca 100kB/sec), na vetsi objemy dat to evidentne neni stavene. Mam pripojeni 20Mbs, ale tenhle free program je mozna omezeny na prenosove rychlosti, i kdyz to nikde explicitne neuvadeji.

Dovi

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #46 kdy: 07 Dubna 2014, 15:02:57 »
Rychlost jsem pravda neřešil.  Nepřenáším velké objemy dat, jen fotky a dokumenty. Na druhou stranu klient pro UbuntuOne stahoval z iPhonu do uložiště jednu fotku okolo 30 sekund a víc, klient Copy to samé zvládne za cca 4 sekundy. A načítání fotek do Ubuntu na notebooku z uložiště proběhlo svižně...

ludolph

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #47 kdy: 07 Dubna 2014, 15:19:34 »
Rychlost jsem pravda neřešil.  Nepřenáším velké objemy dat, jen fotky a dokumenty. Na druhou stranu klient pro UbuntuOne stahoval z iPhonu do uložiště jednu fotku okolo 30 sekund a víc, klient Copy to samé zvládne za cca 4 sekundy. A načítání fotek do Ubuntu na notebooku z uložiště proběhlo svižně...

Aha client  UbuntuOne pro iPhone ... no tak s tim nemam zadne zkusenosti, ale tam bych zadne velke prenosove rychlosti necekal. Stejne jako client U1 pro Windows, ktery byl casto skoro nepouzitelny.

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #48 kdy: 07 Dubna 2014, 17:27:02 »
Tak to je docela prekérka, protože Ubuntu One prto mě by do st podstatnej nástroj pro synchronizaci složek a souborů mezi třema PC - všude jsem měl pořád aktuální obsah. Zkoušel jsem i Gdrive, ale bohužel to nemá tu funkci jako UO, že po uložení souboru jde onen soubor hned na Cloud - je sice fakt, že je k dispozici cca 15GB prostoru grátis, ale pamatovat pořád na to, že mám zesynchronizovat PC se Serverem se mně moc nechce. Mám za to že Drop Box toto řešení má, ale 2GB je žalostně málo - to by chtělo alespoň 5GB.
Nemáte někdo nápad na nějaké hotové řešení pro Ubuntu? Nechce se mně nic stavět a vymýšlet - potřebuji pracovat a synchronizovat.

Thelv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #49 kdy: 07 Dubna 2014, 20:43:11 »
Copy synchronizuje automaticky a navíc k 15GB v základu můžete mít 5GB navíc za každého kdo se přidá přes váš link a těch 5GB dostane i ten dotyčný

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.