Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak aplikovat jednoduchý patch?  (Přečteno 4089 krát)

Toustovac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Jak aplikovat jednoduchý patch?
« kdy: 28 Února 2015, 12:13:04 »
Dobrý den,
řeším problém Linux vs eMMC HDD a nyní jsem dospěl do bodu, kdy potřebuji radu patřící již do této sekce.
Otázka (a stejně tak dle mého laického mínění i odpověď) je jednoduchá.
Mám následující text:

From 0f5081c323c52ac842b01fd79df3b3c251f7aca9 Mon Sep 17 00:00:00 2001
From: Nell Hardcastle
Date: Thu, 29 May 2014 22:06:50 -0700
Subject: [PATCH] eMMC: Don't initialize partitions on RPMB flagged areas.

Prevents a lot of pointless hanging at boot on some devices.
---
 drivers/mmc/card/block.c | 2 +-
 1 file changed, 1 insertion(+), 1 deletion(-)

diff --git a/drivers/mmc/card/block.c b/drivers/mmc/card/block.c
index 452782b..dd85dcf 100644
--- a/drivers/mmc/card/block.c
+++ b/drivers/mmc/card/block.c
@@ -2255,7 +2255,7 @@ static int mmc_blk_alloc_parts(struct mmc_card *card, struct mmc_blk_data *md)
       return 0;

    for (idx = 0; idx < card->nr_parts; idx++) {
-       if (card->part[idx].size) {
+       if (card->part[idx].size && !(card->part[idx].area_type & MMC_BLK_DATA_AREA_RPMB)) {
                    ret = mmc_blk_alloc_part(card, md,
                                       card->part[idx].part_cfg,
                                            card->part[idx].size >> 9,
--
1.9.1

Z tohoto textu potřebuji vytvořit něco, čemu se říká patch a ten následně buď přidat na instalační .ISO nebo přímo do nainstalovaného ubuntu.
Jsem začátečník v linuxu, samostatné jeho studium zabere pár měsíců a já potřebuji problém vyřešit hned, abych vůbec mohl linux nainstalovat a začít používat. Z toho plyne, že rady typu: "tady máš odkaz na kompilaci kernelu, prostuduj si to a budeš vědět" jsou mi dost k ničemu. Potřeboval bych jednoduchý, srozumitelný stepbystep návod pochopitelný pro úplného nováčka linuxu.

Další objasňující odkazy:
https://dev-nell.com/rpmb-emmc-errors-under-linux.html
http://www.abclinuxu.cz/poradna/hardware/show/396263
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=73786.0
Toustuji, tedy jsem.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Jak aplikovat jednoduchý patch?
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2015, 12:26:57 »
Něco takového potřebuješ?
http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/unixove-nastroje-8-diff-a-patch
nebo tě nechápu  :D

Toustovac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Jak aplikovat jednoduchý patch?
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2015, 12:42:48 »
...

Děkuji, to už vypadá nadějně.
Jen ještě dva detaily:
Jak konkrétně vytvořím z výše uvedeného textu něco, co budu moct zpracovat nástrojem patch?
A jak reálně ten nástroj patch v tomto případě použiji?
(polopaticky prosím  :-\)
Toustuji, tedy jsem.


Toustovac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Jak aplikovat jednoduchý patch?
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2015, 16:06:57 »
Použití je jednoduché
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1136

Tak nevím jestli se špatně ptám nebo je chyba jinde...  ???
návod pojednává o použití souboru .diff nástrojem patch...  OK.
Jenže já nemám soubor .diff !!!
Zkuste prosím pochopit následující větu:
Potřeboval bych jednoduchý, srozumitelný stepbystep návod pochopitelný pro úplného nováčka linuxu.
Nebo ještě lépe přečíst si úvodní dotaz.
Toustuji, tedy jsem.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak aplikovat jednoduchý patch?
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2015, 18:00:01 »
Opravdu nezvládneš vykopírovat z mailu kus textu do souboru?  To není specificky linuxová činnost, viděl jsem dokonce i uživatele widlí kteří to zvládli...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Toustovac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Jak aplikovat jednoduchý patch?
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2015, 18:30:49 »
Opravdu nezvládneš vykopírovat z mailu kus textu do souboru?  To není specificky linuxová činnost, viděl jsem dokonce i uživatele widlí kteří to zvládli...

Týjo, fakt nezvládnu...
Kde ten soubor vezmu? Jaký to má být soubor? Jako texťák? A jak ho mám pak pojmenovat? A mám mu změnit tu příponu na .diff ? A kde jsem se to měl dozvědět? A co potom s tím? A na co přesně mám pak ten patch aplikovat? A milion dalších otázek na které nikde nevidím odpověď a které musím vědět a udělat to správně, jinak to prostě nebude fungovat.
Ale všechny návody jsou stylem: "to je jednoduchý, prostě zkompiluj jádro a máš to. Lehký, ne?"
Už týden se snažím linux jenom nainstalovat a rozchodit, to se mi u widlí nikdy nestalo. Na každé linuxové stránce se skuhrá, že lidi radši widle, ale na nich prostě takovéhle problémy nejsou...
« Poslední změna: 28 Února 2015, 18:44:40 od Toustovac »
Toustuji, tedy jsem.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak aplikovat jednoduchý patch?
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2015, 18:49:26 »

Kde ten soubor vezmu? Jaký to má být soubor? Jako texťák? A jak ho mám pak pojmenovat? A mám mu změnit tu příponu na .diff ? A kde jsem se to měl dozvědět? A co potom s tím? A na co přesně mám pak ten patch aplikovat?

Mas ho v tom mailu. Obycejny. Ano. Treba patch.diff. Ano. V apatyce ses ptal? Predhodit programu patch. Na puvodni zdrojak.

Radsi zustan u widli, s timhle pristupem "udelejte to za me, me se nechce pouzit hlavu" budes porat resit nejake "problemy".
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Toustovac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Jak aplikovat jednoduchý patch?
« Odpověď #8 kdy: 28 Února 2015, 19:10:55 »
Mas ho v tom mailu. - V tom mailu není soubor, ale text.
Obycejny. -  ??? ??
Ano. - první přesná a jasná odpověď po týdnu (doslova).
Treba patch.diff - druhá přesná a jasná odpověď po týdnu.
Ano. - třetí přesná a jasná odpověď po týdnu. 
V apatyce ses ptal? - typická ukázka přístupu popsaného níže.
Predhodit programu patch - Jak předhodit? Co přesně znamená v tomto kontextu slovo předhodit?
Na puvodni zdrojak - a to je co?

Radsi zustan u widli, s timhle pristupem "udelejte to za me, me se nechce pouzit hlavu" budes porat resit nejake "problemy". - druhá typická ukázka přístupu linuxáků. Máš pocit, že když píši, že už se s tím týden babrám, že jsem celou tu dobu hlavu nepoužil? Nebo jde spíš o to typické " no jo, widlák..." a tím je vyřešeno. Nechci aby někdo za mě něco dělal, jen bych si přál aby mi někdo, kdo zná odpověď lidsky a srozumitelně poradil. Já se tady nechci s nikým dohadovat, jen mám pocit, že když pořád dokola čtu na stránkách linuxu, jak je to vše jednoduché a snadné a přinejhorším pomůže komunita, tak že jaksi realita je krapet jiná. Já osobně bych si nedovolil na jasně položené otázky odpovědět stylem: "tamhle máš návod, tak si poraď". To bych radši mlčel, když nevím nebo nechci poradit.
A skoro se obávám, že mi nic jiného než zůstat u widlí asi nezbyde.
« Poslední změna: 28 Února 2015, 19:30:52 od Toustovac »
Toustuji, tedy jsem.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak aplikovat jednoduchý patch?
« Odpověď #9 kdy: 28 Února 2015, 19:36:07 »
Mas ho v tom mailu. - V tom mailu není soubor, ale text.
Obycejny. -  ??? ??
Predhodit programu patch - Jak předhodit? Co přesně znamená v tomto kontextu slovo předhodit?
Na puvodni zdrojak - a to je co?

Je mi lito, ale tohle vzdavam.
V linuxu mame vice typu souboru. Obycejne (mp3, sh, avi,.. ), symlinky (aneb "zastupce" na widlich), hardlinky (aneb jeden soubor na vice mistech), pipy, sockety, zarizeni (soubor /dev/sda ~ harddisk)... v podstate vsechno co system zna ma nekde pristupne jako soubor.
Pouzit jako jako vstupni soubor pro patch. Druhy vstup bude ten "plnohodnotny" soubor.
V tom mailu vidim napsano "drivers/mmc/card/block.c". Zkus si tipnout jestli to nahodou neni puvodni zdrojak z kernelu...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.