Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Acer Aspire E11 - problém s touchpadem a vypínající se BT myší  (Přečteno 3962 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Zdravím,

i přes usilovné hledání (funkčního) řešení se mi nedaří vyřešit problém s touchpadem na tomto notebooku. Instalace Ubuntu byla také náročná (problém s UEFI především), ale to se nakonec zadařilo. A nyní k problému - po určité době používání touchpadu začne kurzor šíleně poskakovat a klikat. Touchpad lze vypnout pomocí zkratky či vypnutím modulu, to jsem se dočetl, ale neřeší to můj problém - já potřebuji ten touchpad používat. Tedy já ne, ale přítelkyně. Často má notebook na klíně a použití myši je nereálné. Tím narážím i na druhý problém - bluetooth myš se jí po určité době (pár sekund) vypne (i když vypnu touchpad trvale), pomůže až opětovné připojení. To se jí na starším Aceru nestávalo.

Tento problém na internetu řeší dosti lidí, někomu pomohlo nastavit v biosu touchpad do módu "basic", to ale u tohoto modelu nejde, jak jsem zjistil. Prý by to mohl řešit novější kernel, ale ač linux používám leta, v tomto zas tak zběhlý nejsem. Nemáte s tím někdo zkušenost?

PS - nespekulujte, proč jsem přítelkyni vybral tento notebook, děkuji. Měla specifické požadavky a toto byl jeden z mála notebooků, které vyhovovaly po všech směrech, cena nehrála roli až tak moc, proto jsem zvolil verzi s lepším procesorem a lepší RAM. Přítelkyně to ještě řeší tak, že místo Linuxu pouští Win8.1, ale ten je poměrně pomalý oproti Ubuntu.

Vím, že nyní vyjde nová verze, myslíte, že by bylo lepší počkat, zda se podpora nezlepší?

Libor
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Acer Aspire E11 - problém s touchpadem a vypínající se BT myší
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2015, 22:27:49 »
k té myši - vypni USB autosuspend

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re:Acer Aspire E11 - problém s touchpadem a vypínající se BT myší
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2015, 22:57:16 »
To mi pomůže s BT myší, která je připojena přímo přes interní BT? Ale mrknu na to. Díky
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Acer Aspire E11 - problém s touchpadem a vypínající se BT myší
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2015, 07:57:10 »
aha tak to ne

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Acer Aspire E11 - problém s touchpadem a vypínající se BT myší
« Odpověď #4 kdy: 08 Dubna 2015, 19:33:40 »
po určité době používání touchpadu začne kurzor šíleně poskakovat a klikat

Už mám ten stejný problém na druhém Aceru, první jsem poslal na reklamačku, kterou nebyli schopni do 30 dnů vyřešit a poslali mi novej ntb, kde to není o moc lepší. Podle všeho se ale jedná o HW chybu - na Windows dodávaném s ntb se to projevuje zatuhnutím touchpadu.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.