Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Doinstalace aplikací do Puppy Tahr (14.04)  (Přečteno 1456 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Doinstalace aplikací do Puppy Tahr (14.04)
« kdy: 09 Dubna 2016, 09:42:15 »
Zdravím komunitu.

Začal jsem používat toto minimalistické distro postavené na Ubuntu balících. Ale chybí mi tam pár terminálových utilit. V první řadě mi chybí APT (pochopitelně). Je tam jakýsi GUI správce balíčků a tam když jsem nechal vyhledat "apt" tak jsem obdržel poměrně mnoho výsledků a opravdu nevím, který zvolit. Nevíte někdo, jak se přesně jmenuje balíček, který potřebuji, abych plnohodnotně mohl používat příkazy "apt-get install" "apt-cache" atd. ?

Také mi v terminále nefunguje "lshw" i to bych chtěl doinstalovat. Také nevím jak se jmenuje balíček, ale říkal jsem si, že když bude APT, tak prostě pozkouším pár variant a něco mi to nabídne. Ale kdyby mi rovnou někdo prozradil, jak se příslušný balíček jmenuje, tak se taky nebudu hněvat. "lspci" a "lsusb" fungují, takže nejspíš nejsou všechny příkazy součástí jednoho balíku LS, jak jsem se naivně domníval ...

Použití je jako součást záchranné kompilace a LSHW poskytuje přesnější info, než GUI "Profiler and Benchmarker"

Myslím, že kompilace je povedená, tak najdu vhodnou sekci a zveřejním popis a odkaz.
« Poslední změna: 09 Dubna 2016, 09:44:50 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Doinstalace aplikací do Puppy Tahr (14.04)
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2016, 20:30:47 »
Myslel jsem, že nainstaluji jeden nebo dva balíčky a bude. A ty mi pošleš link na návod, jak vyrobit přinejmenším motorku :D a ještě v anglině :D

Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to mířeno na již nainstalovaný systém na HDD nikoliv na Live session.

Tak jinak - jak by se to udělalo v Ubuntu, kdyby to tam nebylo?

Aspoň to LSHW - kdybych tam dostal. Jak se jmenuje balíček, co to má na starosti? Třeba bude v centru SW, které tam jakési je ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Doinstalace aplikací do Puppy Tahr (14.04)
« Odpověď #4 kdy: 10 Dubna 2016, 09:37:09 »
Dekuji. Brzy pozkousim ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.