Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 16.04  (Přečteno 1439 krát)

berky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ubuntu 16.04
« kdy: 30 Května 2016, 01:51:57 »
Čauko, mám v celku problém. Po cca roce jsem usoudil, že přejdu zpět k Ubuntu vidím nová verze což je super ALE :)
V mém PC pracuji s hudbou (potřebuji DAW programky) no a chci
1. spustit přes wine Magix audio studio a hlasi mi to ze je to jen zvukove CD nevím co s tím.
                     říkám OK, zkusíme něco pro linux
2. no a tam mi to hlásí, že nemám zvukovou kartu - vše ostatní ze zvukem funguje jen v Ardouru a Traversu ne. Chce to po mě nějaký ovladač, který tam je.

Tohle je přesná chyba:



07:51:26 :
Zvukové zařízení: došlo k selhání při vytváření ovladače ALSA


07:51:26 :
Projekt projekt_pokus nahrán


07:51:26 :
Unable to set Audiodevice Thread to realtime priority!!!This most likely results in unreliable playback/capture and lots of buffer underruns (== sound drops).In the worst case the program can even malfunction!Please make sure you run this program with realtime privileges!!!


Zkoušel jsem přes alsamixer - tam mi to hlasi 2 zvukovky, ale jen při jedné se dostanu na zesílení.
Prosím, potřebuji nějaký z těchto prográmků rozfrčet. Zkoušel jsem i fora a nic.


Notebook Intel Core i5 (5200U), NVIDIA GeForce 820M, 8GB RAM, 1T Disk. Zvuk je pravděpodobně tahán přes HDA Intel PCH.

Předem moc děkuji
« Poslední změna: 30 Května 2016, 07:52:51 od berky »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Ubuntu 16.04
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2016, 19:00:15 »
Ad 1. Bojím se, že pokud nepoužiješ nějaký Linuxový program, že to fungovat nebude. Já jsem se několikrát pokoušela rozběhnout programy z Windows v Linuxu resp. OS X přes emulaci (wine, PlayOnMac atd) a nikdy se mi to uspokojivě nepovedlo, vždycky jsem si musela najít alternativu. A pokud alternativa pro ten tvůj hudební program není, tak bych zkusila VirtualBox nebo VMware a v nich nainstalovat Windows nebo přinejhorším si udělat dualboot.

No a ad 2. Asi to bude chtít manuál a studovat, specializované fórum pro zvukaře a odborníka, který se s tím setkal. Ale jednodušší to asi bude přes tu virtualizaci/dualboot.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.