Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Drátové spojení – nastavení  (Přečteno 1578 krát)

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Drátové spojení – nastavení
« kdy: 26 Června 2016, 17:49:06 »
Do staršího PC jsem nainstaloval Ubuntu 14.04 . Po přenesení do jiného prostředí (LTE router
Huawei B890, jiný poskytovatel spojení O2) zjišťuji , že nejde internet a automaticky se nenastaví.
Zkouším to na  Live flash usb jestli se internet  nastaví a výsledek je stejný, automaticky to asi nepůjde.
Zjistil jsem adresy pro ruční nastavení z dalšího PC  (Windows), které je k výše uvedenému routeru připojeno.
Ručně provedu nastavení drátového připojení a PC se tváří , že je všechno v pořádku, na liště se ani zobrazí ikonka dvou protisměrných šipek, ale to je tak všechno. Internet , ale nejede – Server nebyl nalezen.

Někde mám zřejmě něco špatně nakonfigurováno i když v manuálu není konfiguraci drátové připojení ani slovo.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Drátové spojení – nastavení
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2016, 19:30:10 »
Jde ping ven?
Kód: [Vybrat]
ping 217.31.202.60 # IP tohoto fóra
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Drátové spojení – nastavení
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2016, 16:42:43 »
Bohužel jsem Ping  nezkusil a nyní je od inkriminovaného počítače fyzicky vzdálen a tak nemohu to vyzkoušet. Já to vidím v nastavení, už se to i někde objevilo, že když to nejde automaticky, doporučuje se metoda "Pouze automatické adresy (DHCP)" i tu jsem zkoušel, bohužel, se stejným výsledkem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.