Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hromadné přejmenování fotek (bash script?)  (Přečteno 1722 krát)

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Hromadné přejmenování fotek (bash script?)
« kdy: 12 Září 2016, 23:58:53 »
Ahoj. Potřeboval bych nějaký regulární výraz nebo script nebo cosi, co bude umět následující. Mám spoustu, řádově tisíce soborǔ s názvem DSC_0001_jmeno_hrace.jpg až po DSC_9999_jmeno_jineho_hrace.jpg a pořeboval bych je všechny přejmenovat na jmeno_hrace_XXXX.jpg, kde jmeno hrace je stejne a XXXX je to stejne cislo presunute zepredu.

Priklad:
DSC_0666_jagr.jpg ---> jagr_0666.jpg
DSC_5432_novak_djokovic_finale.jpg ---> novak_djokovic_finale_5432.jpg


Zkusil jsem si nainstalovat krename, ale koukam na to jak tele na novy vrata. Nevím, co dal.
Uvitam jakoukoliv radu a jakykoliv zpusob reseni.

Vysvetleni, proc to chci (nemusite cist).
Delam spousty fotek sportovcu a lidi. Pri prvnim kole kontroly vyberu ty povedene a za puvodni jmeno souboru pridam jmeno osoby nebo nejake oznaceni, co tam, je, ale protoze potrebuju zachovat poradi, nemuzu menit ty puvodni nazvy, podle kterych je to setridene.
Pak ale prijde druhe kolo, kde potrebuju vybrat jen par fotek kazdeho cloveka. Abych to mohl udelat, musim to mit setridene podle tech jmen. A k tomu potrebuju vyse uvedeny krok s prejmenovanim. A potrebuju to furt, ne jen jednorazove.

Systém: Xubuntu 16.4
Xubuntu 18.4.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Hromadné přejmenování fotek (bash script?)
« Odpověď #1 kdy: 13 Září 2016, 01:39:37 »
Nevím jak v krename, ale v pyrenamer stačí použít přejmenování přes Patterns (výchozí záložka) a zadat tam pro vstup:
Kód: [Vybrat]
{L}_{#}_{X}.jpga pro výstup:
Kód: [Vybrat]
{3}_{2}.jpgNa vstupu si popíšeš strukturu jména, rozložíš ho do potřebných částí ve složených závorkách (viz nápověda po najetí na pole, kam se to píše), a ty pak použiješ očíslované podle pořadí výskytu, jak potřebuješ. Je tam i preview, tak si to člověk může vyladit, než to spustí na ostro.

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:Hromadné přejmenování fotek (bash script?)
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2016, 10:24:08 »
Dík za nakopnutí. Pochopil jsem díky tomu, co mám udělat v tom krename :-)

Pro budoucí generace:
Ve čtvrté záložce 4. Název souboru se do pole Předloha napíše výraz
Kód: [Vybrat]
[$10-40]_[$5-8]Čili se vezmou znaky od 10. pozice do 40. pozice, pak je natvrdo podtržítko a vezmou se znaky od páté do osmé pozice.
Funguje to inteligentně, pokud to nemá 40 znaků, prostě se vynechají.
Ještě jsem tam dal natvrdo příponu "jpg" malými písmeny, z foťáku leze velkými, což je hnusné. Je na to ten druhý vstup vpravo.
Xubuntu 18.4.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.