Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vzdávám se! Někdo kdo pomůže z HK a okolí?  (Přečteno 1808 krát)

snb.jenik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Vzdávám se! Někdo kdo pomůže z HK a okolí?
« kdy: 20 Září 2016, 11:32:44 »
Ahoj. koupil jsem si nový PC a nainstaloval Ubuntu. Avšak po instalaci ovladače grafické karty mě PC nemá rád a nepusí mě přes přihlášení. Jelikož Ubuntu opravdu vůbec nerozumím tak bych rád našel člověka co by mi dal PC do pořádku. Chci ho využívat pouze na grafiku (blender, gimp) a nic víc takže s provozem doufám nebudu mít problém a časem se třeba tomu aspon trochu dostanu pod kůži. Najdu někoho v okolí HK nebo RK? Nechci to zadarmo.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Vzdávám se! Někdo kdo pomůže z HK a okolí?
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2016, 15:59:48 »
Spěchá to tak, že se to nedá vyřešit tady na fóru ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

OndrejTom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re:Vzdávám se! Někdo kdo pomůže z HK a okolí?
« Odpověď #2 kdy: 20 Září 2016, 22:07:26 »
Ahoj,
nejsem tak úplně zkušený Linuxák, abych Ti dával nějaké specifické rady jak to vyřešit, ale snad ničemu neuškodím, když Ti poradím alespoň takto:
1) Bylo by fajn prozradit výrobce + model grafické karty, jaké ovladače jsi instaloval (svobodné/nesvobodné, popř. hodit link/repozitář odkud si je stahoval), máš-li notebook nebo stolní PC a jakou verzi Ubuntu máš. (To pomůže těm chytřejším než jsem já Tvému problému lépe porozumět a popř. Ti i pomoct)

2) Pokud máš grafickou kartu od AMD, tak jsem před cca půl rokem zkoušel instalovat AMDGPU (Catalyst na 16.04 nejde) a taky mě to pustilo na přihlašovací obrazovku a po přihlášení se mi nic nezobrazovalo (přeinstaloval jsem systém zpátky s "výchozími" ovladači).

Doufám že jsem alespoň trošku pomohl!
« Poslední změna: 20 Září 2016, 22:10:52 od OndrejTom »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.