Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu - nastavení režimu hesla pro nezkušeného uživatele  (Přečteno 1769 krát)

budo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Ahoj, nenašel jsem, tak zakládám nové vlákno. Pokud jsem hledal málo nebo špatně, tak se omlouvám.

Maminka má netbook Accer Aspire One. Přestože jsme do něj dali 2GB RAM, stejně je to děsně pomalé. Používá to jen na prohlížení webu, čtení emailů, max. přehrání videa (youtube, zprávy, atd.)

Místo původních WXP jsem jí tam před delším časem dal Ubuntu. I s ním to ale nebylo ono, tak jsem včera nainstaloval Lubuntu. Bylo mi doporučeno na slabé sestavy.

Přestože jsem při instalaci zvolil u hesla variantu automatického přihlašování, stejně to po mně chce po startu nebo po probuzení nebo odemknutí obrazovky, která se sama při nečinnosti zamyká, heslo. Mamince ho ale dávat nechci, aby si omylem pak sama něco nezměnila/nespustila nějakou aktualizaci nebo instalaci. Stran počítačů je opravdu totální "neuživatel".
Prosím o radu, jak a kde to nastavit. Díky

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Lubuntu - nastavení režimu hesla pro nezkušeného uživatele
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2016, 11:31:04 »
https://8khz.blogspot.cz/2014/08/automaticke-prihlaseni-pri-startu.html?m=1

Otestuj tohle taky jsem to kdysi řešil ale už přesně netuším jak. Jen vím že to bylo na tenhle způsob.

Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.