Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: krátkodobé potlačení PulseAudio  (Přečteno 1287 krát)

jikou

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
krátkodobé potlačení PulseAudio
« kdy: 28 Listopadu 2016, 23:01:21 »
Dobrý den, u starších verzí Ubuntu studio jsem rozchodil kytarovou konfiguraci Jack, resp. JackCalf, rakarrack, propojoval jsme to gladishem a moc mně neznepokojovalo Pulse Audio, většinou nebylo nebo jsem ho odinstaloval. S tím ale byly problémy, neboť mně třeba zas nešel zvuk u videa. U 16.04 jsme se poprvé rozhodl ho neodinstalovávat, ale ponechat, přestože se mi jevilo nadbytečné k danému účelu, i když z návodu „https://wiki.archlinux.org/index.php/PulseAudio_(%C4%8Cesky)“  jsem slabě tušil, že by mohlo být užitečné kdybych chtěl s hraním zároveň nahrávat a přimíchat přednahrané. Pro jednoduché hraní  mi ale PulseAudio připadá jako nadbytečné a z propojovacího panelu gladishe ho musím odstraňovat, jinak to dobře nehraje, aby mi tam při příštím startu vlezlo znova. Leze tam coby „Pulseaudio Jack SOurce“  a „Pulse audio Jack Sink“ , přičemž propojení PulseAudio s Jackem, které řeší i výše uvedený návod, jde jaksi samo. Budí ale spoustu otázek, bez jejichž zodpovězení nevím jak dál:
1) Pulse Audio má Source a Sink , co je to ale za vzájemné prolnutí Jacku a Pulse Audia „Pulseaudio Jack Source“ a „Pulse audio Jack Sink“ ? Jeden je klient a druhý server ? Jeden je front end a druhý backend ? Jeden se maskuje identitou druhého ? Jedno je virtuální nadstavba druhého ?
2) Pro případ, že Pulse Audio místo odstranění chci nějak kaskádově zapojit do svého řetězce kytarových efektů, mám otázku: co je to vůbec za objekty „Pulseaudio Jack Source“ a „Pulse audio Jack Sink“ a jak s nimi zacházet ? V Gladishi se jeví jako jednostranné brány kamsi, buď jen vstup („Pulseaudio Jack Source“) nebo jen výstup („Pulse audio Jack Sink“) stejně jako „Hardware Capture“ a „Hardware Playback“, jenže tyto poslední vím kam a odkud vedou, jedna chytá signál vstupního převodníku analog/digital a druhá posílá do výstupního převodníku digitál/analog, aspoň tak se to jeví a podle toho to i hraje. Kam ale pokračuje „Pulseaudio Jack Source“ , a odkud se sbírá „Pulse audio Jack Sink“ ? Pavucontrol volume metr ukazuje, že při buzení HW vstupu má „Pulseaudio Jack Source“  signál, ale „Pulse audio Jack Sink“ je vždy němý. Čím a odkud by měl být krmen, když uživatelsky žádný vstup nemá, odkud mu tedy má přicházet signál? Soudím jen intuitivně, že z nějakého řetězce dalších zvukových aplikací, které se právě přes pulseAudio navazují, nebo ne ?
3) Pro případ, že chci Pulse audio krátkodobě vyřazovat, tak příkaz „ pulseaudio –kill“ ho shodí tak na 1 sekundu a pak ho jakýsi démon automaticky restartuje, jak tedy vyřadit pulseaudio (před spuštěním kytarového řetězce) a zařadit (po ukončení )  ? Podotýkám, že nepomáhá ani nespuštění PulseAudio ve Správci nastavení_Relace a spouštění, jak jsem se dočetl v tomto foru.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.