Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prolém při procházení webu  (Přečteno 1890 krát)

aperina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Prolém při procházení webu
« kdy: 07 Prosince 2016, 09:05:38 »
Zdravím všechny a prosím o radu pro začátečníka: přešel jsem na Xubuntu z Windows 10 a potřebují se dostat k souborům na MS One-drive v pracovním účtu Office 365. Plně postačuje přes webové rozhraní, plná synchronizace netřeba. Pokaždé se mi zasekne chod webu, takže soubor nelze ani stáhnout. Zkusil jsem výchozí Firefox, dále pak Chromium, Midori, Operu...Adobe Flash Player je nainstalován, systém po aktualizacích. Jiné webové stránky funkční. Předem díky za radu, tedy pokud zvládnu jen na klikáním někde něčeho..

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Prolém při procházení webu
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2016, 09:41:59 »
A není náhodou na těch MS stránkách potřeba java??

aperina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Prolém při procházení webu
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2016, 14:22:19 »
Omlouvám se za moji negramotnost, snad je pro mě opravdu spíš ten windows   :-[. Jak si tedy mohu pomoci v linuxu s chybějící javou? Díky předem!

WeltRaum

  • Host
Re:Prolém při procházení webu
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2016, 16:50:28 »
One Drive funguje pod Linuxom relatívne spoľahlivo a ja som nezaznamenal žiadne problémy. Používam tiež cez web FF. Čo sa týka tej spomenutej Javy, tak nespomínam si už, či sa inštaluje automaticky počas inštalácie systému alebo či som ju inštaloval ja sám, ale podľa synapticu mám nainštalovanú verziu Open JDK 7 (Kubuntu 14.04). Tak prekontroluj cez synaptic a nainštaluj ak ju nemáš. Ak máš verziu Ubuntu 16.04, tak tam by mala byť verzia JDK 8 alebo 9.

aperina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Prolém při procházení webu
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2016, 15:31:29 »
One Drive funguje pod Linuxom relatívne spoľahlivo a ja som nezaznamenal žiadne problémy. Používam tiež cez web FF. Čo sa týka tej spomenutej Javy, tak nespomínam si už, či sa inštaluje automaticky počas inštalácie systému alebo či som ju inštaloval ja sám, ale podľa synapticu mám nainštalovanú verziu Open JDK 7 (Kubuntu 14.04). Tak prekontroluj cez synaptic a nainštaluj ak ju nemáš. Ak máš verziu Ubuntu 16.04, tak tam by mala byť verzia JDK 8 alebo 9.
Děkuji, podívám se na to, doufám, že se to podaří nějak vyřešit ku zdaru. Ještě mě napadlo, jestli by v případě neúspěchu mohl problém řešit Wine? A jak správně postupovat? Zatím mi scházejí ty zkušenosti...

WeltRaum

  • Host
Re:Prolém při procházení webu
« Odpověď #5 kdy: 08 Prosince 2016, 19:16:45 »
Či by fungovalo nainštalované OneDrive pod  wine som neskúšal. Ako som spomenul, úplne mi vyhovuje webové rozhranie – prihlásim sa cez môj účet a môžem v pohode prechádzať uložené súbory, stiahnuť ich na HDD, tvoriť nové vo Word Online a pod.
Ak však chceš vyskúšať inštaláciu cez wine, tak si ho nainštaluj  buď cez Synaptic alebo príkazom v terminále :
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install winestiahni exe súbor OneDrive, klikni naň pravým tlačidlom myši –>Vlastnosti –> Práva a tu skontroluj, či je zafajknuté „Je spustiteľný“. Potom opäť pravý klik myšou na súbor a vybrať Otvoriť pomocou –>Wine Windows Program Loader.
Je ale možné, že ak sa aj program nainštaluje, nemusí fungovať.

aperina

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Prolém při procházení webu
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2016, 07:46:23 »
Vidím, že jsem v dobré společnosti, všem děkuji za pomoc. Open JDK 8 tam je a přesto One Drive drhne. Zatím jsem to dle návodu pořešil přes Wine, tam to běhá bez vady. Z Linuxu ne, ale nevím, snad jestli to není tím, že firemní Office 365 jde nějak z firemního serveru (možná plácám  ::) ). Ještě mě napadlo připojit se přes VPN, zkusím, i když nechápu (moje omezenost) v čom by to mohlo mít vliv. Ještě jednou DÍK!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.