Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ovladač grafické karty SiS Mirage 3  (Přečteno 2524 krát)

rickmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
ovladač grafické karty SiS Mirage 3
« kdy: 26 Prosince 2016, 20:32:37 »
Ahoj lidi , měl bych prosbu , hledám ovladač pro moji grafickou kartu sis mirage 3 pro Ubuntu 16.04 32 bit .
Jelikož anglicky neumím a na česky mluvených stránkách jsem nic neobjevil , tak bych velmi ocenil pomoc . Ale jestli bych mohl poprosit o instalační balíček , protože kompilace pomocí make atd mi stále nejde ! Vím , že není čím se chlubit , ale musel bych to vidět asi na vlastní oči !  :)
Díky předem za pomoc

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:ovladač grafické karty SiS Mirage 3
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2016, 20:46:34 »
Muzu jen tipovat, jaky je zbytek konfigurace, ale odhaduji dle te GK, ze instalovat na tohle Ubuntu 16.04 je docela nesmysl. Schvalne nam tu konfiguraci napis :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

rickmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:ovladač grafické karty SiS Mirage 3
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2016, 20:56:19 »
Intel (R) Pentium Dual CPU T 2390 @ 1,86 GHz
HDD Hitachi 250 GB
RAM 4GB
SIS 191 Ethernet Controller

Pokud to takhle stačí

rickmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:ovladač grafické karty SiS Mirage 3
« Odpověď #3 kdy: 26 Prosince 2016, 21:43:36 »
Ostatně , když pustím ubuntu přímo z dvd tak mi jde rozlišení v pohodě 1024 x 768 , po instalaci 800x640 ! To mám provozovat linux z live cd ? Normálně mi vše funguje zvuk atd . Hry nehraju jen online (šachy atd) 12,04 jsem opustil z důvodu končící podpory , tak nevím .

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:ovladač grafické karty SiS Mirage 3
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2016, 11:23:50 »
To je nejaky zajimavy stroj - u teto konfigurace bych uz GK SiS necekal - vyrobce mel asi nejaky vecirek  ;)

Navrhuji spis zkusit 14.04, protoze v 16.04 je porad dost potizi a Unity je hodne narocne graf. prostr.Pak lze mozna jeste zkusit instalaci s parametry, ktere si uz nepamatuji presne, ale zkusenejsi poradi, jestli to je ten pripad a o jake parametry se jedna.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

rickmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:ovladač grafické karty SiS Mirage 3
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2016, 11:13:13 »
OK vyzkouším 14.04. pro ty už jsem nějaké náznaky ovladačů našel , ale půjde mi přeinstalovat novější ubuntu starším ? Nebo budu muset všechno zformátovat ?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:ovladač grafické karty SiS Mirage 3
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2016, 12:30:42 »
Instalator si to stejne zformatuje. Ale vzdy je jistejsi behem instlace zvolit volbu neco jineho a udelat rozvrzeni rucne, kde se zatrhne i formatovani. Jestli nemas zkusenost, tak je zde na wiki slusny navod. A myslim, ze 14.04 pujde hned, bez nutnosti hledani proprietalniho driveru, protoze si beztak myslim, ze na pouzita jadra uz davno na tuhle gk nebudou, jestli kdy byly.

Kdyby to neslo, tak muzes zkusit Linux Mint 17.1 ci 17.3 - je to na Ubuntu 14.04 a byva lip odlazeny, vo se tyce driveru. Pak uz bych hledal ty parametry ci zkousel jina distra.

Bylo to nekolik parametru, ktere se zkouseli, kdyz byl problem z grafikou, ale nevim presne jak to funguje a kdy jsou ty pripady pro jejich uziti - tady bych opravdu pockal, az se tu vyjadri daleko zkusenejsi kolegove.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

rickmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:ovladač grafické karty SiS Mirage 3
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2016, 11:27:34 »
Díky za ochotu !

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.