Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Také nejde Firefox  (Přečteno 1591 krát)

MiP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Také nejde Firefox
« kdy: 01 Března 2017, 15:50:13 »
Mám stejný problém jako Cytron o několik příspěvků níže: Na stařičkém PC s Lubuntu 16.04 nešlo spustit Chromium a po aktualizaci nyní přestal fungovat i Firefox. Mám dotaz - nedoporučil by mi někdo zcela nenáročný  prohlížeč, který by tento PC (Athlon XP, 1 gb RAM) zvládl? Nemusí umět videa a pod., stačí čtení stránek a obsluha emailu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Také nejde Firefox
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2017, 16:22:16 »
Ano probiralo se to zde a zaroven na Mintforu. Myslim, ze bylo zminovano, ze verze 16.04 neni dobry napad obecne a kazdopadne je to tam do podrobna rozebrane ze vsemi moznostmi. Zasada je na takovychto masinach neaktualizovat. Zajistit chod vseho, co treba a zakonzervovat!
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

WeltRaum

  • Host
Re:Také nejde Firefox
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2017, 17:44:45 »
Mám dotaz - nedoporučil by mi někdo zcela nenáročný  prohlížeč, který by tento PC (Athlon XP, 1 gb RAM) zvládl? Nemusí umět videa a pod., stačí čtení stránek a obsluha emailu.
Bez podpory sse2 v CPU sú obmedzenia neraz dosť otravné. Ale vyskúšaj prehliadač MIDORI, je v ofiko zdrojoch softvéru.

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Také nejde Firefox
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2017, 18:48:44 »
http://www.dillo.org/download.html - absolutne najlahsi prehliadac na jestvujucej zemi

pozorne pozri README subor

btw midori je tiez lahucky.. ale dillo je plne optimalizovany na rychlost
« Poslední změna: 01 Března 2017, 19:00:09 od theadoua »

MiP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re:Také nejde Firefox
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2017, 08:53:08 »
http://www.dillo.org/download.html - absolutne najlahsi prehliadac na jestvujucej zemi

pozorne pozri README subor

btw midori je tiez lahucky.. ale dillo je plne optimalizovany na rychlost

Děkuji za rady - zkusím. Proč to upozornění na README - je tam nějaké úskalí?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.