Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd  (Přečteno 2398 krát)

vasicekabc

Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« kdy: 03 Března 2016, 08:34:23 »
Dobrý den,
v počítači mám dualboot W7 s linuxem, linux využívám nativně k práci a i mám na linuxových oddílech všechna data. Bohužel, nevím proč, zrovna Digikam mi pod linuxem nefunguje korektně, většinou spadne, jakmile při načítání fotek narazí na poškozený soubor, kterých se mi vždy pár objeví mezi kolekcí fotek, které musím zpracovat. Nutno dodat, že tento problém se mi u digikamu táhne mnoho let napříč několika distribucemi.

Používám tedy digikam ve Win7, oddíly ext4 mám připojené přes Ext2Fsd. Problém je, že pokud digikamem z win přemístím fotky v rámci ext4, začnou být zrnité. Všechny měřitelné veličiny zůstavají stejné, ale snímek je prostě na pohled horší.

Otázka zní: může to být opravdu způsobeno tímto způsobem používání digikamu z win, nebo mám hledat problém jinde?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2016, 08:46:35 »
Ext2fsd neumi zurnal, takze by se na ext3/4 mel pouzivat jen pro cteni.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

vasicekabc

Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2016, 08:58:50 »
To jsem četl, a předpokládal jsem, že u přesunu fotek nejde o klasický zápis, ale jen úpravu cesty k souboru, ne?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2016, 11:28:57 »
Zapisuju na EXT3 i 4 bez problémů. Kámoš taky.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2017, 10:59:04 »
Zapisoval jsem ve W10  přes Ext2Fsd stažený z: https://sourceforge.net/projects/ext2fsd/ " Last Update: 2017-02-22" na ext4 disk a přestal mi fungovat boot.. Kde by mohl být problém? :D

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2017, 14:05:50 »
Rovněž nenaběhly Windows. Spravil to boot do nouz. režimu a odinstalace Ext2Fsd. A to jsem měl režim pouze pro čtení...
Nyní používám k plné spokojenosti (i zápis) https://www.paragon-software.com/home/extfs-windows/

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2017, 16:13:43 »
mne sa osvedcil Linux DiskInternals program pre win

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Odpověď #7 kdy: 30 Března 2017, 14:55:56 »
To asi nebude svobodný software?..  Nemělo by se tedy ve wiki udělat varování u ext2fsd že to často dělá vážné potíže?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zápis na ext4 z W7 prostřednictvím Ext2Fsd
« Odpověď #8 kdy: 30 Března 2017, 15:43:09 »
To asi nebude svobodný software?..  Nemělo by se tedy ve wiki udělat varování u ext2fsd že to často dělá vážné potíže?
Free verze má pouze omezení rychlosti čtení/zápis na cca 5MB/s  což pro prohlížení (otevírání či přehrávání) souborů naprosto vyhoví.
Ostatní aplikace pouze umožní prohlížet strukturu složek nebo soubory zkopírovat do Win. - ale to je značně nepohodlné (chci si např. přehrát video, nemohu ho přehrát přímo z linux. disku, musím soubor napřed zkopírovat na Win. disk).
A příčinu potíží s Ext2Fsd vidím spíše v konfliktu s nějakým jiným SW. Tam může být kombinací spousty. To ovšem na výsledku nic nemění...
« Poslední změna: 30 Března 2017, 15:52:37 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.