Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dash pluginy  (Přečteno 1148 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Dash pluginy
« kdy: 19 Března 2017, 00:15:54 »
Takova debilni vec, on uz to tu nekdo i zminoval, ale v Dashi v Unity neco je a je to hodne divne. Ja to nebral na vedomi a delal jsem jako ze to nevidim, ale dneska me nejakym zpusobem napadlo na to kliknout a nic se nestalo. Tak jsem hledal na webu a nasel jsem to a nevim co.

Mozna vam bude dotaz pripadat divny, ale presne vystihuje situaci.

Kdyz kliknu na dash, prejdu na aplikace, tak tam furt na me vyskakuje neco, co ma v nazvu "pluginy dashe", ale vubec nevim co to je, jestli to neco je a jak to funguje.
Hledal jsem pres Google, ale vsechny odpovedi co jsem nasel, tak se tvari jako ze je to jasny a pripadne i ukazuji kde to je. To ale vedet nechci, chci vedet KONKRETNE k cemu to je. A to se mi najit nepodarilo.

Nasel jsem teda jen asi i uzitecnou informaci, jak to odinstalovat, ale to je vsechno.

Takze napriklad je tam plugin Dashe s nazvem kalkulacka. Kalkulacka by se mi hodila, takze jak na to?

Predem dik.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Dash pluginy
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2017, 16:03:50 »
Tys to tedy zdramatizoval!  ;D Pluginy Dashe rozšiřují jeho možnosti, jsou to další zdroje výsledků vztahujících se k výrazu, který tam napíšeš. Nemusí jít jen o aplikace a soubory, ale také třeba o matematické výrazy, či počasí v zadané lokalitě. Něco napíšeš, Dash to předá  pluginům, ty vrátí výsledky a Dash to zobrazí. Má to ale jeden háček, protože ve výchozím nastavení je za tím umělá inteligence, určující jakým pluginům bude heslo předáno, a ta je na serverech Canonicalu, takže když si vypneš on-line výsledky v nastavení soukromí, nerozpozná to třeba právě matematické výrazy samo a pak je nutno ve filtrech na tu kalkulačku kliknout po zapsání výrazu, aby se plugin aktivoval a zobrazil výsledek. Ve filtrech jsou jednak kategorie sdružující určitý typ zdrojů (kalkulačka třeba patří pod Info) a pak jednotlivé zdroje, tedy i pluginy.

Nicméně, přes dconf-editor se dá zapsat ručně, jaké zdroje budou použity vždy, je to pod com > canonical >unity > lenses. V klíči home-lens-default-view jsou vypsány a ty které chceš použít vždy, zkopíruješ do always-search, tedy například info-calculator.scope, aby to vždy zkusilo výraz spočítat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.