Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vlastní UBUNTU instalátor  (Přečteno 2536 krát)

21let

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Vlastní UBUNTU instalátor
« kdy: 05 Dubna 2017, 08:55:49 »
Ahoj všem,

rád bych se zeptal na následující. Rád bych si z ubuntu udělal vlastní ISO, které bych si instaloval na některé počítače. Rád bych si ale UBUNTU upravil dle svého (plymounth,...). Výsledek by mělo být ISO, které nainstaluju, bude mít zapnuté auto přihlašování a po nabootování mi naběhne například chromium ve fullscreenu a spustí webovou stránku, která bude nastavena v Apache + PHP + MySQL, které bude předkonfigurované v tomto balíčku. Zkoušel jsem pinguy builder, ale ten se nejspíš už nevyvíjí a tak bych se rád zeptal, jestli mi poradíte jak nejlépe si takový instalátor udělat. Děkuji

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

21let

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Vlastní UBUNTU instalátor
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2017, 11:00:09 »
Děkuji za odkaz na google, ale já v google hledal. Proto jsem přišel i na ten Pinguy builder, ale byl bych rád, kdyby mi někdo řekl, že má zkušenosti s tím a tím a že to co požaduji v tom bez problémů udělám. Nečekal jsem, že bych se tady ptal na to kde mám hledat, chtěl jsem tip na nějaký systém.

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Vlastní UBUNTU instalátor
« Odpověď #3 kdy: 05 Dubna 2017, 13:45:00 »
ahoj, vim ze chces ubuntu, ale OpenSuse ponuka nieco take, ako chces ty. mozees si vybrat baliky ake tam budu a vela ineho, pak sa z toho spravi iso. neviem ale ako to spravit na ubu :/ skus googlit ten suse mozno ta to posunie, inspiruje

21let

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Vlastní UBUNTU instalátor
« Odpověď #4 kdy: 05 Dubna 2017, 15:18:52 »
Pokud to má Suse a u ubuntu to bude problém, budu muset na SuSe

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.