Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace OpenCL ovladacu na 16.04 Lenovo-ideapad-Y700-15ISK (nvidia GTX 960M)  (Přečteno 1241 krát)

prokophapala

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ahoj,

mam pocit ze ubuntu 16.04 LTS stejne jako Lenovo-ideapad-Y700-15ISK a nvidia GTX 960M jsou touhle doubou docela mainstream tak by snad nekdo mohl mit skusenost s tim jak na ne naistalovat nvidia ovladace, a hlavne s OpenCL (chci v tom programovat nejake fyzikalni simulace)

uz jsem to bez uspechu skousel asi 3x ... nekdy pred pul rokem ale to nenam poradne zdokumentovane.

Co jsem udelal dnes:

nejdrive sem odstrail zbytky predchozich pokusu o instalaci a podival se jake drivery mam doporucene
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove --purge nvidia-*
sudo ubuntu-drivers devices
viz zde   https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2331483

pak jsem pridal ppa driveru
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
sudo apt update
jak pisou zde http://askubuntu.com/questions/851069/latest-nvidia-driver-on-ubuntu-16-04

potom sem vlezl do synaptic abych se podival co je v nabidce. Tam jsem zaklikl
nvidia-opencl-dev. s nim se automaticky vybrali dependence libcuda-378, nvidia-378, nvidia-opencl-icd-378, nvidia-prime, nvidia-settings, opencl-headers k tomu jsem jeste pridal nvidia-modprobe protoze vsude psali ze to je potreba.

Dal apply v synapticu; Na konci instalace se me to zeptalo na heslo pro secure-boot, zadal jsem; restartoval; zadal heslo na zdruseni secure-boot;

po restartu se objevilo allert window s message neco jako "Graificke nastaveni nefunguje spravne" (nepamatuju si doslovne zneni) a prenastavit. Nechal jsem "pokracovat" protoze sem chtel vyzkouset jestli to precejen nefunguje. Nefungovalo. Po trose paniky se mi podarilo zalogovat do textoveho rezimu (prez ctrl+alt+f1) a resetovat defaultni graficke ovladace takto:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get autoremove --purge nvidia-*
sudo stop lightdm
sudo apt-get install xserver-xorg-video-nouveau

nekolik veci mi nejak nehralo:


... jsem teda rad ze se mi to alespon podarilo vzdy vratit spatky do vychoziho stavu. CUDA a OpenGL v linuxu sem se za poslednich 5 let pokousel zprovoznit uz na 4 pocitacich ... a vetsinou se to tak po*ralo ze sem musel kvuli tomu linux reinstalovat.
« Poslední změna: 22 Března 2017, 07:58:51 od prokophapala »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.