Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pristup z HDD s Ubuntu 14.04 do drive nainstalovaneho Win na HDD v RAID-1  (Přečteno 1781 krát)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Na starsim PC s HDD 1TB SATA v rezimu RAID-1 a radicem VT8237 s mam jeste XP.
Zrejme se jedna o 'fake-RAID' nebot pristup z nove pridaneho HDD s Ubuntu 14.04
vidim z RAID-1 2 disky. Pri pristupu k RAID-1 z 'Acronis' nemam problem.   
Potreboval bych poradit, jak nakofigurovat Ubuntu na pridavnem disku
abych pri nalogovani v 'nautilu' (zrejme instalace ovladace 'mdadm')
z nej mohl pracoval s daty na RAID-1 HDD normalne.
Dival jsem se na  http://manpages.ubuntu.com/manpages/trusty/man8/mdadm.8.html.
Bohuzel si netroufam na zaklade tohoto rozsahleho dokumentu experimetovat,
abych si data v RAID-HDD neposkodil.
Prosim o radu jak jako to resit.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Pristup z HDD s Ubuntu 14.04 do drive nainstalovaneho Win na HDD v RAID-1
« Odpověď #1 kdy: 30 Března 2017, 12:31:06 »
v nástroji disky se mrkni jestli nevidíš den fakeraid celý. Já tam mám každý disk sólo a pak dole jeden s cestou /dev/maper/xxxx ten se musí připojovat. Pokud ho tam nevidíš, tak nemáš asi ovladač k tomu raid řadiči na desce a budeš muset řešit nejdřív tohle.

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
 Dekuji za reakci a radu.
V soucasnosti jiz vypada pristup na HDD RAID-1 z Ubuntu 14.04 funkcni.
V aplikaci 'Disky' je videt mimo jednotlive HDD RAID
   'Ostatni zarizeni 1TB Block: /dev/dm-0' a v 'nautilu' jsou videt jiz jen jednotlive 'RAID' oddily 1TB HDD.
 
 Zkouseni bylo pro mne ponekud komplikovane, protoze zkousenou instalaci mam na SATA disku
z vadneho notebooku a pri testech na tomto PC Ubuntu 14.04 bootuji z externiho USB2.0-HDD interface.
Instalace Ubuntu na tomto HDD byla delana na jinem PC, kde byl tento SATA HDD primo pripojitelny.
Po prvnim spusteni na tomto starsim PC, kdy se mi nalogovaly disky z RAID oddelene,
to vypadalo ze 14.04 z hlediska rychlosti i pri boot z USB interface je pouzitelne.
Nyni po dalsich aktualizacich a doplneni o ruzne programy na  jinem PC se prace s  pripojenim pres USB stala neunosne pomala.
Mozna se ovladace pro RAID aktualizovaly pri naslednych spustenich  z USB interface.
Toto starsi PC ma AMD 2600+ s frekvenci 1.15GHz s video Radeon9550-PCI a 2GB ram.
Rychlost behu se nyni podoba pripadu, ktery jsem resil v diskuzi http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=76310.0;topicseen .
Jeste zkusim pretahnout instalaci na nejaky HDD PATA, ktery budu schopen do tohoto PC primo pripojit
(zda zpomaleni nezpusobuji pristupy pres USB do swap prostoru).
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 11:22:13 od miro_ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.