Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dešifrování disku  (Přečteno 1287 krát)

Casper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Dešifrování disku
« kdy: 16 Března 2017, 20:40:14 »
Ahoj,
omlouvám se jestli to tu už někdo řešil, ale nenašel jsem to. Nemohu se dostat do systému Ubuntu 16.4. Přes bootovací USB flash disk jsem se tam dostal a objevil se mi můj HDD disk, který je šifrován . Byl samozřejmě uzamčen, po zadání hesla se odemknul, ale nejsem schopen se již dostat do složky home. Píše mi to: this location could not be displayed. Jak se dostanu k těmto zašifrovaným datům? Děkuji za každou pomoc.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Dešifrování disku
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2017, 21:09:01 »
Protože složka Home má určitého vlastníka a pokud se do ní pokoušíš dostat z live Ubuntu, bere tě jako "cizího" a jako takovému přístup zamítne.
1. Pokus se dostat do systému jeho běžným spuštěním - neuvádíš proč se do něj nemůžeš dostat, jak se to projevuje.
2. Do oddílu home se lze dostat z nabootovaného Parted Magic.
3. Nebo převezmi vlastnictví složky home na sebe
Kód: [Vybrat]
sudo chown -r ubuntu:ubuntu /cesta/ke/složce
« Poslední změna: 17 Března 2017, 00:03:32 od juwa2 »

Casper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Dešifrování disku
« Odpověď #2 kdy: 16 Března 2017, 21:24:46 »
při zapnutí to píše:
BusyBox v1.22.1 (Ubuntu 1:1.22.0-15ubuntu1) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands

(initramfs)

Bardis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Dešifrování disku
« Odpověď #3 kdy: 30 Března 2017, 16:50:47 »
Ahoj, řeším podobný problém. Na starém notebooku nu odešla základovka a potřebuji se dostat do zašifrované domovské složky. Passphrase znám, ale stejně se tam nemohu dostat. Zkoušel jsem to na jiném počítači, kdy jsem disk připojoval jako externí i přes live USB, tam mi to vyhodilo tohle viz příloha. Nevíte někdo, jak bych se mohl dostat k datům?

Děkuji za případné rady.

[edit] Vyřešeno, podařilo se mi krátkodobě zprovoznit starý notebook a přesunout soubory.
« Poslední změna: 11 Dubna 2017, 16:50:02 od Bardis »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.