Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rastrované neprůhledné orámování  (Přečteno 2177 krát)

mare.k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Rastrované neprůhledné orámování
« kdy: 27 Března 2017, 23:37:47 »
Pěkný den. Jsem tu prvně a nevím jak svůj problém popsat. Jsem dlouholetý uživatel UBU. Asi po dvou měsících po instalaci UBU 16.04 LTS na notebook Acer aspire 5750g se mi začalo kolem rámečků tvořit rastrované neprůhledné orámování znemožňující další ovládání. Nezná někdo řešení případně odkaz na něj?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2017, 10:27:54 »
Trochu mi to pripomina, kdyz se na nekterych starsich integrovanych Intel grafikach nektere casti textu zakryvaly jednolitym polem nejake barvy. V jednom ci dvou pripadech pomohlo nastavani kolem hintngu, vykreslovani textu (vertikal ci horizontal rbg apod.) a nejakeho antialysingu nebo jak se to jmenovalo. To bylo v Lubu. V Ubu nevim kde to hledat - kompozitor, compiz mozna ...

A nebo se ukaze, ze to je dalsi bug 16.04 ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2017, 11:33:37 »
Podla oznacenia ntb tam mas 2 GK
Kód: [Vybrat]
Video: NVIDIA GeForce GT540M (1GB GDDR3, 128bit) + Intel GMA HD 3000 (IGP)Robi to na oboch?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

mare.k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2017, 11:53:47 »
Trochu mi to pripomina, kdyz se na nekterych starsich integrovanych Intel grafikach nektere casti textu zakryvaly jednolitym polem nejake barvy. V jednom ci dvou pripadech pomohlo nastavani kolem hintngu, vykreslovani textu (vertikal ci horizontal rbg apod.) a nejakeho antialysingu nebo jak se to jmenovalo. To bylo v Lubu. V Ubu nevim kde to hledat - kompozitor, compiz mozna ...

A nebo se ukaze, ze to je dalsi bug 16.04 ...

Díky za reakci. Problém teprve mapuji a pravděpodobně vznikl natažením nějaké aktualizace...

mare.k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2017, 12:04:02 »
Podla oznacenia ntb tam mas 2 GK
Kód: [Vybrat]
Video: NVIDIA GeForce GT540M (1GB GDDR3, 128bit) + Intel GMA HD 3000 (IGP)Robi to na oboch?

Teď si připadám jako školák   ;). Před služební cestou jsem si pořídil tento noťák z druhé ruky, přitom můj první, to pro invidia grafiku. Do té chvíle jedu na PC. Teď opravdu nevím, kde se podívat a jak je manuálně přepnout.

mare.k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2017, 20:42:00 »
Ahojte. Děkuji Tiborovi a Ventorovi, že mi ukázali směr ke GK. Notes běhá na Invidia části. Napřed jsem chtěl nějak vyzkoušet Intel GK, to se mi nepodařilo. Pak jsem se rozhodl přeinstalovat ovladač Invi. Nakonec jsem zvolil možnost návratu ke starší verzi ovladače (viz screenschot). Prozatím se vše chová korektně. Ještě jednou díky.

Lord SMRTKA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #6 kdy: 31 Března 2017, 21:00:52 »
Mám stejný problém na Ubuntu 16.10. Po probuzení NTB se mi rozhážou okraje oken a zmizí plocha. Asi to přišlo s nějakou aktualizací, ale GPU ovladač jsem neaktualizoval. Je nějaká možnost nabídnutí v panelu Dodatečné ovladače, nějakého staršího/novějšího ovladače? Se svobodným ovladačem to nedělá, ale ten je málo výkonej.

mare.k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #7 kdy: 31 Března 2017, 21:41:44 »
Mám stejný problém na Ubuntu 16.10. Po probuzení NTB se mi rozhážou okraje oken a zmizí plocha. Asi to přišlo s nějakou aktualizací, ale GPU ovladač jsem neaktualizoval. Je nějaká možnost nabídnutí v panelu Dodatečné ovladače, nějakého staršího/novějšího ovladače? Se svobodným ovladačem to nedělá, ale ten je málo výkonej.

Zdravím pane kolego  :)!
Nevím, čím jsem si to zasloužil, že v Dodatečných ovl. mám širší nabídku, kde jsem zvolil starší verzi ovladače. Jinak duhové orámování dobře znám s "dírou" v místě ovládání okna. Ani teď (starší ovl.) to není 100%, zůstávají rastrované díry po odkliknutí ikon. Též pozoruji, že po probuzení je to horší. Domnívám se, postižených bude více. Třeba ještě někdo zasvěcenější zareaguje.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #8 kdy: 31 Března 2017, 23:00:33 »
Tazko sa radi ked nemozeme reprodukovat problem u nas na nasom pc/ntb.
Dam len odkaz
http://askubuntu.com/questions/896221/strange-artifacts-along-window-borders-after-waking-from-suspend
ale berte na vedomie ze si mozete zhodit system. Preto pred pokusmi zalohujte dolezite data(alebo cely system).
Napriklad v odkaze sa pise ze na karte 940m a ovladaci 375/378 ma problemy. Ja mam ubuntu mate, 940m GK a ovladac 375 a nepozorujem take problemy.
Ovsem aj tak idem vacsinu casu na intel GK kvoli tearingu na nvidii.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Rastrované neprůhledné orámování
« Odpověď #9 kdy: 01 Dubna 2017, 19:03:35 »
este detail, ak spozorujes ze sa ti prehliadac zapina mrte dlho, je to koli tomu addonu DownloadHelper :) skvela vec, ale mam to "disabled" lebo to hrozne hrozne spomaluje... zapnem to len ked potrebujem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.