Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu končí s Unity a vrací se ke Gnome, ruší se i Mir a telefony  (Přečteno 2073 krát)

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva, že Canonical ukončuje většinu experimentů týkajících se Ubuntu.
...
Důvod tohoto rozhodnutí je celkem prostý. Na zmíněných projektech už se pracuje zhruba pět let, stále mají relativně daleko k dokončení a už spolkly hodně peněz. Shuttleworth rozhodl, že už nemá projekty cenu dále dotovat a Canonical se radši zaměří na to, co mu jde lépe.

https://www.root.cz/clanky/ubuntu-konci-s-unity-a-vraci-se-ke-gnome-rusi-se-i-mir-a-telefony/

Nejdřív jsem myslel, že článek má datum 1.dubna. Nemá.  :) Co na to říkáte?

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Ubuntu končí s Unity a vrací se ke Gnome, ruší se i Mir a telefony
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2017, 10:41:49 »
Ještě možná lépe je to napsané na Linuxexpresu.

Uvažoval jsem o telefonu nebo tabletu s Ubuntu, škoda té konvergence.

Unity žádná škoda. Naopak dobrý krok. Unity ani mir tím nemusí umřít, jsou opensource, prostě se přehodnotili priority a bude místo jednoho prostředí, které bylo svým způsobem trošku revoluční návrat ke gnome. Pro linuxový svět je to dobrá zpráva, která umožní kvalitnější optimalizace waylandu a více méně unifikovaný vzhled majoritního linuxového desktopu. A kdo bude chtít dál používat Unity, určitě bude mít tu možnost, je to přece opensource. Pokud tu práci s unity si dá někdo jiný, než zaměstnanec canonicalu, tak není vyloučeno, že jednoho dne se unity opět dostane do popředí zájmu Ubuntu jako výchozí prostředí.

Mne osobně vyhovuje XFCE, a to maximálně. Takže pro mne se nic nemění.
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 10:46:38 od navsteva »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.