Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xubuntu a upozornění na update v panelu  (Přečteno 1629 krát)

mardon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
xubuntu a upozornění na update v panelu
« kdy: 10 Dubna 2017, 09:00:01 »
Ahoj,

na svém postarším notebooku jsem přešla od Linux Mint na Xubuntu, ale v Mintu v panelu byla ikona s upozorněním na nové updaty a to nemůžu právě v Xubuntu najít. Poradíte někdo?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:xubuntu a upozornění na update v panelu
« Odpověď #1 kdy: 10 Dubna 2017, 17:19:21 »
Tam je to tak, ze se po dalsim startu OS objevi dialogovove okno, ktere upozornuje. Lze se take podivat do nastaveni aktualizaci, zda je tam vse nastavene dobre na upozornovani. Dale se da toto umele vyvolat spustenim spravce aktualizaci.

V Xubuntu (alespon 14.04) je vsak dlouhodobe chyba, kdy nabidka akt neni kompletni a behem procesu selze. Je treba otevrit terminal a zadat postupne
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get update

Pak spustit spravce aktualizaci a vesele pokracovat.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:xubuntu a upozornění na update v panelu
« Odpověď #2 kdy: 10 Dubna 2017, 18:13:49 »
Citace
Pak spustit spravce aktualizaci a vesele pokracovat.
Keď už sme v príkazovom riadku, tak sa to dá tam aj dokončiť:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update && sudo apt-get upgradea basta  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:xubuntu a upozornění na update v panelu
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2017, 18:33:12 »
Pravda  :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

mardon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
Re:xubuntu a upozornění na update v panelu
« Odpověď #4 kdy: 11 Dubna 2017, 07:30:29 »
Aha, takže jestli tomu správně rozumím tak tam taková ikonka v panelu , která by symbolizovala , zda je systém aktuální nebo jsou dostupné aktualizace jako v Linux Mint není. O ručním spuštění samozřejmě vím, ale měla jsem na mysli tu ikonku, která by to ukazovala. škoda taková blbost, ale líbilo se mi to.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:xubuntu a upozornění na update v panelu
« Odpověď #5 kdy: 11 Dubna 2017, 10:21:38 »
Aha, takže jestli tomu správně rozumím tak tam taková ikonka v panelu , která by symbolizovala , zda je systém aktuální nebo jsou dostupné aktualizace jako v Linux Mint není. O ručním spuštění samozřejmě vím, ale měla jsem na mysli tu ikonku, která by to ukazovala. škoda taková blbost, ale líbilo se mi to.

Myslím, že v systray se zobrazovat může, že jsou dostupné aktualizace i v xubuntu. Nevím, jestli je na to nějaký balík, ale mne se to někdy, když nějakou dobu neaktualizuji ručně, ukazuje. Bude to v oznamovací oblasti. Když není žádná aktualizace, tak tam není nic.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:xubuntu a upozornění na update v panelu
« Odpověď #6 kdy: 11 Dubna 2017, 10:21:38 »
Citace
taková blbost, ale líbilo se mi
To je jedna z vychytávok Mintu.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:xubuntu a upozornění na update v panelu
« Odpověď #7 kdy: 11 Dubna 2017, 11:00:43 »
Pakliže funguje automatické upozornění pomocí dialogového okna, hned po startu OS, tak je to účelově stejné - jen styl je v Mintu jako ve Windows.

Jak píše návštěva, je pravděpodobné, že toho lze docílit nastavením příslušného apletu v anelu.

Osobně mě GUI více sedí Xubuntu, než Mint xfce, ale zase tam není compiz, kvůli tearingu obrazu. Zde je však na to vlákno, že se tam dá doinstalovat a nakonfigurovat...

Na druhou stranu jsem zjistil, že u oldů (starších PC) ho stejně zapnout nelze, neb přetíží CPU ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.