Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přechod na Linux - nejde nabootovat instalace  (Přečteno 2009 krát)

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Přechod na Linux - nejde nabootovat instalace
« kdy: 25 Dubna 2017, 17:02:10 »
Zdravím lidi,
chtěl bych jsem se zeptat, snažím se nainstalovat Linux místo Windows 10. Mám zapnuté UEFI, ale při pokusu o nabootovaní z FlashDisku se mi objeví tato hláška: "Minimal BASH like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. anywhere else TAB lists possible device or file completions" s tímto jsem se ještě nesetkal, nevím, jestli je to díky UEFI, ale nejspíš ano.
Budu rád za rychlé reakce, děkuji.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Přechod na Linux - nejde nabootovat instalace
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2017, 18:17:49 »
Instalace pod UEFI se od instalace pod klasickým biosem (LEGACY) liší. A to vč. přípravy boot media. Takže buďto přepni bios na Legacy nebo si o instalaci pod uefi něco přečti.
https://help.ubuntu.com/community/UEFI#Identifying_if_the_computer_boots_the_Ubuntu_DVD_in_EFI_mode
http://www.tecmint.com/ubuntu-15-04-installation-on-uefi-firmware/

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Re:Přechod na Linux - nejde nabootovat instalace
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2017, 18:31:22 »
Chtěl bych jsem se Tě tedy ještě prosím zeptat, jestli nemáš zkušenosti s bootem Linuxu pod UEFI. Zhruba co se týče Windows je je jeho bootování pod UEFI zhruba o 2/3 rychlejší, než pod Legacy, díky tomu jsem na něj přecházel. Je tomu i tak pod Linuxem, nebo v tom není nijak velký rozdíl? Díky.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Přechod na Linux - nejde nabootovat instalace
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2017, 18:40:16 »
Chtěl bych jsem se Tě tedy ještě prosím zeptat, jestli nemáš zkušenosti s bootem Linuxu pod UEFI. Zhruba co se týče Windows je je jeho bootování pod UEFI zhruba o 2/3 rychlejší, než pod Legacy, díky tomu jsem na něj přecházel. Je tomu i tak pod Linuxem, nebo v tom není nijak velký rozdíl? Díky.
Rozdíl není prakticky žádný. Obecně linux bootuje daleko rychleji jako win.

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Re:Přechod na Linux - nejde nabootovat instalace
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2017, 18:48:56 »
Dobře díky, k tomuhle témetu je to vše...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.