Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku  (Přečteno 1631 krát)

Beetlejuice

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku
« kdy: 26 Července 2017, 12:46:51 »
Zdravim, potrebovala bych poradit, mam Ubuntu 16.04. Kdyz se mi pocitac probudi ze spanku, objevi se jen cerna obrazovka s kurzorem mysi, kterym se da normalne hybat. Nenajede ale plocha a nejde vubec nic delat. Musim vzdy na tvrdo restartovat. Mate nekdo napad, co s tim? Diky.

Beetlejuice

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2017, 12:51:49 »
Jeste dodam, ze ted jsem mela po probuzeni jen same kosticky. Asi to bude ovladaci, mam nVidia kartu, stahla jsem nejnovejsi ovladace, ale nepomohlo to. Mam Ubuntu uz na kompu dost dlouho, ale musela jsem reinstalovat. Od te doby to takhle blbne.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2017, 14:03:46 »
1. Prověřit veškerý HW diag. utilitami (např. Hirens).
2. Pokud bude vše OK > reinstall.
3. Pokud ne > výměna vadného komponentu, servis příp. popelnice.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2017, 14:13:35 »
Hezkej Nick  :D
No u holky na ntb s ovladačema od nVidie se mi to děje taky ... zatím nevyřešeno. Jaké používáš ovladače? Opensource, nebo nVidia? viz Wiki
Aj dont spíík ííngliš :)

Beetlejuice

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2017, 14:14:58 »
1. Prověřit veškerý HW diag. utilitami (např. Hirens).
2. Pokud bude vše OK > reinstall.
3. Pokud ne > výměna vadného komponentu, servis příp. popelnice.

Dík, zkusím. Osobně tuším, že jde o problém s ovladači nVidia, rotyku dělá Xorg Nouveau. Jenže:
a) nejde mi přepnout se na NVIDIA binary driver pro mou kartu, vždy mě to hodí zpět na Nouveau
b) když jsem instalovala nVidia Prime, tak ani tam jsem neměla na výběr, prostě to nějako blbne.

Celý problém nastal, když jsem předevčírem probudila komp, měla jsem rozhozené rozlišení a nemohla jsem se dostat přes přihlášovací obrazovku, prostě nic nefungovalo. Do té doby vše OK, před dvěma měsíci jsem měnila desku a všechno se chytlo bez potíží hned. Udělala jsem včera tedy reinstall a od té doby mám problém. Potřebuju pracovat a nemám čas se v tom vrtat, takže pokud někoho napadá něco, co by mohlo pomoci rychle, zkuste mi to sem prosím napsat. Díky.

Beetlejuice

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2017, 14:17:42 »
Hezkej Nick  :D
No u holky na ntb s ovladačema od nVidie se mi to děje taky ... zatím nevyřešeno. Jaké používáš ovladače? Opensource, nebo nVidia? viz Wiki

Hehe, dobrá náhoda :-)
Mám kartu nVidia G Force GT 440, mám předvolenej X.org X server - Nouveau. Chtěla jsem přes Prime zvolit přímo svůj ovladač, ale vůbec to nešlape. Jsem z toho už úplně říčná.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2017, 15:47:15 »
Citace
Chtěla jsem přes Prime zvolit přímo svůj ovladač, ale vůbec to nešlape. Jsem z toho už úplně říčná.
Prime je pro ntb které mají dvougrafické řešení tj. mají gr. Intel a pak ještě nVidia. Ty máš grafiku jen jednu ne? Na tu Wiki jsi koukala?
Aj dont spíík ííngliš :)

Beetlejuice

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Cerna obrazovka pri probuzeni ze spanku
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2017, 16:15:54 »
Uz se mi to asi povedlo vyresit reinstallem a naslednem dodani ovladacu. Nejde o ntb, ale o klasickej stolni komp. Kazdopadne mic diky za pomoc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.