Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chrome opožděný zvuk  (Přečteno 2878 krát)

kovi8882

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Chrome opožděný zvuk
« kdy: 22 Srpna 2017, 16:26:23 »
Dobrý den, mám problém v Chromu. Když si pustím nějaké video, tak se mi po chvilce začne opožďovat zvuk. Na internetu jsem si dohledal že mám zkusit zapnout v Chromu hardwarovou akceleraci. Tu zaplou mám. Také jsem zkoušel stáhnout Adobe Flash Player a nic. Mozilla má stejný problém. Chci vás proto požádat o radu. Jedná se o HP EliteBook 8440p
Předem děkuji za odpověď.
« Poslední změna: 22 Srpna 2017, 16:28:32 od kovi8882 »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpna 2017, 19:39:28 »
A víš vůbec, zda k přehrávání videa je flashplayer vůbec použit či nikoli??
HW akceleraci zkus vypnout.
Zkus resetovat profil (založ nový).
-----------------------------------------------------------
Nabootuj live a zkus to tam - pokud se závada neprojeví, reinstaluj. Pokud to bude stejné, je možné že máš HW problém....
« Poslední změna: 22 Srpna 2017, 19:42:56 od juwa2 »

kovi8882

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2017, 21:01:20 »
A víš vůbec, zda k přehrávání videa je flashplayer vůbec použit či nikoli??
HW akceleraci zkus vypnout.
Zkus resetovat profil (založ nový).
-----------------------------------------------------------
Nabootuj live a zkus to tam - pokud se závada neprojeví, reinstaluj. Pokud to bude stejné, je možné že máš HW problém....
Předem bych rád poděkoval za odpověď. V nastavení Chromu v sekci ¨Flash¨ ho mám zapnutý.
HW akceleraci jsem vypnul, videa se akorád víc přisekávají, jinak žádná změna k lepšímu se nekoná. Profil jsem resetoval jako první možnost a taktéž nic. Mimochodem problém přetrvává jak ve Windows 10 tak Ubuntu.
HW problém mě taktéž napadl, ale zrovna jsem dokoukal film v přehrávači VLC a žádné problém se neobjevil. Krom toho mi jinak systémy šlapou jako hodinky :)
Pokud budete potřebovat víc informací, klidně si řekněte.
« Poslední změna: 22 Srpna 2017, 21:03:38 od kovi8882 »

kovi8882

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2017, 21:44:10 »
Stále jsi nesdělil ČÍM je video přehráváno - to že je přítomen/nainstalován FP ještě neznamená, že je k přehrávání použit!
Pokud se to vyskytuje v obou OS, jedná se jasně HW problém.
Opakuji - prověř to v live OS! Ať máš jistotu. Potřetí (zbytečně) už reagovat nemíním.
Zrovna stahuji Ubuntu, jakmile se dostáhne, tak ho nabootuji a vyzkouším ho. To já právě nevím, četl jsem že Chrome využívá vlastní flash player.
Tak jinak, kde přesně zjistím zda je flash player aktivován. V nastavení mám zaškrtlou volbu jako ano, ale jestli doopravdy pracuje nevím.
Ještě doplním že Youtube, Stream, apod přehrávače třeba na sledování filmů online vykazují stejnou chybu.

kovi8882

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #4 kdy: 22 Srpna 2017, 22:00:09 »
Přeinstaloval jsem Ubuntu, možnost vyzkoušet Ubuntu tam již nebyla. Asi jsem se zapoměl v jiné době :D
A pořád stejný problém. Tak už jenom, kdybych dostal radu jak zkontrolovat ten Flash Player.
Nevím jestli pracuje správně.

kovi8882

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #5 kdy: 22 Srpna 2017, 22:34:49 »
Ty nepracuješ správně - protože pokud chceš vyřešit problém, musíš pro to něco udělat = plnit pokyny které ti byly dány - což neděláš. Tvoje posedlost flashem je až chorobná, nicméně většina webů ho nepoužívá... Takže potřetí a opravdu naposledy:
1. Zjisti čím (= jakým přehrávačem) je video přehráváno (pravoklik do okna s přehrávaným videem > prozkoumat).
2. Nabootuj z flešky live OS a zkus to v něm. Výsledek sděl zde.
Tak jinak. Video přehrávám pomocí Chrome, já víc nevím. Prostě zapnu Chrome, pustím si Youtube a zvuk je opožděný, jsem buhužel lajk.
Když pravým tlačítkem kliknu do prostoru videa, tak se mi vůbec nic nezobrazí. Opravdu se omlouvám, snažím se ze všech sil všechno pochopit.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #6 kdy: 22 Srpna 2017, 22:53:30 »
1.Pokud klikneš pravým do okna videa (nebo kamkoli na stránku), zobrazí se ti kontextová nabídka - tak je tomu v celých Windows i linuxu. Netvrď tedy, že se nezobrazí nic...
2. Tvrzení, že video přehráváš pomocí Chrome je stejné, jako bys napsal, že ho přehráváš pomocí počítače nebo že ho přehráváš doma - tato informace je sice pravdivá, ale z hlediska řešení problému naprosto bezcenná. Prohlížeče k přehrávání videí používají některý z přehrávačů. Který to je už z tebe páčím marně hodinu. Jelikož jsi alespoň uvedl, že se jedná o YT, lze dovodit, že se jedná o HTML5 přehrávač...
3. Live OS jsi opět (přes troje upozornění) nevyzkoušel.
-------------------------------------------------------------
Závěr: Na vyřešení problému ti až tak nezáleží, čas tobě věnovaný je tím pádem zbytečný.
Buď zdráv!
« Poslední změna: 22 Srpna 2017, 22:55:42 od juwa2 »

kovi8882

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #7 kdy: 22 Srpna 2017, 23:13:26 »
1.Pokud klikneš pravým do okna videa (nebo kamkoli na stránku), zobrazí se ti kontextová nabídka - tak je tomu v celých Windows i linuxu. Netvrď tedy, že se nezobrazí nic...
2. Tvrzení, že video přehráváš pomocí Chrome je stejné, jako bys napsal, že ho přehráváš pomocí počítače nebo že ho přehráváš doma - tato informace je sice pravdivá, ale z hlediska řešení problému naprosto bezcenná. Prohlížeče k přehrávání videí používají některý z přehrávačů. Který to je už z tebe páčím marně hodinu. Jelikož jsi alespoň uvedl, že se jedná o YT, lze dovodit, že se jedná o HTML5 přehrávač...
3. Live OS jsi opět (přes troje upozornění) nevyzkoušel.
-------------------------------------------------------------
Závěr: Na vyřešení problému ti až tak nezáleží, čas tobě věnovaný je tím pádem zbytečný.
Buď zdráv!
¨
1. O řešení problému mi rozhodně jde. Přeinstaloval jsem kvůli tomu Ubuntu a pořád jsem neobjevil žádnou změnu.
2. Teď se mi tabulka ve videu objevila. Nevím jak a proč ale najednou tam je.
3. Kdyby jste mi konkrétně jako dítěti řekl na co přesně mám kliknout, určitě by pak nebyl žádný problém. HTML5 absolutně neznám. Ani nevím na co jsem přesně měl kliknout.
4. Live OS jsem vydedukoval jako zkouška Ubuntu z bootování. Vůbec jsem nevěděl a vlastně do teď nevím co touto funkcí myslíte.
Závěr: Omlouvám se za zdržování, chápu že to pro vás není lehké, ale každý hold není expert.
Nahledanou!

WeltRaum

  • Host
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #8 kdy: 23 Srpna 2017, 12:54:03 »
Objavuje sa tento problém s opozdeným zvukom aj pri prehrávaní videí (filmov) cez nejaký prehrávač? (napr. VLC, SMPlayer a pod.), lebo ak áno, tak jedno s druhým bude mať súvislosť a bude sa potrebné pohrať s nastavením zvuku v systéme (pozrieť zvukové výstupy Pulseaudio alebo Alsa a otestovať ich).

Citace
Live OS jsem vydedukoval jako zkouška Ubuntu z bootování
No nie len skúška bootovania ale otestovanie funkčnosti celého systému, čiže pri boote z DVD/USB sa vyberie možnosť Vyskúšať Ubuntu. V tomto živom systéme vieš otestovať, či všetko ide tak ako má a aj spomenuté videá. Inak ak si preinštaloval systém, tak treba nainštalovať aj všetky aktualizácie + skontroluj napr. cez synaptic, či je nainštalovaný balík ubuntu-restricted-extras - ak ide o Ubuntu , ktorý obsahuje rôzne multimediálne kodeky.

kovi8882

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #9 kdy: 23 Srpna 2017, 13:42:53 »
Objavuje sa tento problém s opozdeným zvukom aj pri prehrávaní videí (filmov) cez nejaký prehrávač? (napr. VLC, SMPlayer a pod.), lebo ak áno, tak jedno s druhým bude mať súvislosť a bude sa potrebné pohrať s nastavením zvuku v systéme (pozrieť zvukové výstupy Pulseaudio alebo Alsa a otestovať ich).

Citace
Live OS jsem vydedukoval jako zkouška Ubuntu z bootování
No nie len skúška bootovania ale otestovanie funkčnosti celého systému, čiže pri boote z DVD/USB sa vyberie možnosť Vyskúšať Ubuntu. V tomto živom systéme vieš otestovať, či všetko ide tak ako má a aj spomenuté videá. Inak ak si preinštaloval systém, tak treba nainštalovať aj všetky aktualizácie + skontroluj napr. cez synaptic, či je nainštalovaný balík ubuntu-restricted-extras - ak ide o Ubuntu , ktorý obsahuje rôzne multimediálne kodeky.
Děkuji za odpověď. Při přehrávání videa ve VLC jsem nenarazil na žádný problém.
Live OS: To jsem si myslel, akorát při nabootovaní instalace jsem na zkoušku nenarazil. Tudíž jsem ho přeinstaloval znovu.
V Ubuntu jsem dneska nainstaloval všechny potřebné aktualizace.

WeltRaum

  • Host
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #10 kdy: 23 Srpna 2017, 15:25:29 »
Citace
Live OS: To jsem si myslel, akorát při nabootovaní instalace jsem na zkoušku nenarazil. Tudíž jsem ho přeinstaloval znovu.
Určite tá možnosť tam bola  ;) Vyskúšanie OS ponúka takmer každé linux. distro - pozri SEM

Keďže sa toto objavuje  aj vo Windows, tak neviem, môže ísť o HW problém - že by chýbajúce ovládače? Ponúka systém (Ubuntu) nejaké dodatočné ovládače? Pozrel si na to?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:Chrome opožděný zvuk
« Odpověď #11 kdy: 23 Srpna 2017, 16:41:16 »
Zkusil jsi snizit rozliseni videa v prohlizeci? Melo to vliv?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.