Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s grafikou při spouštění  (Přečteno 1018 krát)

Ondy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Problém s grafikou při spouštění
« kdy: 18 Dubna 2007, 17:50:07 »
Ahoj,
mám tady další problém když jsem na starším počítači:
pen 333Mhz
ram 256mb
graf. 2Mb (pci)
HDD 70Gb

Při instalaci mi naskočí hlavní obrazovka správně, dám spustit bez instalace a monitor mi zobrazí jakoby 4 plochy na jednom monitoru. Po dokončení spouštění a logování do systému mi  monitor napíše že rozlišení je mimo jeho možnosti. Zkoušel jsem i modernější monitory ADI 750i - 17ti palcový monitor a napsal to samé. Můžete mi prosím poradit co se dá a nedá s tím dělat?

instaluju xubuntu

děkuji

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Problém s grafikou při spouštění
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2007, 19:41:01 »
"Při instalaci mi naskočí hlavní obrazovka správně, dám spustit bez instalace a monitor mi zobrazí"

Neviem ci som to spravne pochopil ale spustas livecd. Hned na zaciatku pod F(neviem presne co) je nastavenie rozlisenia a tam skus dat nizsie rozlisenie.
Ak to nahodou robi az po nainstalovani a spustani musis si do xorg.conf zadat spravne nastavenie pre tvoj monitor.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ondy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Problém s grafikou při spouštění
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2007, 19:54:50 »
problém je ale v tom že rozlišení nemůžu změnit je tam pouze nastavené vga.  nevím jak se v xorg.conf upravuje a nastavuje jestli můžeš poraď krok po kroku.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.