Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu – velké zklamání  (Přečteno 5564 krát)

josefff

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Ubuntu – velké zklamání
« kdy: 12 Dubna 2015, 18:23:53 »
Utekl jsem od Windows, protože mě nebavilo jej každý půlrok přeinstalovávat a dokonce i s čerstvou instalací nic moc. Ubutnu je na tom ale naprosto stejně. Když jsem ubuntu nainstaloval poprvé fakt jsem byl nadšený, mnohem rychleji naběhl než windows. Nicméně se bohužel neustále zpomaloval, občas zamrzl občas nějaký ten systém error. Po třech měsících se už vůbec nedal používat. Tak jsem ho přeinstaloval a začal znovu. Bohužel zcela stejný scénář. Kromě toho, že je fakt celý systém pomalý, tak se celkem často stane to, že prostě celý systém zamrzne a pomůže jen tvrdý restart. Já snad fakt přejdu na apple, zdá se že na PC kloudný OS zatím nikdo nevymyslel :-( nebo má někdo nějakou kloudnou radu? Rád si zaplatím, ale chci systém na kterém se dá pracovat.

PC: Lenovo, Core7, SSD disk 500GB, 16GB RAM

jmp

  • Host
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2015, 18:29:54 »
chcete tu jen fňukat a podléhat sebelítosti, nebo to snad chcete zkusit řešit (na to jste dal však málo informací...)?

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2015, 18:30:53 »
S takovým HW to je naprostý nesmysl! Jestli tam není ta známá chyba mezi klávesnicí a židlí... Provozuji Linux na notebooku Lenovo již spoustu let, nyní Debian 8 Jessie (a měl jsem i nejnovější Fedoru 22, Linux Mint 17.1 nebo Ubuntu 14.10) a naprosto bezproblémový OS, rychlý, spolehlivý, čitelný.
Vrať se k Windows, nejlépe ke skvělé verzi 8.1  :D a zapomeň na Linux, když si po pár měsících zkoušení ztěžuješ. Když to neumíš nastavit a pracovat v tomto OS, tak je to zbytečná práce!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2015, 19:15:22 »
Když to neumíš nastavit a pracovat v tomto OS, tak je to zbytečná práce!

Marpe! >:(

Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2015, 20:01:11 »
Jestli on to nebude třeba hardwarový problém ... otestovat paměť, mrknout na stav toho SSD, zdroj ... těžko říci, ale na takové sestavě to musí běhat ok.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2015, 20:49:24 »
Tipy: 1) Pravidelně používejte TRIM na jednotlivé partišny na tom SSD.
Kód: [Vybrat]
sudo fstrim -v <mountpoint>1.1) Když už jsem u SSD, je dobré mít zarovnané partišny na velikost bloku SSD, instalátor by to měl dělat sám.
2) Občas pročištěte systém přes Ubuntu Tweak.
3) Čas od času odstraňte programy, které jste nainstaloval třeba omylem nebo které nepoužíváte.
4) - experiment - Můžete zkusit jiné odnože Ubuntu, sám mám Xubuntu.

Nic jiného mě nenapadá.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #6 kdy: 12 Dubna 2015, 21:39:59 »
No jestli na tomto PC zlobili už Windows, domnívám se, že problém nebude ani ve Windows ani v Ubuntu.
Buď, jak již bylo zmíněno, je to HW nebo chyba kdesi mezi židlí a klávesnicí. Na bližší určení však poskytuješ málo informací.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

josefff

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #7 kdy: 12 Dubna 2015, 22:54:38 »
chcete tu jen fňukat a podléhat sebelítosti, nebo to snad chcete zkusit řešit (na to jste dal však málo informací...)?
Fňukat samozřejmě nechci, jen konstatuji svoje zkušenosti. Budu rád když mi pomůžete. Napište co mám poslat a rád to pošlu.

josefff

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #8 kdy: 12 Dubna 2015, 22:57:56 »
S takovým HW to je naprostý nesmysl! Jestli tam není ta známá chyba mezi klávesnicí a židlí... Provozuji Linux na notebooku Lenovo již spoustu let, nyní Debian 8 Jessie (a měl jsem i nejnovější Fedoru 22, Linux Mint 17.1 nebo Ubuntu 14.10) a naprosto bezproblémový OS, rychlý, spolehlivý, čitelný.
Vrať se k Windows, nejlépe ke skvělé verzi 8.1  :D a zapomeň na Linux, když si po pár měsících zkoušení ztěžuješ. Když to neumíš nastavit a pracovat v tomto OS, tak je to zbytečná práce!
No právě, přesně takový pocit z toho mám. Jsem totiž bohužel like. A ubuntu jak se zdá pro uživatel není, spíše pro vývojáře. Na to jsem se ale ptal před jeho nasazením a bylo mi řečeno trochu něco jiného... Takže je to přesně jak říkáte, asi si to prostě neumím nastavit, proto sháním OS, který není potřeba nastavovat a je dostatečně důmyslný na to aby to udělal sám.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #9 kdy: 12 Dubna 2015, 23:23:59 »
Můžeš lépe popsat, jak a kdy to zpomaluje, zamrzá a hází systémové chyby. Taky bys mohl napsat konkrétní NTB.
Pošli výpis tohohle z terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo lshw # výpis HW
sudo lspci -vvnnk # výpis HW
sudo parted -l # výpis rozložení disků
lsb_release -a # verze systému
PS: doufám že máš 14.04 LTS a ne 14.10
« Poslední změna: 12 Dubna 2015, 23:25:32 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

josefff

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2015, 01:27:08 »
Stává se to vcelku kdykoliv, když udělám něco trochu složitějšího, stačí mít otevřených třeba 10 panelů v chromu a do toho pusitit vřeba video, občas se to stane když pustím video na webu. Ale i po startu je PC výrazně pomalejší než když jsem ho nainstaloval. Mám notebook Lenovo ThinkPad Edge E531. V něm Ubuntu 14.04 64bit
Můžeš lépe popsat, jak a kdy to zpomaluje, zamrzá a hází systémové chyby. Taky bys mohl napsat konkrétní NTB.
Pošli výpis tohohle z terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo lshw # výpis HW
sudo lspci -vvnnk # výpis HW
sudo parted -l # výpis rozložení disků
lsb_release -a # verze systému
PS: doufám že máš 14.04 LTS a ne 14.10


http://paste.ubuntu.com/10812094/
http://paste.ubuntu.com/10812126/ (tam chybý začátek, asi je toho moc v terminálu už není, nevím jak ho získat)
http://paste.ubuntu.com/10812134/

$lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID:   Ubuntu
Description:   Ubuntu 14.04.2 LTS
Release:   14.04
Codename:   trusty

Díky!

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2015, 04:02:56 »
Na NTB u sestry bylo zpomalování a mrznutí způsobeno chybnou počáteční instalací a rozdělením disku.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #12 kdy: 13 Dubna 2015, 09:55:07 »
Tohle bude jistě HW problém. Opravdu udělejte testy stability, nějakým softem. Testujte dlouhodobě, několik hodin.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #13 kdy: 13 Dubna 2015, 10:16:49 »
Zacal bych memtestem...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

skrob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 260
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #14 kdy: 14 Dubna 2015, 06:59:00 »
Je to v instalaci. Špatně převedené iso. a vytvořený obraz. Instaluji to známým pravidelně na různé NTB a zprvopočátku to blblo stejně.  Vypálil jsem to znovu a korektně a nemám rok problém. Není to systémem Ubuntu.
DELL Latitude D830 - Intel® Core™2 Duo CPU T9500 @ 2.60GHz × 2 
GK Intel® 965GM - RAM 4 Gb DDR2 - SSD 120 GB Patriot Blast - Ubuntu 14.04 LTS 64 bit

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #15 kdy: 14 Dubna 2015, 14:53:33 »
Pokud má Skrob pravdu, tak pak si pozorně přečtěte návod na vypálení a proveďte kontroly!

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

josefff

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #16 kdy: 15 Dubna 2015, 23:41:16 »
Sakra, tohle je  děs, já tomu fakt nerozumím. A vy se nemůžete dohodnout, co komentář to jiný názor. To abych si vzal dovolenou a zkoušel všechny vaše rady. Exituje nějaký servis v čr, který se tímto zabývá? Jsem uživatel a tohle fakt nechci řešit, chic zaplatit a dostatdobře běžící systém.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #17 kdy: 16 Dubna 2015, 07:50:33 »
Sakra, tohle je  děs, já tomu fakt nerozumím. A vy se nemůžete dohodnout, co komentář to jiný názor. To abych si vzal dovolenou a zkoušel všechny vaše rady. Exituje nějaký servis v čr, který se tímto zabývá? Jsem uživatel a tohle fakt nechci řešit, chic zaplatit a dostatdobře běžící systém.

Nemůžeme se dohodnout, neb nemáme věšteckou kouli ani ten PC v ruce, tedy nadhazujeme možnosti.
Udělal jsi alespoň ten pitomej memtest, nebo jen čekáš, že to někdo "nějak" udělá za Tebe?

PS: Pokud nevíš jak na to, je to na wiki: http://wiki.ubuntu.cz/memtest86
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #18 kdy: 16 Dubna 2015, 10:28:32 »
zkontroluj, ze mam spravne nastaven ten disk a hlavne, ze funguje fstrim
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ubuntu – velké zklamání
« Odpověď #19 kdy: 17 Dubna 2015, 19:12:24 »
Offtopic jsem uzavrel.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.