Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Totální vypnutí Ubuntu  (Přečteno 3168 krát)

berky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Totální vypnutí Ubuntu
« kdy: 26 Ledna 2014, 13:54:52 »
Dobrý den,
chci být nový uživatel Ubuntu a chci si  zároveň ponechat i win7. No a mám v celku veliký problém. Normálně nainstaluji Ubuntu a při spuštění a práci se po chvíli vypne celý NTB, prostě ani obraz ani zvuk z ničeho nic úplný konec. Vyzkoušel jsem 2 verze 13.10 a 12.04.03 (vše 64 bit). Mám ACER ASPIRE 5552G.
Prosím o radu a pomoc.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Totální vypnutí Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2014, 13:23:39 »
Dodatečné ovladače grafické karty jsi instaloval?

http://wiki.ubuntu.cz/pr%C5%AFvodce_po_instalaci#dodatečné_ovladače
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

berky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Totální vypnutí Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2014, 14:17:36 »
Myslím, že bych to ani nestihl 5-10 minut pak konec. Zkoušel jsem i Linux Mint je to stejná píseň 5 - 10 minut. Jinak po instalaci těchto systémů mi teď už nejdou ani zpět vrátit disky, hlásí to 2 disky (fyzicky je tam jen jeden), a jeden z nich nefunguje vůbec. Přeinstaloval jsem celý win7 a stejně nic. Přímo ve win to hlásí chybu, nevím teď číslo a že není dostatek volného místa (disk je prázdný) a při instalaci se nezdařilo. Windows mi také při kontrole disku pokaždé zničil zavaděč, proto jsem i znova instaloval win. No tak jsem veselý, ale bez funkčního PC a 350 GB. Nevíte prosím tedy i co s tímto.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Totální vypnutí Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2014, 15:50:27 »
Nemám teď čas nad tím laborovat. K večeru ti tu jistě někdo poradí až dorazí z práce.

Já ti mohu nabídnout jen osobní pomoc.
http://www.ubuntu.cz/podpora/komunitni_placena
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Totální vypnutí Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2014, 16:38:23 »
Live systém ti funguje? Pokud jo tak v něm pomocí Gparted odstraň nepotřebné oddíly a nainstaluj windows. Pokud netušíš o jaké jde dej sem
Kód: [Vybrat]
sudo parted -l

berky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Totální vypnutí Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2014, 23:54:24 »
Problem s HDD vyřešen. Sice ne skrz Gparted (nějak jsem nedokázal spustit správu a rozdělení disku). Nakonec zabral přímo ve win7 pan EaseUS Partition Master 9.3.0, stalo to v 85% 1x modrou smrt, ale kupodivu to i přes to zabralo a disk F: je krásně vidět. No a to možná naznačuje problém, který mi vznikl z Ubuntu. Je to možné, že je prostě vadný disk, nebo nějaká jeho část? Před instalací se mi často stávalo, že při stříhaní videa mi prostě skočila modrá smrt a pá pá lá lá, všechna práce ve věnci.
Jinak zatím děkuji mockrát za rady, které jste mi dali.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Totální vypnutí Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2014, 08:43:14 »
vadný disk by ti měl vyhodit něco ve S.M.A.R.T. ta je v diskovém nástroji

janek-m

  • Host
Re:Totální vypnutí Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 28 Ledna 2014, 10:46:11 »
Toto môže "zaváňať" vadným diskom. Ako uviedol Cuore   Diskový nástroj S.M.A.R.T by mal tieto chyby/vadné sektory ukázať. Po nabootovaní Live systému (Vyskúšať Ubuntu) sa dá nainštalovať buď cez Centrum softvéru alebo cez terminál (Ctrl + Alt + T):
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-disk-utilityAkási prvotná informácia, či je disk v poriadku sa objaví po otvorení programu v "Stav SMART", ostatné info sa získa pri kliknutí na "Údaje SMART".

[příloha smazaná administrátorem]

berky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Totální vypnutí Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 15 Února 2014, 11:11:52 »
Ahojte,
omlouvám se, že jsem se neozval. Notebook jsem poslal na reklamaci a konečně je zpět a funkční. Bylo to totálním zaprášením a přehříváním. Celý win7 jsem již nahradil Ubuntu 13.10. . A vše funguje jak má. Děkuji mnohokrát za pomoc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.