Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ukončení provozu Ubuntu One  (Přečteno 109877 krát)

Kocuro Pablo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #50 kdy: 07 Dubna 2014, 23:00:59 »
No musím se přidat, je to v pytli s U-One. Tak jsme si na něj zvykli, ve všech PC a tabletech ho máme propojený.
Ale zkoušel jsem Googledrive  a zatím se to chová docela dobře i na Ubuntu 12.04. a ten jeho indikátor je docela dobrý nápad. Zkusím to celé přidat do spouštění při startu.
  A ještě doatz, jak to má Google dělaný s fotkama? Když něco vyfotím androidím telefonem, hned se to někam stahuje a vidím na svojem účtu přes prohlížeč. Ale Ubuntu-One ty fotky  automaticky přeneslo do příslušné složky v PC.
Takže, jestli to bude GoogleDrive, budou na tom Googlu vědět o nás všechno. když jdu venčit psy avyfotím je při tom.
HP Compaq 7900SFF, C2D8400, RAM 3.5, HDD 2TB, Ubuntu 14.04    Lenovo Ideapad S100 s Lubuntu 14.04, nemá chybu! A Acer Iconia A1-830, Android 4.2.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #51 kdy: 08 Dubna 2014, 03:34:16 »
Citace
Mega.co.nz sice nabízí 50GB zdarma a výhledově klienta pro Linux, ale jedná se o další projekt Kima Dotcoma a člověk nikdy neví, kdy se místo svých dat dočká oznámení: Služba je blokována pro porušování autorských práv. Možná jsem paranoidní, ale tuším že po tomhle projektu prostě půjdou.

Nevím jaké porušování práv máš na mysli. Každý je zodpovědný za obsah co nahraje. Nechci se vyloženě zastávat "Kima" ale můžeš mi nějak rozumně vysvětlit, co s tím má společného (nezapomeň, že původně to bylo jenom jeho úložiště), když např. TY nahraješ nějaký nelegální obsah na jeho server ? Chtěl bych jasnou a stručnou odpověď. Nehodlám se hádat, protože zrovna tohle téma je v poslední době už tak "proprané" že to ani nemá smysl. Jenom mě zajímá, jaký je rozdíl mezi tím, když nahraju něco nelegálního na PEPA.com nebo MEGA.com. Kdo je za to odpovědný ? Nehledě na to, že tvůrci mají možnost na "závadný obsah" kdykoliv upozornit a okamžitě bude smazán. Na druhou stranu téměř okamžitě bude nahrán zpátky  :D

edit : chyba
« Poslední změna: 08 Dubna 2014, 03:38:06 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #52 kdy: 08 Dubna 2014, 06:59:21 »
Me to taky zaskocilo, ale presel jsem na Copy.com.
Sync klient pro linux funguje na pohodu, nicmene prenosove rychlosti jsou opravdu male, zkousel jsem i sync klient pro Windows a fungoval hur nez ten linuxovy. Jinak ale Copy.com je vynikajici svymi 15+5GB zdarma (5GB se da naji na netu spesl registrace pres nekoho jako odmena), na druhou stranu to uloziste neumoznuje smazani souboru !!! jen ho jde strcit do kose, ale tam zustane a nesmaze se. Teda ve vysledku docela nedodelek.

Google Drive funguje obstojne i na linuxu, myslim, ze sync klient, ktery pouzivam ale neni oficialni, ale hlavne ze to funguje.

Dalsi moznost je Dropbox, ale nemam ho moc rad, malo mista zdarma a placene je dost drahe.

Pokud chcete davat do cloudu jen dokumenty, tak uplne nejlepsi je uloziste Wuala, klient je napsanej v Jave, takze jak na linuxu, tak na Windows, Androidu, ... Jenze v zakladu je snad jen 1GB zdarma. Nicmene prenosove rychlosti dobre a opravdu stabilni uloziste.

Mega mi prijde jako nedodelek po strance klientu i pro Windows.

Thelv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #53 kdy: 08 Dubna 2014, 07:02:18 »
Z koše jde soubor následně smazat bez problémů aspoň mě to vždy šlo a copy používám už déle rok

Dovi

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #54 kdy: 08 Dubna 2014, 10:13:29 »

Nevím jaké porušování práv máš na mysli. Každý je zodpovědný za obsah co nahraje. Nechci se vyloženě zastávat "Kima" ale můžeš mi nějak rozumně vysvětlit, co s tím má společného.

Neobviňuji Kima z porušování autorských práv. Pouze předpokládám, že se stal trnem v oku určitým institucím a že jeho vztyčený prostředník nezůstane bez odezvy...
A oznámení o blokování služby pro porušování autorských práv se na Megauploadu opravdu zobrazovalo. Proto jsem ho přeneseně použil i u služby Mega.
Jinak pokud bereš Wikipedii jako věrohodný zdroj, ocituji několik zajímavostí:

V Německu se dostal ke slávě v devadesátých letech jako údajný hacker a internetový podnikatel. Byl odsouzen za několik trestných činů a odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v roce 1994 za podvod a špionáž dat. Další podmíněný trest dostal v roce 2003 za zneužití důvěrných informací a zpronevěru.
I přesto, že se čeká na legální rozhodnutí za Megaupload, Kim v lednu 2013 spustil nový projekt webové stránky Mega. Tyto stránky slouží jako cloudové úložiště, které používá šifrování k ochraně uživatelů před vládní špionáží.

« Poslední změna: 08 Dubna 2014, 10:40:41 od Dovi »

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #55 kdy: 08 Dubna 2014, 10:14:00 »
Copy synchronizuje automaticky a navíc k 15GB v základu můžete mít 5GB navíc za každého kdo se přidá přes váš link a těch 5GB dostane i ten dotyčný

S touto službou jsem zápasil, ale zaboha se mně to nepodařilo rozběhnout na dvou PC. Na jednom to běželo OK, ale jakmile jsem po dalším PC chtěl, aby mi to synchronizovalo soubory se serverem, tak jsem se tohoto nedočkal :-(

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #56 kdy: 08 Dubna 2014, 11:04:08 »
Citace
Neobviňuji Kima z porušování autorských práv. Pouze předpokládám, že se stal trnem v oku určitým institucím a že jeho vztyčený prostředník nezůstane bez odezvy...
A oznámení o blokování služby pro porušování autorských práv se na Megauploadu opravdu zobrazovalo. Proto jsem ho přeneseně použil i u služby Mega.

Dobře, jako odpověď to beru. Ale taky je potřeba podotknout, že se to může stát téměř jakémukoliv úložišti. Nakonec stejně zvítězí piráti, protože co se jednou dostane na internet, tak už tam zůstane. To by si měla americká, nebo jakákoliv jiná vláda uvědomit. Pak by pochopily, že "zrušení" těchto úložišť nic neřeší a naopak to obtěžuje normální uživatele, jako třeba mě. Nic nelegálního tam nenahrávám, vybral jsem si MEGA proto, že má velkou kapacitu a šifruje data. Ano jsem paranoidní  :D
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Dovi

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #57 kdy: 08 Dubna 2014, 11:56:26 »
V pořádku. Jen prostě chci případné uživatele upozornit, že výhledově může pravděpodobnost problému být u Mega vyšší než na jiném Cloudu.
Mimochodem to šifrování dat se provádí už v tvém zařízení před odesláním, nebo se data posílají nešifrovaná na server Mega a šifrují se až při uložení? Když už jsme u té paranoi...
« Poslední změna: 08 Dubna 2014, 12:04:45 od Dovi »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #58 kdy: 08 Dubna 2014, 12:05:18 »
V pořádku. Jen prostě chci případné uživatele upozornit, že výhledově může pravděpodobnost problému být u Mega vyšší než na jiném Cloudu.
Mimochodem to šifrování dat se provádí už tvém zařízení, před odesláním, nebo se data posílají nešifrovaná na server Mega a šifrují se až při uložení? Když už jsme u té paranoi...

Budu radši citovat, abych nepsal nějaké hlouposti.

"Služba je založena na šifrování dat klíčem, který máte mít k dispozici pouze vy. Šifrování se odehrává již v prohlížeči a z komunikace ze serverem tedy není možné zjistit, jaké soubory přenášíte. Na serveru soubory nikdo jiný než vy není schopen přečíst."

článek : http://www.justit.cz/wordpress/2013/01/21/mega-sifrovanim-souboru-nechrani-vas-hlavne-sebe-uzivatele-chranit-nebude/
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #59 kdy: 08 Dubna 2014, 12:10:56 »
Copy.com také šifrují data viz. jejich prohlášení:  "For increased security, your data is protected by multiple layers of encryption, including top-secret grade AES 256, both during transfer and while at rest on Barracuda's enterprise-class cloud storage."
Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak u Copy. com, který používám a jsem s ním spokojen (možná až na tu rychlost přenosu no), jsou data nějak šifrována už v klientovi při přenosu do cloudu a poté jsou ponechána v zašifrované podobě i na cloudu. Kdyžtak mě opravte, kdyby někdo věděl o tom víc, jak to chodí u Copy.com. Díky.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #60 kdy: 08 Dubna 2014, 20:45:52 »
Copy.com také šifrují data viz. jejich prohlášení:  "For increased security, your data is protected by multiple layers of encryption, including top-secret grade AES 256, both during transfer and while at rest on Barracuda's enterprise-class cloud storage."
Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak u Copy. com, který používám a jsem s ním spokojen (možná až na tu rychlost přenosu no), jsou data nějak šifrována už v klientovi při přenosu do cloudu a poté jsou ponechána v zašifrované podobě i na cloudu. Kdyžtak mě opravte, kdyby někdo věděl o tom víc, jak to chodí u Copy.com. Díky.

Ano, je to tak jak píšeš.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #61 kdy: 08 Dubna 2014, 20:59:00 »
Copy.com také šifrují data viz. jejich prohlášení:  "****************** Kdyžtak mě opravte, kdyby někdo věděl o tom víc, jak to chodí u Copy.com. Díky.
Naštěstí netrpím paranoii ohledně dat. Nic nelegálního v cloudu nemám, spíše to používám jako velmi praktickou velkou flash pamět, kterou nemusím sebou tahat.
A pro přenost dat mezi PC... ty data tvořím já, tedy jsem autor.

Nicméně, přešel jsem k copy.com 20GB (15+5) je stejné co jsem měl u U1, a v podstatě po aktivaci u svých klientů to může být  i více. Mnohem více, než potřebuji.

Mega, si ponechám na nějaké blbosti co potřebuji skladovat, nicméně chci je mít k dispozici i z jinak než svého PC.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #62 kdy: 09 Dubna 2014, 17:43:45 »
Z koše jde soubor následně smazat bez problémů aspoň mě to vždy šlo a copy používám už déle rok

Pokud mi prozradis, jak trvale smazat soubor na Copy.com, budu ti vdecen, ja tam tu moznost nemam!

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #63 kdy: 09 Dubna 2014, 21:05:21 »
Naštěstí netrpím paranoii ohledně dat. Nic nelegálního v cloudu nemám, spíše to používám jako velmi praktickou velkou flash pamět, kterou nemusím sebou tahat.
A pro přenost dat mezi PC... ty data tvořím já, tedy jsem autor.
Jsem téhož názoru a používám to stejně. Jen mi zatim stačí těch základních 15GB.

- posláno z Tapatalku, omluvte tedy překlepy -

PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #64 kdy: 09 Dubna 2014, 21:19:40 »
...
Ano sám pro sebe bych to mohl takto tvořit. Pochopitelně náklady na provoz jsou "minimální" dostupnost "excelentní"...

Potřebuji relativně PROFI a jednoduchý integrovaný systém. Kdyby to bylo jen pro mne tak to neřeším, ale mnoho mých klientů to používá místo "stupidní USB Flashky, jako jednoduché a rychlé řešení přesunu dat mezi laptopy a PC a současně záloha.

Navíc díky kopii na vlastním disku to je funkční i bez netu, a následně se to zesynchronizuje.

A tak hledám řešení. Třeba ten mega dodělá klienta pro Ubuntu včas.


Prave to co jsem nabidl je podobne dropboxu/ubuntu one. Data mas na disku a kdyz potrebujes, tak zmacknes tlacitko, kterym je syncnes. Zaloha je na serveru. Muzes si nastavit sifrovany disk, sifrovany prenos....

Akorat si s tim musi clovek trochu pohrat. Integraci gitu nabizi chytrejsi filemanagery, nebo si na panelu muzes vytvorit jednoduchy spoustec, ktery spusti
Kód: [Vybrat]
git pull
git add .
git commit -m "sync"
git push

a mas vlastni dropbox :)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #65 kdy: 09 Dubna 2014, 23:11:21 »
Šuohob: Git se mi na tohle nezdá jako nejlepší volba. Lepší by bylo zvolit Rsync + zálohování které by zastoupilo revize gitu.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #66 kdy: 10 Dubna 2014, 08:36:24 »
Prave to co jsem nabidl je podobne dropboxu/ubuntu one. Data mas na disku a kdyz potrebujes, tak zmacknes tlacitko, kterym je syncnes. Zaloha je na serveru. Muzes si nastavit sifrovany disk, sifrovany prenos....

TO co jsi popsal je dobré, funkční až na jednu maličkost....
TO jak píšeš, že : "...tak zmáčkneš tlačítko..."

Potřebuji automatický systém. Nikoliv mačkat tlačítko.
S manuální synchro bych mohl fungovat tak maximálně já, ale nikoliv prostí uživatelé. Ti by zmáčkli to červené tlačítko tak jednou za uherský rok. A celé zálohování - synchro by bylo v háji.

Zaktivoval jsem si copy.com - vypadá to funkčně... uvidíme jak to bude v běžném provozu. Velikost dostatečná, otázkou je rychlost komunikace.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #67 kdy: 10 Dubna 2014, 10:15:48 »
pocitacovazachranka: červené tlačítko za tebe a další uživatele může mačkat Cron (dropbox si hlídá změnu a taky to pouští sám.)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #68 kdy: 10 Dubna 2014, 10:20:31 »
pocitacovazachranka: červené tlačítko za tebe a další uživatele může mačkat Cron (dropbox si hlídá změnu a taky to pouští sám.)

Rozumím... nemám rád červené tlačítko  ;D

Nicméně, v úvodu jsem psal, potřebuji univerzální řešení... Linux/OSX/Windows ... automat.

Takže dropbox a copy.com ... bohužel U1 vypadává.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Thelv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #69 kdy: 10 Dubna 2014, 16:36:44 »
To Iwo, omlouvám se popletl jsem to s Mega.co.nz, používám oboje. V Mega mazat z koše jde.

Odesláno z mého Lenovo P780 pomocí Tapatalk


toma_t

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #70 kdy: 15 Dubna 2014, 23:41:46 »
to me tedy stve, chtel jsem postupne prejit na ekosystem Ubuntu ale toto celkem narusuje moji duveru, zacinal jsem se tesit i na Ubuntu Phone... Pokud dochazi skvara tak to treba spadne cele ale pro ekosystem je v dnesni konkurenci cloud uloziste naprosto zasadni vec, k androidu jsem se nikdy vice nedostal, windows vubec, nyni jsem presel se vsemi svymi i znamymi PC na ubuntu/xubuntu a zacinala se mi celkem libit i myslenka ubuntu phone, zatim jedu na ios - iphone/ipad ale desktop verze mac/macbook je financne trochu z ruky, od win jsem taky upustil a vyuzivam jiz dlouho ubuntu a myslenka prejiti na eko ubuntu se takhle hned narusila :-( :-( vecna skoda, snad to neznamena ze prijde nejaka vetsi trhlina vyvoje pro canotical, byla by to velka rana pro celkove prostredi open source software.....

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #71 kdy: 16 Dubna 2014, 11:21:36 »
Taky je mi to líto, i kdyby z toho udělali čistě placenou věc tak bych rád zaplatil. Ale zase taková tragedie to není vzhledem k tomu kolik je alternativ.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ludolph

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #72 kdy: 16 Dubna 2014, 11:34:02 »
Dnes jsem si koupil Samsung S4 mini a pripojil se z nej na Dropbox (ktery uz pouzivam nekolik let) a ejhle, jako bonus mi pridaly rovnou 50GB navic. Az nasledne jsem se dozvedel, ze je to nejaka marketingova akce Samsungu, o ktere nasi prodejci ani nemaji tuseni.

Takze, pokud planujete kupovat smartphone, doporucuji Samsung S4 mini je k nemu pekny darek na dropboxu!!! :) 

lajka27

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • linux mint czech
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #73 kdy: 16 Dubna 2014, 12:03:35 »
pozor na dva roky  ;)
první pes ve vesmíru
sestava:  intel core i5  gigabyte amd R9-270  8 GB ram
ubuntu 16.04 ssd samsung 120MB  baracuda 1TB

ludolph

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #74 kdy: 16 Dubna 2014, 12:22:46 »
pozor na dva roky  ;)

Pravda, ted jsem si to precetl poradne ...  :o

Je to bonus pro kazdeho, kdo se pripoji na dropbox z mobilu, nebo je to pouze specialni akce Samsungu?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.