Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku  (Přečteno 196394 krát)

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #50 kdy: 25 Února 2007, 19:20:37 »
Umax VisionBook 1500WXC,  instalace naprosto v pohodě Ubuntu 6.06 i 6.10, trochu těžší, cca 3kg, občas problikává monitor po cca 5 hodinách provozu, plasty, panty ok, tichý, výdrž cca 2h. 15min-přehrávání filmů (baterie 6-ti článková,4400mAh), nemá WIFI!
Pozor! Nyní má nástupce VisionBook 2500WXN, kámoš na něm má Debiana a nefunguje mu grafika, v Ubuntu to může být podobné.
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #51 kdy: 25 Února 2007, 21:48:13 »
Souhlas Lenovo/Ibm jsou pod linuxem bez problémů.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

beno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #52 kdy: 27 Února 2007, 16:23:56 »
Fujitsu Siemens E8020, Ubuntu 6.06 Dapper Drake
- WiFi, IrDA a modem netestovane, inak funguje vsetko na prvu ranu, vratane FW a citacky
- hibernacia funguje

ASUS F3M, Ubuntu 6.10 Edgy Eft
- WiFi, Bluetooth, IrDA a modem netestovane
- web kamerka nefunguje (malo by ist o Syntek 1135, nepodarilo sa mi ju rozbehat pod jadrom 2.6.17)
- ostatny HW funguje na prvu ranu, vratane FW a citacky, 3D akceleracie (Nvidia)
- hibernacia funguje

libco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #53 kdy: 24 Března 2007, 15:57:00 »
Hepl, vytvoril som nového usera a nefunguje mi v ňom zvuk. Píše že chýba ovládač. Ináč u mňa ako správcu zvuk funguje v pohode.
LAPTOP COMPAQ, ubuntu Edge, procesor 2000MHz, RAM 256M, HDD 20G, CD-RW

libco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #54 kdy: 24 Března 2007, 16:36:22 »
Citace: libco
Hepl, vytvoril som nového usera a nefunguje mi v ňom zvuk. Píše že chýba ovládač. Ináč u mňa ako správcu zvuk funguje v pohode.
Sorry, prvý krát som niečo potreboval a hneď som dal otázku (už ma to mrzí) :/. Našiel som na fóru tento problém a stačilo doplniť v /etc/group do audio aj ďalšieho usera. :)
LAPTOP COMPAQ, ubuntu Edge, procesor 2000MHz, RAM 256M, HDD 20G, CD-RW

balkon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #55 kdy: 05 Května 2007, 10:41:20 »
ASUS A6JE 15.4C T2250 ===>> Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
Kód: [Vybrat]
parametre:
Procesor:         Intel Core Duo T2250 1.73GHz/533/2MB
RAM:              1024MB DDR2
Grafika:          ATI Radeon X1450 512MB
HDD:              120GB, SATA
...
po nabootovaní live-CD menšie problémy so spustením Xserver-u, ale stačí použiť "sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg" a ponechať iba jedno rozlíšenie 1280x800.

Toto funguje hneď od začiatku, čiže som nemusel nič inštalovať, okrem grafiky, kde bolo treba nainštalovať proprietárny ovládač (samizdá tak sa to volá):
Grafika             --> OK (+beryl)
Touchpad         --> OK (+ scrolovanie)
Čítačka kariet  --> OK (moju SD kartu číta)
WIFI, LAN        --> OK
AUDIO             --> OK (+ slúchadlá)

Fungujú aj ASUS-ácke tlačidlá Fn+xx na ovládanie hlasitosti, ale na jas displeja funguje iba jedno a to na jeho ztmavnutie, ostatné som neskúšal..
Neskúšal som spojazdniť vstavanú webkameru a mikrofón. Ostatné veci asi nepotrebujem ako bluetooth atď. Keď niečo spojazdím alebo zistím, že to funguje, dopíšem to sem...

anicka

  • Host
Seznam ceskych \
« Odpověď #56 kdy: 07 Května 2007, 11:44:10 »
Citace: Luban
Citace: lukas.svoboda
... IBM/Lenovo jsou podle meho nazoru nejvhodnejsi notebooky pro Linux ...
Bohužel se nedají zakoupit bez systému win. Prý je instalován od výrobce. Škoda :-(.
Jsou výborné 8-) to určitě (používám IBM ThinkPad T30 a jsem velmi spokojená :-)) ... avšak pokud jde o koupi ntb je to fakt - Bohužel :-o viz webpage "Lenovo" http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/catalog.workflow:expandcategory?current-catalog-id=12F0696583E04D86B9B79B0FEC01C087&current-category-id=8FA114A7D9FF4F38AE8E19B36EC665A7 - OS "MS Windows". :-/ Česká verze webu "Lenovo" hovoří o podpoře OS "MS Windows" stejně: kromě verze "Windows Vista" je podporována i verze "Windows XP" (výjimka: tablet PC - IBM) - viz http://www.pc.ibm.com/cz/thinkpad/. :-( - A to navzdory tomu, že IBM podporuje LINUX :-D ...
« Poslední změna: 16 Října 2007, 00:32:17 od Anna Taliánová »

tomsoyer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #57 kdy: 07 Května 2007, 12:15:45 »
HP nx6310
bez  problémů :-)
HP nx6310 + Kubuntu Feisty Fawn

gargy2002

  • Host
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #58 kdy: 07 Května 2007, 15:17:15 »
Toshiba Satellite A100-049 super..:)

pawleeq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #59 kdy: 10 Května 2007, 14:12:55 »
Ahoj, Mam Toshibu Satellite A100, bližší typ teď nedohledám, a mam 2 problémy:

- výstup na externí monitor nebo dataprojektor (ne S video) - vyhnání signálu pomocí Fn+F5 nefunguje, externí zobrazovadlo se chytne až při rebootu

- zvuk je hrozně potichu ač všechny sw i hw štelovátka vytočíte na minimum

Nevim esli hledat podporu v linux fórech, nebo zda otravovat výrobce. Nejlepší bude asi oboje...

pawleeq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #60 kdy: 10 Května 2007, 14:13:49 »
oprava ohledně zvuku - štelovátka jsou samozřejmě na max, a zvuk je hgrozně potichu. sem pako omouvám se:)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #61 kdy: 10 Května 2007, 21:19:54 »
Citace: pawleeq
Ahoj, Mam Toshibu Satellite A100, bližší typ teď nedohledám, a mam 2 problémy:

- výstup na externí monitor nebo dataprojektor (ne S video) - vyhnání signálu pomocí Fn+F5 nefunguje, externí zobrazovadlo se chytne až při rebootu

- zvuk je hrozně potichu ač všechny sw i hw štelovátka vytočíte na minimum

Nevim esli hledat podporu v linux fórech, nebo zda otravovat výrobce. Nejlepší bude asi oboje...
Co se týče té tichosti zvukovky, kamarád má stejný NB (nebo minimálně stejného výrobce) a vyřešil to úspěšně (jen nevím jak)
Našel to tady na fóru
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

gargy2002

  • Host
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #62 kdy: 11 Května 2007, 03:22:37 »
Citace: pawleeq
Ahoj, Mam Toshibu Satellite A100, bližší typ teď nedohledám, a mam 2 problémy:

- výstup na externí monitor nebo dataprojektor (ne S video) - vyhnání signálu pomocí Fn+F5 nefunguje, externí zobrazovadlo se chytne až při rebootu

- zvuk je hrozně potichu ač všechny sw i hw štelovátka vytočíte na minimum

Nevim esli hledat podporu v linux fórech, nebo zda otravovat výrobce. Nejlepší bude asi oboje...
Zdar, me to jede taky docela potichu, nicmene kdyz mam externi speakery, male mrsky pripevnene na screenu, tak se to da. Nejak extremne to nehulaka, ale potichu to taky neni. Co se tyce toho druheho problemu, tak nemuzu slouzit, ja to nepouzivam. Jeste dotaz, co mas za zvukovku?? Me realtek HDA na Aceru bezel dost nahlas, mel jsem ho tak na 50%, ted mam 90% a je to tak normalne.

foxlg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #63 kdy: 16 Května 2007, 17:15:31 »
Zdravím Ubunťaky. Já mám HP nx7400,C2D 2Ghz, L2 4Mb, i945GM. Ubuntu 7.04 - myslím si že je všechno funguje jak má :) Je pravda, že jsem měl problém se změnou frekvencí procesoru, ale problém byl v BIOSu (stačilo preflashnou BIOS a bez problému). Zatím ještě zlobí mikrofon, ale tím jsem se ještě nezabýval, tak nemohu posoudit jestli problém je na stráně distribuci nebo na mé straně. Beryl běhá taky,ale trošku víc u toho "topí" procesor :) .Jinak spokojenost.
WindowsXP -=/=- Ubuntu 5.10/6.10/7.04
HP nx7400, C2D 2,00 GHz, 1G RAM

houdek.z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #64 kdy: 16 Května 2007, 19:06:41 »
Rovnez se musim pripojit k HP nx7400. Core 2 duo, Wifi broadcom 4311 (staci bcm-fwcutter, ktery stahne sam firmware a jede to), grafika Intel. Ted to instaluji a vypada to uplne bez problemu. Ja BIOS flashovat nemusel, Proste: just working out of the box.
A k tomu se s timto notebookem velmi prijemne pracuje. Hodne podobne starsim ThinkPadum od IBM.

SKOČDOPOLE Tomáš

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 114
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #65 kdy: 16 Května 2007, 19:53:50 »
HP nx9420:
- ATI x1600
- Display 1680x1050 leskly
- HDD SATA 120GB

Vystup na ext. monitor - fungoval, ale moje zacatecnicke znalosti rozhodili xorg.conf takze jsem sve zmeny smazal a o prazdninach se tomu budu venovat a zkusim to zprovoznit.
Vystup S-Video - netestovano, ale o prazdninach se pokusim...
PCMCIA - funguje (zkouseno v 7.04)
CardReader - nefunguje v 7.04 ale v 6.10 ano (pokousim se resit)
FireWire - funguje
Tlacitka Kalkulacka, Volume + - mute, WiFi + BT on/off - v 7.04 OK, 6.10 jak kdy se zachtelo :)
Vypalovacka - gnome baker - OK.
Mikrofon - funguje.

ACPI - korektni funkce az v 7.04. Pozor verze 6.04 mi zpusobila bad state a notebook nesel ANI PUSTIT! Musel jsem z notebooku vyndat baterku na bios! A potom teprve sel aspon pustit. Po restartu znova to same. Jel jsem chvili na WinXP a ve Virtual PC jsem mel ubuntu. Po vydani verze 6.10 a po shrouceni WinXP jsem se rozhodl, ze to jeste jednou zkusim. Nastesti verze 6.10 nezpusobovala bad state. Ale stale to nebylo ono. Neslo poradne dobijeni (indikace stavu baterie se zasekavala). Az verze 7.04 se zda byt v poradku.

Hibernace netestovana (nepouzivam ji)

Jsem ochoten v ramci moznosti pomoct s instalaci.
Ubuntu 7.04
HP nx9420

ing. Roubátko

  • Host
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #66 kdy: 16 Května 2007, 20:18:55 »
nu tak já mám nový ntb (popis v podpisu) a situace se má takhle:
grafický ovladače jsem samozřejmě musel nainstalovat (zkusil jsem to pomocí nástroje envy) a je to v pohodě, glxgears vyhazuje fps mezi 3000 a 4500, 3D akcelerace funguje. už se těším na beryl:) zvuk šel hned po instalaci, mikrofon, line-out všecko v pořádku, nevidím důvod proč by nešel i line-in. taky změna hlasitosti pomocí Fn + šipka nahoru / dolů v pohodě hned po instalaci. to samý touchpad, směrové tlačítko i posunování v okně po krajích té dotykové plochy. taky wifi by měla jít (v systray se mi hned objevila ikonka pro ovládání wireless network, na notebooku na přední straně je zapínání / vypínání, to taky funguje) a taky nastavení napájení, frekvence procesoru....se hned objevil v systray. integrovaná webkamera taky funguje (v kopete v nastavení je položka devices tuším, a tam se hned zobrazil obraz který snímá:) ještě sehnat nějakej program pro práci s ní...ale funguje), usb porty taky bez problému, s klasickou síťovkou a zprovozněním internetu nebyl sebemenší problém. co ovšem asi nejde je čtečka SD karet, a když tak koukám na svůj nový notebook ze všech stran tak nemůžu už najít nic co by nešlo:) modem jsem ale nezkoušel:) jo a taky jsem nezkoušel uspávání, to ještě dodám do editu, teď tu mám důležitý hovor. a ještě si musim rejpnout, můžu srovnat čistou instalaci kubuntu 7.04 a winXP profesional. co šlo v kubuntu od začátku víme, ve winxp nešel ukazatel baterky, wifi, zvuk, usb, touchpad (nejde to směrové tlačítko a posunování okna krajem té plochy). já myslim že feisty fawn v pohodě ne?:-)

edit:
takže uspání do paměti funguje, počítač se jakoby vypnul a když jsem ho zapnul tlačítkem na zapínání tak najel rovnou do KDE do předchozího sezení. ovšem uspání na disk nefungovalo- po pokusu o oživení prostě zmrznul na černý obrazovce.

Pudas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #67 kdy: 17 Května 2007, 22:26:15 »
Zdarec, tak moje mašinka DELL Inspiron 6400,
Intel Core Duo 1,6GHz 633MHz; 1GB RAM 633MHz; ATI X1300; HDD 80GB.
Po problémech s instalací (chyba byla mezi klávesnicí a židlí :-) ), instaloval jsem z cd alternate a všechno jelo v pohodě, kromě wifiny, kterou jsem musel doinstalovat z win, ovladačů podle návodu na fóru.
Dál čtečka sice funguje ale nevím podle čeho to bere karty, SD mi to bere v klidu ale MMC to nehce načíst (v oknech to funguje), jinak s-video se mi taky podařilo rozchodit, Ovládací tlačítka na předním panelu taky fungují bez problému, pouze klávesové zkratky Fn+F1,2,.. nejedou ale to jsem ještě neřešil. Spokojenost největší...

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #68 kdy: 03 Srpna 2007, 10:14:34 »
HP 510 všetko OK
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #69 kdy: 03 Srpna 2007, 14:32:07 »
HP nc6320 po upgradu bios vse funguje jak ma.. (vnuti ti ale koupi windowsu - model bez neexistuje prej)
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

slashsbluesball

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #70 kdy: 06 Srpna 2007, 23:45:11 »
HP nc6120, temer bez problemu ;)
nenasel rozliseni 1400x1050, podle https://help.ubuntu.com/community/i915Driver vyreseno
implicitne nejela hibernace, podle http://wiki.ubuntu.cz/JakubKocourek/Sleep/Hibernate?highlight=%28hibernate%29 cast druha vyreseno
spokojenost maximalni :)

win xp mi taky vnutili
Desktop: MSI 848P Neo-V, Intel Pentium 4 CPU 2,80GHz, 1024 MB Ram, ATI Radeon 9200 128MB, OS: Gentoo 2007.0 :-), Win XP
Laptop: HP nc6120, Intel Pentium M Dothan CPU 1,86GHz, 1024 MB Ram, Intel GMA 900 128MB sdíl., OS: Ubuntu 7.10GG

DDD-ubuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #71 kdy: 13 Srpna 2007, 18:17:41 »
Dell Inspiron 6400 ...

2 GB RAM, 80 GB HDD 7200, NV7300, WIFI, BT, 1440x900 super obraz 15,, 9 článková baterka - výdrž tak +/- 6 hodin (asi o půl hodiny méně než ve Win XP - a pokud by tam nebyla grafika od Nvidie, ale Intel - tak se dá dostat s výdrží k osmi hodinám...)
- záruka typu Next Business Day 3 roky - jeden den telefonát a druhý pracovní den stojí technik přede dveřmi... čemuž se říká servis! (pokud používáte NB jako jediné pc, takováto záruka se vyplatí)

... instalace proběhla bez problémů, jediný problém, s kterým se potýkám doteď je hibernace - suspend2 (to RAM) - problémem je pravděpodobně grafika od Nvidie, s Intelovskou dle mých zjištění není problém ...
... čtečka netestována (dle dostupných informací by ale měla být funkční)
... WIFI, BT ok, multimediální tlačítka i touchpad OK, zvuk OK

- dle mého názoru je Dell dobrá volba, ať už kupujete laptop za 50 000 nebo 15 000 Kč...

DOPORUČENÍ: pokud máte možnost, shánějte si Delly přes nějakou firmu či známého podnikatele - budete mít o několik desítek % výhodnější ceny (toť má zkušenost)

Pavel Půlpán

Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #72 kdy: 13 Srpna 2007, 19:58:16 »
Acer TravelMate 2492NWLMi...

Puvodni system: Linpus.

Krome ctecky karet 5in1 se mi podarilo vse rozchodit, vyjma minimalnich hratek s grafikou a WiFi jede vsechno automaticky. Nezkousel jsem webkameru, zatim nebyla potreba. :)

sepasepa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #73 kdy: 13 Srpna 2007, 22:28:40 »
Zdravím, mám Asus F3TC-AP008C.  Instalace bez problémů. Nepřišel jsem zatím na nic co by mi nefungovalo. ;-)

antton

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Seznam ceskych "Ubuntu friendly" notebooku
« Odpověď #74 kdy: 27 Srpna 2007, 13:35:00 »
HP NX7300 RU374ES#AKB
vsechno ok

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.