Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosim o zopar tipov ohladne kompilacie xorg a gnome.  (Přečteno 727 krát)

apollo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Prosim o zopar tipov ohladne kompilacie xorg a gnome.
« kdy: 18 Srpna 2009, 12:08:28 »
Zdravim.
Povazujem sa za zaciatocnika vo svete linuxu. Snazim sa o lepsie pochopenie fungovania tohoto OS. Vsimol som si, ze baliky Ubuntu su vsetky skompilovane (pre vacsiu dostupnost aj na starsich strojoch) pre platfomu i386. Rozmyslal som, ze by som sa pokusil o prekompilovanie tych najvacsich (resp. najdolezitejsich) casti systemu priamo pre svoj ntb - samozrejme tieto svoje studijne pokusy robim na virtualnom stroji.
Nasiel som ako skompilovat jadro, co sa mi aj podarilo. Ale nedokazal som najst nejaky rozumny navod, ako prekompilovat xorg a gnome (tu som nasiel iba http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Compiling_GNOME_2.6). Chcel by som preto poprosit, ak ma niekto nejake info resp. odkazy na tuto tematiku, ci by mi ich neposunul. Priamo na strankach gnome a xorg odporucaju nastroj jhbuild, ale jeho pouzitie som nie velmi dobre pochopil...

Dalej by som sa chcel spytat, aka najvyssia platforma je vhodna pre kompilaciu na tento dvojjadrovy processor (zatial som sa dopracoval po i686, ale zaujimalo by ma, ci je este aj nejaka vhodnejsia moznost): Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T3400 @ 2.16GHz

Za odpovede vopred dakujem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.