Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ailurus, ala Ubuntu Tweek  (Přečteno 5416 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« kdy: 16 Března 2010, 17:26:00 »
Znáte někdo tento program? Teď jsem na něj narazil, původně se jmenoval Ubun-Student.
Zatím je pouze anglicky (resp. čínsky), ale podle zběžného prohlédnutí toho umí podobně co Ubuntu Tweek, možná i více :)
https://launchpad.net/ailurus/trunk

Možná další prográmek, který usnadní práci, nebo rozbije systém.  ;D
« Poslední změna: 16 Března 2010, 17:50:50 od luisah »

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2010, 13:29:33 »
Není špatný. Stejně jako Ubuntu-Tweak umožňuje instalaci některých programů a snadné přidávání repozitářů třetích stran. Navíc se snaží řešit drobné bugy a jde trochu víc do hloubky při nastavování systému (poskytuje např. klikátko na "swapiness", nebo na uvolnění paměti) . Dále poskytuje informace o operačním systému, o hardwaru, umí snapshoty systému a následně porovnává změny v instalovaném softwaru. Zajímavou funkcí je vyhladávání oficiálních repozitářů s rychlejším připojením. A osahuje i sekci pro "učení", kde jsou tipy a triky a návody pro instalaci nějakého softu.
Nainstaloval jsem to někdy v prosinci a z disku jsem to ještě nevyhodil. Přidá si to vlastní repozitář a aktualizuje se samo. V každé verzi přibude nějaká funkce, je zajímavé to sledovat. Samozřejmě, jak jsi se zmínil, jde o další prográmek, který možná rozbije systém. Musí k tomu ovšem být splněn předpoklad v podobě uživatele, který neví co činí.  ;D

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2010, 14:18:22 »
Tak jsem vytvořil na wiki základní info o Ailurusu. Pracoval jsem na překladu, tak je nyní již téměř 100% česky. Případné chyby samozřejmě můžete sami prostřednictvím Launchpadu opravovat a doplňovat nepřeložené řetězce.  ;)
http://wiki.ubuntu.cz/Ailurus
« Poslední změna: 02 Května 2010, 14:31:32 od luisah »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6019
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2010, 16:51:17 »
Tak jsem vytvořil na wiki základní info o Ailurusu. Pracoval jsem na překladu, tak je nyní již téměř 100% česky. Případné chyby samozřejmě můžete sami prostřednictvím Launchpadu opravovat a doplňovat nepřeložené řetězce.  ;)
http://wiki.ubuntu.cz/Ailurus
GJ!
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2010, 18:37:41 »
Tak jsem vytvořil na wiki základní info o Ailurusu. Pracoval jsem na překladu, tak je nyní již téměř 100% česky. Případné chyby samozřejmě můžete sami prostřednictvím Launchpadu opravovat a doplňovat nepřeložené řetězce.  ;)
http://wiki.ubuntu.cz/Ailurus
Díky K+

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2010, 23:08:31 »
Mel bych dotaz : da se nejak nastavit hodnota delky zobrazeni tech "tipu" po prihlaseni ? Mam je zaple, ale vetsinou mi zmizi nez si je stacim precist
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2010, 11:58:13 »
Mel bych dotaz : da se nejak nastavit hodnota delky zobrazeni tech "tipu" po prihlaseni ? Mam je zaple, ale vetsinou mi zmizi nez si je stacim precist

V Ailuru to určitě nastavit nejde. Ale možná by někdo věděl, jak donutit Ubuntu, aby info zobrazovalo déle. Sám tohle nevím,  ale někde to určitě "donastavit" půjde. Snad google poradí.

aloisam

  • Host
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #7 kdy: 06 Května 2010, 13:00:15 »
Tak jsem to nainstaloval, vyzkoušel, (to nastavení swapovaní na jeden klik se zrovna hodilo:), ale dal zas pryč.

Nevýhody proti ubuntu-tweak, vidím hlavně v menších možnostech nastavení gnome (metacity a compizu), chybějícím správci typů souborů a možností přihlašovací obrazovky. (novinka)

A vůbec, musí být tak podobný nástroje dva? ;D

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #8 kdy: 06 Května 2010, 13:58:59 »
Tak jsem to nainstaloval, vyzkoušel, (to nastavení swapovaní na jeden klik se zrovna hodilo:), ale dal zas pryč.

Nevýhody proti ubuntu-tweak, vidím hlavně v menších možnostech nastavení gnome (metacity a compizu), chybějícím správci typů souborů a možností přihlašovací obrazovky. (novinka)

A vůbec, musí být tak podobný nástroje dva? ;D
Tak Ailurus vychází i z Ubuntu-Tweak. Takže asi proto jsou "do určité míry" tyto aplikace podobné. To že mu určité věci chybí, to asi ano, ale hodně rychle se rozvíjí, mění, takže snad něco z toho co ti chybí, tam brzy přibude.

Koneckonců proč ne tři :D, vždy je lepší mít více variant než být odkázán na jeden (já si to teda vše raději nastavím "standardním" způsobem, ale....). Je to jako s "linuxem", jsou lidé, kteří by rádi, kdyby byl "linux" jeden. Já budu radši, když budu mít na výběr.
« Poslední změna: 06 Května 2010, 14:00:42 od luisah »

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: Ailurus, ala Ubuntu Tweek
« Odpověď #9 kdy: 13 Října 2010, 22:37:28 »
...a tak jsem si nainstaloval AILURUS,vyčistil PC,změnil přihlašovací obrazovku-maximální spokojenost-super program-díky za tu češtinu....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.