Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Extrémní snížení výdrže baterie při přechodu na Ubuntu[vyřešeno]  (Přečteno 1662 krát)

sukovanej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Dobrý večer,

s vyhlídkou na "zajímavější" zítřků jsem přešel z oken na Ubuntu 13.10 a jsem zatím spokojen. Některé problémy se vyskytly a jeden z nich bych potřeboval vyřešit akutně. Když jsem používal ntb s W7, výdrž baterie byla kolem 4 až 5 hodin při normální práci. Když jsem nainstaloval Ubuntu, výdrž klesla na nějakou 1 hodinu 50 minut, což je opravdu málo - potřebuji s počítačem pracovat ve škole.

Mám Acer, Nvidia GeForce GT 630M, Intel Pentium, baterie 6-cell Li-ion. Nejsem si vědom, že bych měl nainstalované nějaké "giga-aplikace". Již jsem vyzkoušel laptop-mode a tlp - obojí bez výsledku (u tlp se mi stávalo, že chvíli mi Ubuntu hlásilo asi 7 hodin čas do vybití, ovšem během pár minut tento údaj změnil na již zmíněnou 1 hodinu 50 minut).

Má nebo měl s tímto někdo podobné problémy?

Předem díky za odpovědi
« Poslední změna: 10 Prosince 2013, 19:07:27 od František Zatloukal »

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Extrémní snížení výdrže baterie při přechodu na Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2013, 23:48:45 »
Je potřeba nainstalovat bumblebee (to je Linux implementace nVidia Optimus - tedy pokud nepotřebuješ silné 3D, jede se na integrovanou grafiku, pokud je třeba grafický výkon, přepne se na dedikovanou grafiku. Oficiálně to nVidia pro Linux nepodporuje, takže systém pořád jede na výkonnou grafiku, což se samozřejmě projeví na spotřebě).

Návod je tady na wiki http://wiki.ubuntu.cz/bumblebee
Ale to funguje pouze pro verzi 12.04

Pro tvou 13.10 by mělo stačit do terminálu zadat toto:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia primus linux-headers-genericRestart a mělo by být vystaráno.
« Poslední změna: 09 Prosince 2013, 23:53:02 od majakmp3 »

sukovanej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Extrémní snížení výdrže baterie při přechodu na Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2013, 18:05:04 »
Skvěle, pomohlo - díky !

Rover623

Re:Extrémní snížení výdrže baterie při přechodu na Ubuntu[vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2013, 14:53:45 »
Z toho notebooku můžeš vyrazit ještě víc, stačí odstavit nepoužívaný HW (třeba síťovou kartu pro LAN)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.