Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém so spustením Ubuntu  (Přečteno 1351 krát)

Samuel4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Problém so spustením Ubuntu
« kdy: 16 Března 2014, 12:55:03 »
Dobrý deň,
mám problém so spustením Ubuntu. Ubuntu používam dva dni. Všetko fungovalo ako ma ale dnes som si všimol že hry mi idú strašne zle. Na cca 20FPS a tie isté hry mi išli na rovnakom PC s Win8 na 60FPS. Napadlo ma že nainštalujem ovládače pre grafickú kartu. Ale to som nemal robiť. Všetko sa nainštalovalo ako má ale pri spúštaní Ubuntu naskočí logo a potom čierna obrazovka. Ešte po pár sekundách zaznie zvuk bubnov a to je všetko. Nejde sa potom ani prepnúť do konzole a môžem to jedine reštartovať. A potom zase to isté. Tie ovládače tam až tak nepotrebujem - hry môžem hrať na stolnom PC ale teraz neviem ako to odial dostať preč. Nemá nikto nejaké riešenie?

geofre

Re:Problém so spustením Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2014, 13:36:57 »
Dobrý deň,
mám problém so spustením Ubuntu. Ubuntu používam dva dni. Všetko fungovalo ako ma ale dnes som si všimol že hry mi idú strašne zle. Na cca 20FPS a tie isté hry mi išli na rovnakom PC s Win8 na 60FPS. Napadlo ma že nainštalujem ovládače pre grafickú kartu. Ale to som nemal robiť. Všetko sa nainštalovalo ako má ale pri spúštaní Ubuntu naskočí logo a potom čierna obrazovka. Ešte po pár sekundách zaznie zvuk bubnov a to je všetko. Nejde sa potom ani prepnúť do konzole a môžem to jedine reštartovať. A potom zase to isté. Tie ovládače tam až tak nepotrebujem - hry môžem hrať na stolnom PC ale teraz neviem ako to odial dostať preč. Nemá nikto nejaké riešenie?
Jaká GK??
Jak (a jaké) byly ovladače instalovány?
Je možně se dostat do Recovery modu??
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Samuel4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Problém so spustením Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2014, 15:47:15 »
Ospravedlňujem sa že odpovedám oneskorene ale nebol som doma.
Grafická karta je AMD Mobility Radeon HD 5000 Series, ovládače som inštaloval zo stránok AMD (http://support.amd.com/en-us/download) priamo pre Linux a pre graf. kartu ktorú používam. Áno je možné sa dostať do Recovery mode.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Problém so spustením Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2014, 20:06:47 »
Tak odinstalaci proved pomoci instalatoru co si stahoval. Na tech strankach amd je i postup odinstalace.
edit: tvoje obdoba zde
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=70847.0;topicseen
« Poslední změna: 20 Března 2014, 15:26:40 od Cuore »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.