Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 9.10 - zvuk sluchatka [vyřešeno]  (Přečteno 1522 krát)

perteus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
9.10 - zvuk sluchatka [vyřešeno]
« kdy: 04 Listopadu 2009, 21:13:51 »
Mám ubuntu 9.10 v ubuntu 9.04 jsem mel moznost vypnout na laptopu ACER Aspire 3053WXMi predni reproduktory a pres konektor na sluchatka si zapojit svoje externi. V Ubuntu 9.4 jsem to musel resit jeste tak, ze jsem musel zapnout v alsamixeru moznost Front Boost

Jenze ouha po prechodu na Gnome 2.28 obsazene v Ubuntu 9.10 tato moznost zde nikde nani a kdyz kliknu v ovladani hlasitosti na vyber output a vyberu Headphone, tak sice ukazuje ze zvuk se line, ale ja nic neslysim. Tedy potrebuji se nejakym zpusobem dostrat na tu moznost Front Boost, kde tuto musim zvysit hlasitost.

Pritom kdyz je output danej na predni repraky tak po zapojeni externich repraku tyto hrajou. Jenze hraje i zabudovany reprak v notebooku a to se mi moc nelibi.

Takze kde by mohl byt zakopany pes? Pulse audio vykopat nejde pac ten svinak je uz pekne zavrtanej v Gnome a chce to porad odinstalovavan Ubuntu-desktop balicek.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2009, 23:35:41 od kiklhorn »

c0rrupt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • c0
Re: 9.10 - zvuk sluchatka
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2009, 21:49:01 »
Odinstaluj všechno Pulse mimo jedný libky, která by ti sebou vzala víc věcí nakopej si tam Alsa, alsa mixer atd.. problémy by se ti tím měly vyřešit. Moje zvukové problémy tohle vyřešilo, všechny.
Hell is a nice place... Im not there.

Ubuntu 10.04 -64bit xmpp: c0rrupt@jabbim.cz www: http://c0rrupt.cz

perteus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: 9.10 - zvuk sluchatka
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2009, 17:03:04 »
jak jsem psal vyse. Zkusil jsem to. Jakmile kliknu na odinstalovat pulse audio, chce to sebou odebrat i Ubuntu-Desktop a z vlastni zkusenosti vim, ze tento balicek zpusobi, ze mi pak nenabehne system.


perteus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: 9.10 - zvuk sluchatka
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2009, 15:50:45 »
takze odinstalovano ale furt to same.....

Potrebuji nejak dostat nastaveni SuroundBoost ktere mi umozni zvysit hlasitost pro sluchatka a to tu proste nemam....

perteus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: 9.10 - zvuk sluchatka
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2009, 11:38:36 »
Vyřešeno

Postup je dle http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,29542.msg220946.html#msg220946

sice je to na prostorovy zvuk, ale funguje to obecne i na muj problem. Nyni uz mi jde zvuk jen do sluchatek po prepnuti v pusle na vystup sluchatka. Diky a dejte to jako vyreseno.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.