Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna velikosti okna  (Přečteno 2042 krát)

pl4toon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
  • Ubuntu 16.04 LTS
Změna velikosti okna
« kdy: 14 Dubna 2018, 15:58:56 »
Zdravím, trošku si hraju s jedním starým notesem (HP nx6310) a Lubuntu (16.04.4 LTS).
Neumím změnit velikost okna KeePassX. Okno se otevře větší než obrazovka (rozlišení LCD pouze 1024x768) a nedaří se mi ho nijak zmenšit, jeví se jako by mělo nějak "zafixovaný" minimální rozměr. Při najetí na kraj okna se zobrazí kurzor změny velikosti, ale funguje jen zvětšení.
Musím potáhnout myší okno za hlavičku, abych se dostal k tlačítkům v pravé části okna. Při maximalizaci zůstanou tlačítka úplně mimo zobrazení, okno se nepřizpůsobí obrazovce.
Dá se to prosím nějak upravit?

btw: asi jsem svůj dotaz špatně umístil do nesprávné sekce, omlouvám se
« Poslední změna: 14 Dubna 2018, 16:04:41 od pl4toon »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Změna velikosti okna
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2018, 18:28:12 »
Zkus pomocí devilspie2 nastavit rozměry okna natvrdo.

pl4toon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
  • Ubuntu 16.04 LTS
Re:Změna velikosti okna
« Odpověď #2 kdy: 15 Dubna 2018, 01:55:49 »
Díky za radu, popral jsem se tedy s devilspie2. Ale bohužel mi to nefunguje kýženým způsobem.
Script mám:
Kód: [Vybrat]
if (get_application_name() == "KeePassX") then
  -- x,y, xsize, ysize
  set_window_geometry(50, 50, 800, 600);
end
Ale ani takto se okno nezmenší. Pokud tomu dobře rozumím, tak by okno mělo být na pozici 50 50 (což je) o velikosti 800x600 (není). Pod určitou mez mi nelze okno zmenšit ani s pomocí devilspie2 + lua5.3. Pokud jsem to tedy správně použil, což předpokládám že ano, když funguje pozicování i zvětšení (jen zmenšení ne).

Screenshot pro představu jak to vypadá:

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Změna velikosti okna
« Odpověď #3 kdy: 15 Dubna 2018, 03:45:02 »
Spíše takto
Kód: [Vybrat]
if (get_window_name() == "KeePassX") then
  set_window_geometry(50, 50, 800, 600);
end

Já osobně používám KeePass2. K jeho správnému fungování bylo třeba doinstalovat mono-complete
Okna se pak chovají standardně. Tak jestli to není stejný případ...
--------------------------------------------------------
Jinak ses aspoň seznámil s devilspie2 a lua scripty, což se ti může hodit i v jiných případech. Jen připomínám, že aby skripty fungovaly, devilspie2 musí běžet, tj. musí se přidat do aplikací spouštěných po přihášení.

pl4toon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
  • Ubuntu 16.04 LTS
Re:Změna velikosti okna
« Odpověď #4 kdy: 15 Dubna 2018, 05:19:00 »
Jo devilspie2 vypadá šikovně, to se neztratí. Ale ani "get_window_name" nepomohl.
Zkouším teď ten KeePass2, jak se zdá, běhá dobře.  Díky za tip :)

Ale kdyby se náhodou vyskytl v něčí hlavě nápad, jak přinutit okno KeePassX přizpůsobit se obrazovce, byl bych vděčen.
I když tuším, že to bude nejspíš otázka na vývojáře KeePassX, kteří už asi nepočítají s tím, že by někdo používal 4:3 formát obrazovky  ;D
« Poslední změna: 15 Dubna 2018, 05:20:58 od pl4toon »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Změna velikosti okna
« Odpověď #5 kdy: 15 Dubna 2018, 10:47:16 »
Pokud velikost okna nejde přizpůsobit myší, tak s tím nic neuděláš, je to kombinace toho, jak je napsané okno a použitého tématu vzhledu (to má vliv na velikost jednotlivých prvků).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.