Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HDD v linuxovém příjmači  (Přečteno 2113 krát)

OndeXx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
HDD v linuxovém příjmači
« kdy: 07 Září 2014, 15:44:01 »
Dobrý den, mám v IPboxu (linuxový dvb-s příjmač) 500GB HDD, který chci výjmout a používat v PC, ale jsou na něm 3 složky - lost found, movie a swap. Až na swap jsou všechny prázdné. Ve složce swap je swapfile. Když ten HDD výjmu, bude IPbox nadále fungovat nebo tam ten HDD musí být? Asi blbá otázka, ale v Linuxu si vůbec nevyznám.

OndeXx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:HDD v linuxovém příjmači
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2014, 18:41:47 »
Ví někdo? Potřebuji si na ten disk nainstlovat OS, stávající disk umírá.

unkabunka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Všichni jste blázni,jenom já jsem letadlo.
Re:HDD v linuxovém příjmači
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2014, 19:46:56 »
Ahoj. Spíš bych zkusil http://www.ab-forum.info/

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:HDD v linuxovém příjmači
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2014, 21:50:30 »
Dobrý den, mám v IPboxu (linuxový dvb-s příjmač) 500GB HDD, který chci výjmout a používat v PC, ale jsou na něm 3 složky - lost found, movie a swap. Až na swap jsou všechny prázdné. Ve složce swap je swapfile. Když ten HDD výjmu, bude IPbox nadále fungovat nebo tam ten HDD musí být? Asi blbá otázka, ale v Linuxu si vůbec nevyznám.

Podle složek, co píšete to vypadá, že tam ten HDD není nutný. Otázka je, ale jestli to znamená, že tam být nemusí. Je možné, že jste nenašel "všechen" obsah, jestli na to koukáte z Windows klidně nějaké (důležité) složky nebo i diskové oddíly nemusíte vidět. Pak je otázka, co řekne systém, když ten disk nebude mít, klidně tam může být někde natvrdo nastavené, že bez disku smůla.

Každopádně nikdo tu nemá kříšťálovou kouli. Nejjednodušší prostě bude ten disk odpojit a když to bude fungovat bez něj, tak to bude fungovat a když ne, tak ne.

OndeXx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:HDD v linuxovém příjmači
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2014, 06:27:02 »
Koukal jsem na ten disk v Ubuntu u známého s právy ROOTa, bez nich jsem se nemohl dostat do složky swap. Na mojem PC s W7 se mi disk v průzkumníků nezobrazí, je naformátovaný v ext3 (to číslo nevím na 100%).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.