Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém se zvukem, pomoc!  (Přečteno 849 krát)

RogiCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Problém se zvukem, pomoc!
« kdy: 31 Října 2018, 21:21:53 »
Ahoj,
jsem novej v Ubuntu (proto taková otázka)
prosím Vás už nevím kde se ptat a hledat.
Mám problém a to ten: mám zvukovku Behringer UMC204 U-Phoria.
Zvuk jede v pohodě ale jak najedu do nabídky nastavení, a tam kliknu třeba na pozadí nebo wifi nebo zvuk.
Tak se hned změní zvuk a hudba hraje pomaleji jako kdyby se automaticky přepl signál,latence nebo něco.

Příjde mi to jako nějaký bug v systému? Dělalo mi to totiž i na staré E-MU 0404.
Poradíte mi co s tím? Nechci zpátky na Windows :(

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém se zvukem, pomoc!
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2018, 21:36:58 »
Základní podmínkou správné funkce každé zvukovky je instalace originálního driveru. Bohužel, většina výrobců (ZK) poskytuje drivery jenom pro systém Windows.
To, že ti pod Ubuntu ZK vůbec (aspoň nějak) funguje, vděčíš univerzálním driverům které jsou součástí kernelu.
Plnou funkčnost (jako pod Windows) tedy nečekej. To bys musel sehnat driver napsaný pro linux (zdroják) a pak si ho ještě zkompilovat (nic jednoduchého) pro svůj systém. Určitá naděje by mohla být linuxová distribuce zaměřená tímto směrem.
Takže vyzkoušej Ubuntu Studio nebo http://kxstudio.linuxaudio.org/ Mají jiné kernely než běžné Ubuntu a je zde (opatrný) optimismus, že by ti v nich mohla ta ZK fungovat. Každopádně je to třeba vyzkoušet, tzv. "průzkum bojem"... ;)

RogiCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Problém se zvukem, pomoc!
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2018, 21:48:09 »
Díky za info.
No jde o to že já v podstatě tu zvukovku v žádným programu nevyužívám, jen přes ní mam zaplý studiové monitory.
Ale chtěl jsem vědet co to je.
Škoda snad do budoucna bude podpora těch zvukovek pro Linux lepší :/

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém se zvukem, pomoc!
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2018, 22:04:28 »
Díky za info.
No jde o to že já v podstatě tu zvukovku v žádným programu nevyužívám, jen přes ní mam zaplý studiové monitory.
Ale chtěl jsem vědet co to je.
Škoda snad do budoucna bude podpora těch zvukovek pro Linux lepší :/

Nejde jenom o ten "ovládací mechanismus", mám třeba ZK Creative, která sice pod Ubuntu taky běží, ale pouze v zákl. režmu 48k/16b zatímco ve W7 s origo driverem jede na 192k/24b a na výsledném zvuku je to sakra znát (ano, i na takto levné (1k5) ZK). Samozřejmě při přímém srovnání - bez něho se zdá být zvuk "docela dobrý"....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.