Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alternativa komunikátoru Skype - vyřešeno  (Přečteno 14620 krát)

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Alternativa komunikátoru Skype - vyřešeno
« kdy: 15 Srpna 2014, 13:30:53 »
Zdravím a nejsem si jistý, zda svůj dotaz mám zařazený správně? Tedy do správné sekce. Nicméně se nic nemění na tom, že mě komunikátor Skype začíná pěkně štvát a silně zvažuji jeho zrušení a deinstalaci. Poté, co ho převzal Mrkvosoft si s ním dělá vlastně cokoliv, aby snad "vytočil" co nejvíce uživatelů. Má jedinou výhodu, že podporuje široké pole OS, jak v oblasti pc, tak i mobilní techniky a podporuje hlasovou komunikaci.
Celkem dost jsem četl o problémech, co mají sami uživatelé Win - třeba tady http://pc.poradna.net/q/view/1278693-ms-uz-s-tym-skypom-uplne-drbe . V mém Xubuntu jsem dosud míval nainstalovanou verzi 4.2 a nechce se mi přecházet na jejich vnucovanou poslední verzi 4.3. Proto je můj dotaz jednoduchý:
EXISTUJE HLASOVÝ KOMUNIKÁTOR, CO PODPORUJE ANDROID, WINDOWS a LINUX?  ::)
Třeba takové ICQ v Pidgin hlas nepodporuje, ani takový Google Talk (Hanghoust). Pomůžete? Díky.
« Poslední změna: 30 Října 2014, 13:51:16 od tojezdenek »

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Alternativa komunikátorů
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2014, 13:53:54 »
Citace
nechce se mi přecházet na jejich vnucovanou poslední verzi 4.3
Vtip je v tom, že inou verziou ako 4.3 sa už nedá pripojiť.
Celkom zaujímavý článok o alternatívach.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Alternativa komunikátorů
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2014, 14:38:29 »
Ještě jedna možnost je http://www.zoiper.com/

Ale já už nikomu přes net nevolal ani nepamatuji, chatuji to jo to furt ale mluvit se mi nechce. :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Alternativa komunikátorů
« Odpověď #3 kdy: 15 Srpna 2014, 17:13:23 »
Hangouts podporuje hlas, videochat a vzdálenou správu, ale asi jen přes webové rozhraní. Video a hlas podporuje také Kopete z KDE, ale jeho instalací si natáhneš hromadu KDE souborů. Já používám také K3B a Kaffeine, tak mi to až tak nevadí.
Nobody is perfect!

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Alternativa komunikátorů
« Odpověď #4 kdy: 15 Srpna 2014, 17:30:39 »
Mám svůj VOIP a v Linuxu používám v pohodě X-Lite, ale s tím se dá pouze volat - stejně jako Zoiper - nemyslím,že zvládá i chat. Z alternativ mě zaujal Linphone - ale tam zas mi blbne port 5060 . Nejsem si jistý, jestli by zvládal i chat, jako dnes zadrbaný Skype, Kopete pro změnu jsem nenašel jako android aplikaci ... furt nějaký problém. >:(

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Alternativa komunikátorů
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2014, 17:54:24 »
A proč potřebuješ Kopete pro Android? Já používám Hangouts v Androidu na tabletu a Pidgina v linuxu proti sobě (ovšem bez hlasu, to Pidgin neumí, ale Kopete by to měl zvládnout) a ještě proti W8 a normálně to jede. Jde o protokol, ne o "kecálka". Pokud kecálek podporuje protokol, je jedno který použiješ.
Nobody is perfect!

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Alternativa komunikátorů
« Odpověď #6 kdy: 15 Srpna 2014, 18:05:47 »
Jde o to - mám Xubuntu, jak jsem řekl. Jedna holka má Win 7 - žije jinde, no a menší má smartphone s androidem a ted je u babičky. Zatím všichni jsme jeli na  Skype. Příklad - po Skype jsme si volali - konferenční volání - a souběžne při volání se mi ozval kámoš a s tím jsem si psal. Kdyby byla alternativa, kde se to dá zvládnout opět jediným programem ...?  8)
Třeba takové ooVoo - funguje na Win i androidu - dá se v něm kecat, chatovat - jen smůla - nevím o verzi pro Linux.
« Poslední změna: 15 Srpna 2014, 18:29:57 od tojezdenek »

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Alternativa komunikátorů
« Odpověď #7 kdy: 15 Srpna 2014, 18:32:49 »
Jak jsem napsal: Hangouts funguje (logicky) i v Androidu. Pokud máte všichni účet na gmailu, můžete si kecat i psát jak we widlích, tak v linuxu i Androidu. Musíte jen mít "kecálka", který podporuje XMPP protokol a současně umí zvuk (ev. video). Spolehlivou verzí pro linux i widle je webové rozhraní http://gmail.com (klasicky v prohlížeči) a Hangouts v Androidu. Pokud si vzpomínám, do PC/notasu jsem při prvním použití byl vyzván k instalaci google talk, ale už je to déle, tak nevím přesně. Mám vyzkoušeno z linuxu na W8, kde funguje psaní, zvuk i videochat a navíc přidá možnost vzdálené správy/pomoci. Psát lze současně nezávisle několika protějškům, jestli jde i konferenční hovor nevím, nezkoušel jsem, ale s jedním z protějšků současně připojených mluvit  určitě jde. Navíc mu ani nevadí, že jsem připojen z více zařízení současně (Android i linux). No a Kopete, pokud si vzpomínám, umí hovor i videochat taky, stejně jako XMPP protokol, takže by jsi ani to webové rozhraní nemusel spouštět. Víc neporadím, využívám to jen minimálně. Ale funguje to i proti Nokii s WM8.
Nobody is perfect!

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Alternativa komunikátorů
« Odpověď #8 kdy: 15 Srpna 2014, 18:39:20 »
Dík za tip. O Hanghoust vím - mám to i odzkoušeno a skutečně to přes prohlížeč funguje - to můžu potvrdit. Jenže je tu klasické jenže. Strýc jak má problém - se skypem si poradil, no chtít po něm, aby se přihlásil na účet od Googlu a přešel na Hanghoust a pak mi zavolal? ... - při jeho technickém střevě, co má ... utopie. I proto sháním jinou možnost. Ale ještě jednou díky za snahu.  ;)
« Poslední změna: 16 Srpna 2014, 09:50:37 od tojezdenek »

usagi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #9 kdy: 09 Září 2014, 13:26:31 »
Ja som skype zavrhol a okrem už spomínaného Hangouts používam Viber ktorý má aj hlasové volania len tie video hovory cez mobil nejako nejdú.
PC: ASUS P5QL-E, Intel Core2duo (3200), 2GB DDR2, 320 GB HDD, ASUS NVIDIA 7600GT 256MB
NB: ASUS X51L, Dual core T2390, 2GB DDR2, 160 GB HDD, Intel X3100 128MB
Ubuntu Ultimate Edition 2.0 Gamers

Radovan76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #10 kdy: 09 Září 2014, 20:37:05 »
http://www.linux-mint-czech.cz/linuxove-alternativy-ke-skype/

Ja osobne zhanam taky, ktory bezi v prikazovom riadku,
chcem ho spustat automaticky u mamy, aby ma automaticky zavolal, ked ona zapne PC
a ja ho vypnem ak nic nebude chciet pomoct, graficky jej tam nechcem davat, lebo ho poprestavuje
ako vzdy... :)
« Poslední změna: 09 Září 2014, 21:47:30 od Radovan76 »

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #11 kdy: 18 Října 2014, 09:19:03 »
Zdarec bando  :o,
před časem jsem se tady ptal na alternativu skype - šlo mi především o možnost online komunikace v Linuxu obrazem i zvukem a až nyní se mi dostalo slušnějšího free řešení a proto se chci podělit s vámi ostatními, co toužíte po tom se skype zbavit.  :P
Řešení je nasnadě, kdy pro psaní textem s protějškem mohu využít kteréhokoliv z messengerů Pidginu - třeba Google talk, ICQ a další. Jenže co s obrazem a zvukem? Ty Pidgin nepodporuje a mimo skype jsem rozumnou a jednoduchou službu nenašel, až nyní - stačí pouze web:

https://appear.in/

Jakmile klikneš na tuten odlaz, naskočí ti stránka, kde do volného okna napíšeš cokoliv - jakékoliv slovo - a dáš create. Následně dojde ke kontaktování serveru a naskočí ti volba, co vše chceš sdílet s protějškem - jestli obraz a zvuk, nebo jedno, či druhé a dáš tedy sdílet.  8) Pak Zkopíruješ link - Copy link a pošleš protějšku.  Třeba po ICQ - ten na zaslaný link klikne a naskočí mu volba, co chce sdílet on a dojde k navázání spojení.
Co jsem registroval, může dojít k připojení až osmi osob do jednoho takto vytvořeného "vlákna".   ::)

Snad jsem někomu udělal radost, jako mám z této služby i já.  ;)

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #12 kdy: 18 Října 2014, 12:45:54 »
https://appear.in/

Je fajn vědět, že existuje i taková alternativa. Díky
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #13 kdy: 18 Října 2014, 19:08:51 »
Tuhle službu mohu jen doporučit!
Teď to využívám pravidelně a za stejných podmínek (video + hlas) tak skype se začne po chvílce sekat, ale appear.in jede bez problémů. Když je problém (sekne se obraz) stačí F5 a jede to dále.
Další výhodou je že stačí fakt jen prohlížeč bez jakéhokoliv doplňku. Stačí aby uměl WEBRTC. A jede to i přes mobilní verzi prohlížeče (Chrome/FF).
Žádná registrace a žádný soft do pc.
Paráda....
OS: Fedora 25

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #14 kdy: 18 Října 2014, 19:39:51 »
Já si nemůžu vynachválit Google Hangouts. Parádně udělaný sdílení obrazovky nebo jen konkrétního okna, malování a plno dalších pluginu. Je škoda že musí být obě strany zaregistrovaný ale jinak to nemá chybu!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #15 kdy: 19 Října 2014, 11:23:05 »
Díky za https://appear.in/
Chodí přes prohlížeč Firefox i v mobilu. ;o)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #16 kdy: 19 Října 2014, 12:24:30 »
Jo pánové všechno co píšete je super, ale s jedním malým ALE....

Je hezké, že máte jiné komunikátory a skype se vyhnete. Osobně jsem Vaše návrhy nezkoušel.
Možná mi odpovíte ať nemusím pracně hledat.

Který s těch Vašich návrhu na náhradu za Skype umí komunikovat s Skype na druhé straně ?

Ať jsem hledal jak jsem hledal, pokud má druhá strana Skype a nic jiného (ať už protože nechce, nebo prostě nehodlá používat jiné) tak stejně ten Skype mít musím.

V současnosti používám paralelně tyto komunikátory:
Skype, Viber, Hangout, FBmessager (a v TB je připojený i ICQ) ...

A i kdybych sebevíce jsem chtěl něco omezit tak prostě nemohu.

Navíc nevím co máte proti Skype.... je to relativně nejjednodušší věc.
Naštěstí Viber lze mít i na desktopu i když jen u linuxu je-li 64bit, jinak jen přes wine.

A Viber je zase nutno mít zamknutý vůči telefonnímu číslu....
Takže je to trochu jedno.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #17 kdy: 19 Října 2014, 14:42:02 »
@pocitacovazachranka:
Já mám vyzkoušeno že přes appearin je lepší kvalita zvuku a obrazu než přes skype. Je datově asi méně náročnější. Protože při stejných podmínkách Skype nešlo používat jako videohovor. Zato appearin ano.
K té tvoji otázce. Pokud chceš komunikovat s někým na druhé straně která má skype. Tak dotyčnému stačí jen browser nic víc. Tak co řešit :-)
OS: Fedora 25

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #18 kdy: 19 Října 2014, 16:40:26 »
Citace
Navíc nevím co máte proti Skype.... je to relativně nejjednodušší věc.

@pocitacovazachranka

1. Nejedná se o open-source
2. Ve starších verzích Skype lezl do cookies FF a odesílal je bůhvíkam
3. Od verze 4.3 vyžaduje pulseaudio

Nicméně souhlasím, že mi chybí jednotná platforma, která by zvládala komunikaci mezi vícero službami/programy.
« Poslední změna: 19 Října 2014, 17:18:33 od Odra »
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #19 kdy: 19 Října 2014, 18:00:10 »
@pocitacovazachranka:
Já mám vyzkoušeno že přes appearin je lepší kvalita zvuku a obrazu než přes skype. Je datově asi méně náročnější. Protože při stejných podmínkách Skype nešlo používat jako videohovor. Zato appearin ano.
K té tvoji otázce. Pokud chceš komunikovat s někým na druhé straně která má skype. Tak dotyčnému stačí jen browser nic víc. Tak co řešit :-)
Jo, to zní rozumně. Ale abych používal browser na tyto věci je pro mne trochu nepraktické.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #20 kdy: 19 Října 2014, 18:06:13 »
Citace
Navíc nevím co máte proti Skype.... je to relativně nejjednodušší věc.

@pocitacovazachranka

1. Nejedná se o open-source
2. Ve starších verzích Skype lezl do cookies FF a odesílal je bůhvíkam
3. Od verze 4.3 vyžaduje pulseaudio

Nicméně souhlasím, že mi chybí jednotná platforma, která by zvládala komunikaci mezi vícero službami/programy.
Ano, to že není skype opensource je sice i pro mne trochu nepříjemné. Ale dokud jej budou používat lidé co se mnou chtějí komunikovat, nezbývá mi nic jiného než jej používat.
Bohužel neexistuje nyní žádný "klient" co by uměl komunikovat přes protokol Skype a byl opensource. Webový browser na to používat dle mého názoru není moc moudré.
Ano ve starších verzích lezl Skype kam neměl, možná i dnes leze kam nemá...
Vyžadování pulseaudio pro mne není problém. Vlastně ani nevím jestli ho mám či nemám nainstalovaný... :-) ale asi ano.

Bohužel klient, co by zvládal všechny komunikační platformy prostě dnes není, a pro skype už ani nikdy nebude.
Což je škoda.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #21 kdy: 19 Října 2014, 18:55:29 »
Citace
Ale abych používal browser na tyto věci je pro mne trochu nepraktické.
...Webový browser na to používat dle mého názoru není moc moudré....

Proč? Vždyť web browsery dnes umí mnohem víc, než kdykoliv jindy. Viz příklad Firefox OS, který jede na jádře Firefoxu (Gecko).
Co se bezpečnosti appear.in týče, tak píší:
Citace
All communication between your browser and appear.in is transmitted over an encrypted connection (SSL). Video and audio transmitted in the service is sent directly between the participants in a room and is encrypted (SRTP) with client generated encryption keys.
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #22 kdy: 19 Října 2014, 19:09:37 »
Konečně důvod přestat používat Skype. Díky K+
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #23 kdy: 19 Října 2014, 20:48:46 »
@pocitacovazachranka
"Ano, to že není skype opensource je sice i pro mne trochu nepříjemné. Ale dokud jej budou používat lidé co se mnou chtějí komunikovat, nezbývá mi nic jiného než jej používat."

O tom to je: Buď chtějí a pak přejdou, nebo nechtějí a pak je nepotřebuji.... Kdysi jsem taky považoval ICQ za nepostradatelné a teď už ho několik let vůbec nepostrádám. Své přátele jsem přesvědčil na něco jiného a šlo to.
Nobody is perfect!

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #24 kdy: 19 Října 2014, 20:57:14 »
@pocitacovazachranka
"Ano, to že není skype opensource je sice i pro mne trochu nepříjemné. Ale dokud jej budou používat lidé co se mnou chtějí komunikovat, nezbývá mi nic jiného než jej používat."

O tom to je: Buď chtějí a pak přejdou, nebo nechtějí a pak je nepotřebuji.... Kdysi jsem taky považoval ICQ za nepostradatelné a teď už ho několik let vůbec nepostrádám. Své přátele jsem přesvědčil na něco jiného a šlo to.
Nemohu s tebou zcela souhlasit. Především s tím "nebo nechtějí a pak je nepotřebuji".
Polož si otázku, přestaneš komunikovat přes klienta Skype, když na druhé straně je klient platící tvé služby ? Který nic jiného než skype nehodlá používat ?
Nebav me se o tom, zda se jedná o komunikaci s kamarády či přáteli. Tam Skype je tak max 5%, většinou je použiváno hangout, viber, či FBmesenger.

Ale pokud se jedná o klienta, tak těžko mu mohu říci: "pane buď budete používat opensource to a to, a jinak s Vámi nebudu komunikovat" to bych asi moc dlouho nekomunikoval.....

Takže až tak striktně to nelze říkat.
Ale nechci se hádat.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.