Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Postfix - smtpd_client_connection_count_limit  (Přečteno 4522 krát)

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Postfix - smtpd_client_connection_count_limit
« kdy: 06 Července 2016, 22:16:32 »
14.4 LTS postfix 2.11, pro smtp se používá jméno heslo, 10 uživatelů

Dobrý den,

klientská stanice s thunderbirdem přijme poštu a nastavený filtr přepošle část zpráv na jinému uživateli na stejné doméně/serveru. jsou to emaily z webové služby insolvenčního rejstříku. nicméně objem roste a stává se, že po ránu jich je třeba ke stovce, velikostí jednotlivých emailů od několika kilo až po jednotky mega. defaultní nastavení postfixu pro parametr smtpd_client_connection_count_limit je 50 a pak se v takovémto případě ohlásí chyba " Out: 421 4.7.0 mail.example.com Error: too many connections from 89.102.xx.xx To je správná reakce, ale nechtěná.

Takže jsem se díval co s tím a je to spojeno se shora uvedeným parametrem. Asi bych ho změnil a nastavil třeba na 100 nebo 200 a problém tím možná vyřešil, ale všude tam jsou varování, že se to nemá používat pro regulování běžného provozu ( WARNING: The purpose of this feature is to limit abuse. It must not be used to regulate legitimate mail traffic.)  Tak jsem hledal jak to jinak regulovat, aby to bylo legitimní, ale nenašel.

Chci se proto zeptat, jestli se takovýmto nastavením hodnoty třeba na 200 něco opravdu pokazí? Nebo je na to ještě jiné nastavení?

děkuji

m1727
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Postfix - smtpd_client_connection_count_limit
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2016, 15:47:06 »
Ten klient se k SMTP přihlašuje, nebo to jde na přímo z mynetworks?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Postfix - smtpd_client_connection_count_limit
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2016, 21:58:21 »
přihlašuje se, jméno + heslo
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Postfix - smtpd_client_connection_count_limit
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2016, 21:22:03 »
V takovém případě bych to prostě zvětšil a tečka. Teoreticky by byla varianta rozložení zátěže pomocí nějaké RR DNS, ale to je asi zbytečnost.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Postfix - smtpd_client_connection_count_limit
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2016, 23:09:02 »
ok, děkuji za radu. kdyby něco, dám vědět
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.