Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přechod Kubuntu z 16.04 na 17.04 - po aktualizaci nenajede  (Přečteno 1932 krát)

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Zdravím vespolek. Mám problém po aktualizaci systému. Aktualizoval jsem Kubuntu z verze 16.04 na 16.10 načež mi to nabídlo aktualizaci na 17.04. Po tomto povýšení PC fungoval správně a dokonce šly i programy pro win, které předtím nefungovaly (respektive jeden, na který jsem již dotaz psal - simulace CNC frézy). Včera mi to nabídlo aktualizaci systému, tak jsem aktualizoval a PC pak normáně vypnul. Dnes jsem ho chtěl zapnout a po ukázání loga Kubuntu mi zůstala jen čern obrazovka s blikajícím kurzorem. Dostanu se k textovému přihlášení, max spustím MC. Zkoušel jsem vymazat cache z ~ ale bez výsledku, pak i nastartovat pomocí "startx". Opět bez výsledku. Po tom startx zčerná obrazovka a pokud hýbu myší (nejde vidět) a najedu do horního levého rohu, tak ten roh zmodrá. To je asi tak všechno co to udělá.
Poradil by někdo jak to opravit? Řekl bych, že tam bude asi problém s grafikou. Ta je integrovaná - CPU intel i3.
Za normálních podmínek bych to reinstaloval, ale potřebuju minimálně zazálohovat databázi z localhostu na kterém testuji vytvářené webstránky. Jinak HOME je mi šumák, na data mám jiný disk...
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Přechod Kubuntu z 16.04 na 17.04 - po aktualizaci nenajede
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2017, 22:39:04 »
Nabootuj live a zazálohuj si co potřebuješ. Pak udělej čistou instalaci 16.04.2
Doufám, že tě tato zkušenost vyléčila z používání non LTS verzí a upgradů....
A kdyby náhodou ne, příště si aspoň před tím udělej zálohu OS - ušetříš spoustu práce a času.

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Re:Přechod Kubuntu z 16.04 na 17.04 - po aktualizaci nenajede
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2017, 21:45:28 »
To mi moc nepomůže. K databázi se z live CD těžko dostanu abych ji mohl exportovat...
Co se týká PC jako celku, tak tam víceméně nemám nic o co bych nerad přišel... Max fotky dětí, ale ty průběžně "dávám na papír", takže by mi nějaké určitě zůstaly. No nicméně nakonec mi stejně nezbyde nic jiného, než to přeinstalovat i bez těch záloh a databázi obnovit z "online" webů. No bohužel jeden web jsem měl rozpracovaný a od toho DB nijak neseženu. Základ je sice stejný jako u těch ostatních, ale je tam několik věcí navíc, které budu nakonec muset zpětně dopsat. Což bude dost zdlouhavé :(
No alespoň jsem si vyzkoušel povýšení systému a nakoukl "do budoucnosti" jak bude systém vypadat až bude nová LTS verze... :)
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.