Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Stařenka volá o pomoc!  (Přečteno 1479 krát)

permanent

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Stařenka volá o pomoc!
« kdy: 28 Října 2017, 13:44:50 »
Mám na starým stolním PC s monitotem Acer nainstalováno Lubuntu a je to strašně pomalý. 15 let jsem pracovala s Ubuntu na notebooku a maximální spokojenost. NB odešel do věčných lovišť a já bych ráda pokračovala v Ubuntu i na tom stolním křápu. Má smysl na něm odinstalovat Lubuntu a nainstalovat Ubuntu? Nebude to to samý v bleděmodrým, tj. stejně pomalý? V Lubuntu se mi podařilo zprovoznit jedinej prohlížeč, a to Tor Browser. Chromium, Firefox apod. Lubuntu odmítá. Máte někdo radu, co s tím, případně jak?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Stařenka volá o pomoc!
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2017, 13:55:18 »
Vyzkoušet nejprve v live režimu. Pokud to neběží dle představ, nemá smysl instalovat...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Stařenka volá o pomoc!
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2017, 14:24:40 »
Ubuntu je kazdopadne tezsi a narocnejsi, nez Lubuntu - takze tohle je cesta na opacnou stranu.

Jaka je to verze Lubuntu a jake ma parametry pocitac? Procesor, grafika, ram ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

permanent

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Stařenka volá o pomoc!
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2017, 14:54:06 »
Lubuntu 17.04, na to ostatní vám neodpovím, protože to je nad mé stařecké chápání. :-D Přiznám, že ani nevím, kde to pořádně hledat. Pokud vám tohle něco řekne, budu ráda, ale nevím, jestli je to to, na co se ptáte. ;) Takže: pevný disk 40 GB (40 020 664 320 bajtů). Kdyby to šlo aspoň malinko zrychlit, vůbec bych nenadávala. Prohlížeče, co nefungovaly, a ostatní zbytečnosti, jsem odstranila.
« Poslední změna: 28 Října 2017, 15:02:28 od permanent »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Stařenka volá o pomoc!
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2017, 13:30:54 »
Aha

Tak pro začátek si stáhněte "lubuntu-14.04.1-desktop-i386.iso 2014-07-23 00:15  696M " odtud:
http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/14.04.1/release/
vypalte a spusťte jako vyzkoušet bez instalace.

Jestli to poběží, tak otevřete terminál a zadejte
Kód: [Vybrat]
lshw popř.
Kód: [Vybrat]
sudo lshw a vložte sem do kódu (nejprve zmáčknout ikonku dvojitého křížku v editačních ikonách a do toho vložit text výpisu)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.