Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: A tpm error (7) occurred attempting to read a pcr value  (Přečteno 1735 krát)

MXT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
A tpm error (7) occurred attempting to read a pcr value
« kdy: 05 Listopadu 2017, 18:03:38 »
Ahoj, nainstaloval jsem nové Ubuntu 17.10 na notebook HP 810 G1 a nechce mi nabootovat. Při startu se zobrazí hláška "a tpm error (7) occurred attempting to read a pcr value". Hledal jsem na googlu, ale nic srozumitelného jsme nenašel. Přitom Linux Mint mi normálně fungoval.
NTB: Asus A6Va Pentium M 740 * 1500RAM * ATI X700 * Ubuntu 10.04 & XP

WeltRaum

  • Host
Re:A tpm error (7) occurred attempting to read a pcr value
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2017, 18:48:20 »
nainstaloval jsem nové Ubuntu 17.10 na notebook HP 810 G1 a nechce mi nabootovat.
Tak asi sa niekde pri inštalácii stala chyba. Prebehla inštalácia bez chýb, ISO súbor bol stiahnutý v poriadku?
Citace
Při startu se zobrazí hláška "a tpm error (7) occurred attempting to read a pcr value"
Toto je len oznam, po ktorom by mal systém nabehnúť. Chybová hláška by nemala mať vplyv na chod systému. TMP sa samozrejme dá vypnúť aj v biose, keďže si ale nepostol žiadny výpis a nevieme, či je systém naozaj riadne nainštalovaný, tak môžem poradiť len externým zdrojom. Oprav súborový systém na partícii, na ktorej je nainštalované Ubuntu. Ale ako som už uviedol vyššie, s touto chybovou hláškou by mal systém riadne nabehnúť.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.