Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gwenview - inverzní barvy videa [Vyřešeno]  (Přečteno 1526 krát)

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Gwenview - inverzní barvy videa [Vyřešeno]
« kdy: 10 Ledna 2016, 10:37:43 »
Ahoj vespolek. Zjistil jsem v systému jednu pro mě nepříjemnou anomálii. Mám seřazené fotky společně s videi. pokud si prohlédám fotky v gwenview a přejdu na video, tak přehrávané video má inverzní barvy. Pokud pustím video nějakým videopřehrávačem, video je v pořádku. Poradí někdo jak to opravit?
Ukázka videa v gwenview i informace o videu jsou v příloze.
Díky za případné odpovědi.
« Poslední změna: 16 Ledna 2016, 20:11:31 od Rellik »
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Gwenview - inverzní barvy videa
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2016, 07:06:32 »
Gwenview neznam, ale podobny problem ve VLC vyresilo prepnuti vystupu videa.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Re:Gwenview - inverzní barvy videa
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2016, 12:03:42 »
Sorry za pozdější reakci, byl jsem v nemocnici. Co si mám představit pod pojmem "přepnutí výstupu videa"? V nastavení Gwenview nejde nastavit téměř nic - jediná zmínka o videu je ta, že se povoluje zobrazení videa... Nechtělo by to doinstalovat nějaký kodek? Jinak tento prohlížeč pracuje s Kipi Pluginy... Nevím ovšem zda mají něco společného i s přehráváním videí. Nebo jsou jen pro různé importy, exporty, úpravy a podobně, pouze fotek...
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:Gwenview - inverzní barvy videa
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2016, 16:57:32 »
Tohle by nepomohlo? Řeší se tu něco podobnýho.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2221088

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Re:Gwenview - inverzní barvy videa
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2016, 20:11:09 »
Supr. Dík za odkaz. Pomohlo doinstalování balíku "phonon-backend-vlc" a samotného VLC. No a jelikož nepoužívám VLC ale SM player, tak jsem VLC zkusil odinstalovat a funguje to i tak. Takže teoreticky stačilo doinstalovat jen ten "phonon-backend-vlc". Takže díky za pomoc.. :)
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.