Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: System tray Ubuntu 11.10 BETA1  (Přečteno 9702 krát)

branec

  • Host
System tray Ubuntu 11.10 BETA1
« kdy: 17 Září 2011, 16:08:35 »
Ahojte, Ubuntu 11.10 beta1 slušne pekne celkom použiteľne, ALE nechápem system tray. V unity 3d som našiel spôsob ako zapnúť ikonky aplikácii v system tray ako sú napríklad Pidgin, Teamspeak3, Skype a podobne v dconf-editore som do system-whitelist dal all
Kód: [Vybrat]
desktop/unity/panel >> systray-whitelist "['all']"ale v unity 2d to nefunguje proste neukazuje žiadne ikonky programov v tray ani pidgin ani empathy ani nič podobné neviete niekto ako na unity 2d ?

Musím používať 2D lebo v 3D je zapnutá 3d akcelerácia a potom mi sekajú hry, v Kubuntu to maju doriešené, že pri spustený celookennych aplikácii ako sú napríklad hry sa efekty vypnú v Ubuntu asi na to kašlú....

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: System tray Ubuntu 11.10 BETA1
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2011, 16:15:28 »
Já mám asi nějakej super-google, že všechno najdu a nikdo jiný ne...

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/unity-2d/+bug/847525

Compiz nemůžeš u Unity vypnout, když zařizuje úplně všechno (vykreslování oken, launcheru, panelu...).
« Poslední změna: 17 Září 2011, 16:49:53 od Vojtěch Trefný »

branec

  • Host
Re: System tray Ubuntu 11.10 BETA1
« Odpověď #2 kdy: 17 Září 2011, 16:29:50 »
Vojta ja som na lpčku našiel bug a bolo písane že od verzie unity 2d 4.4.0 to je vyriešené v bete je unity 2d 4.8.0 a nejde to. To hlásenie čo si poslal ty tam riešenie nie je len že občas sa zobrazia ikony a občas nie, ale to asi doriešia neskôr dúfam.

Čo sa týka U3D si mal na mysli ako že si mam v compize povypínať nejaké efekty ? alebo ako si to myslel....

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: System tray Ubuntu 11.10 BETA1
« Odpověď #3 kdy: 17 Září 2011, 17:26:07 »
To> Branec.
Teda nepovažuji se za naprostého začátečníka a příkazová řádka mi už není cizí ale ty jseš machr že si instaluješ na ostro vývojovou verzi. :o
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

branec

  • Host
Re: System tray Ubuntu 11.10 BETA1
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2011, 17:14:37 »
# RRadek: Ďakujem za pochvalu ale ja sok nikde nepísal že to mam na ostro.....

# Vojtěch: Ja som nepísal že vypnem compiz ale že v nastavení compizu sa dajú niektoré veci vypnúť ako dajme tomu uvediem príklad (okrajoví tieň okien, nejakú tu priehľadnosť a podobne) Bude to mať nejaký vliv a prestanu mi sekať hry alebo nie

NECHÁPEM jednomu, mam v skutku dobrú grafickú kartu PCIex Nvidia 9500 GT s 1GB ram a obyčajná jednoduchá hra Urban Terror mi seká pri zapnutom compize.... to si mam kvôli 3d akcelerácii ktorá je vnutená v Ubuntu 11.10 kupovať graficku za 10000 Kč,- aby mi hra nesekala ?

OMFG ok máme tu to Unity 2D kde ale poriadne nič sa nedá nastaviť a podobne to je dilema jak sa patrí to uznať musíte, skúste mi niečo navrhnúť....

Mám používať Unity 3D aj na úkor toho že si poriadne ani nezahrajem?
Mám používať Unity 2D kde si zahrajem hry ale pracovna plocha je nepoužiteľná ?
Mám si kúpiť Novú grafickú kartu minimálne za 6000 Kč,- aby som mohol mať Unity 3D kde si môžem plochu upraviť jak potrebujem a aj si zahrajem hry ? kokos ved to ma vyjde lacnejšie windows za 100ečka


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: System tray Ubuntu 11.10 BETA1
« Odpověď #5 kdy: 19 Září 2011, 17:43:37 »
OMFG ok máme tu to Unity 2D kde ale poriadne nič sa nedá nastaviť a podobne to je dilema jak sa patrí to uznať musíte, skúste mi niečo navrhnúť....
A co takhle používat normální verze? Nebo můžeš zkusit zbrusu nové Windows 8  ;D ;D ;D Stahovat můžeš přímo ZDE.
Uvidíme jak ti tam všechno pošlape eňo ňuňo.  :D

ps: Minulý můj příspěvek jsi měl chápat ironicky, machře. ;)

ps2: Jinak u toho videa na Win 8 jsem se mlátil smíchy celý den. ;D ;D ;D
       vzhledem k tomu že správa a servis windows mě živí tak vlastně nevím čemu se směji.  :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

branec

  • Host
Re: System tray Ubuntu 11.10 BETA1
« Odpověď #6 kdy: 19 Září 2011, 17:57:27 »
# RRadek: aha blbo som pochopil to machře sorry :-) občas mi unikne pravá podstata dnes mám divný deň čo už. Ale vráťme sa späť, windows 8 HEHEHE ja keď som to video videl reagoval som presne ako ty smiech na teamspekau s kamoš-mi :-D Windows nechcem už to že sedím u kamoša a ma tu wndows som nervózny.... :( proste keď zbadám windows verte či neverte začnem biť veľmi ale veľmi podráždený a ani sám netuším prečo...

ANO môžem používať 11.04 verziu v tom problém nevidím, ale ani tam nejde to čo som čakal že pôjde v bete tie ikonky v system tray, chápeš preto som skúšal tu betu či to tam už v unity 2D ide ako má, ale ani v bete to nejde TAKŽE mi ostáva to unity 3D ale zase ako som písal tam mi sekajú hry.

Tak čo mám teda robiť.... :-(

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: System tray Ubuntu 11.10 BETA1
« Odpověď #7 kdy: 19 Září 2011, 18:07:17 »
Prosím funguje vám nabootování do nouzového režimu? O pátečního update při vybrání volby záchrany poškozeného systému nabíhá systém běžným způsobem.
« Poslední změna: 19 Září 2011, 18:14:24 od min25 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.