Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka  (Přečteno 9449 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« kdy: 19 Prosince 2010, 19:46:19 »
Posledních pár týdnů jsem se snažil věnovat Wiki a to především její "struktuře" -- tedy řazení návodů do "kategorií" a také vzhledu hlavní stránky a rozcestníků.

Protože je popis všeho příliš dlouhý, umístil jsem jej na blog -- http://blog.ubuntu.cz/clanek/zmeny-na-wikiubuntucz -- diskuse by ale asi měla probíhat tady, protože fórum je na to (technicky) vhodnější.

aloisam

  • Host
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2010, 20:57:19 »
pěkné, ale já bych z té hlavní stránky vyhodil "hry". nevím kolik lidí je tam chodí hledat, ale i kdyby většina, tak je pohodlně najde pod "programy". místo toho bych tam dal to co se teď nazývá "různé"..

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2010, 21:09:17 »
Já nevím. Hry prostě táhnou hodně. Co se PageHits týče, tak stránka "Hry" je šestá a předbíhá i třeba Průvodce instalací... (a mimochodem i ty programy a to téměř dvojnásobně)

Pod "programy" to samozřejmě určitě najdou, ale mně šlo taky o to něčím "zaplácnout devátou pozici" a tam mi hry prostě přijdou nejlepší. Když se kouknu do "různé", tak některé věci poputují do té levé nabídky, ale dost se jich dá rozumě umístit jinam nebo i vyhodit.

Uvidíme, jak to uvidí ostatní :)

ras

  • Host
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2010, 21:21:44 »
Sice jak mi hned někdo odsekne, je mi do toho hovn*, ale doufám, že nezmizej starý návody a návody co tak uplně nesplňujou, místní přesvědčení že když něco nejde naklikat tak se o tom nemluví.
Hry, je hodně pověstí, že v Linuxu nejdou.

aloisam

  • Host
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2010, 23:02:59 »
Já nevím. Hry prostě táhnou hodně. Co se PageHits týče, tak stránka "Hry" je šestá a předbíhá i třeba Průvodce instalací... (a mimochodem i ty programy a to téměř dvojnásobně)

hm, no když je tomu tak, tož si tam asi to místo zaslouží.. ;)

novas33

Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2010, 06:47:38 »
Já nevím. Hry prostě táhnou hodně. Co se PageHits týče, tak stránka "Hry" je šestá a předbíhá i třeba Průvodce instalací... (a mimochodem i ty programy a to téměř dvojnásobně)
Uvidíme, jak to uvidí ostatní :)

Hry bych,tam taky určitě nechal,protože většina lidí,kteří přejdou z Win tak májí zažité představy,že v Linuxu hry nejdou hrát.Já sice hry nehraji,ale  určitě je hodně uživatelů co si hry zahraje.Tak by  bylo určitě dobré to tak nechat jak navrhl Vojta.
Ubuntu 18.04 LTS

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2010, 12:20:22 »
K současnému směru diskuze: Hry rozhodně nechat na titulní stránce, je to tak specifická kategorie, že bych ji rozhodně pod Programy neschovával.

Jinak jsem rozhodně pro navrhované změny. Přimlouval bych se za přechodné období, kdy by vedle sebe koexistovaly stará i nová struktura, a do té nové bych zařazoval pouze aktuální a aktualizované návody (nezřídka se stane, že narazím na návody a postupy určené pro 7.10 a na současných verzích ubuntu už snad ani nefungují), jinými slovy před začleněním návodu do nové struktury provést jeho revizi.

P.S: Rád se budu na změnách podílet, ale spíše až v novém roce.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #7 kdy: 20 Prosince 2010, 12:34:38 »
Ono v podstatě všechny aktuální "rozcestníky" zůstanou, jen se trochu pozmění a spíš přibudou další "vrstvy". Takže myslím, že pokud při změně půjdeme "od spodu", tak to nikdo ani nepozná.

Samotné návody taky potřebují aktualizovat a doplnit (to bude vždycky), ale to zas někdy příště :D

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #8 kdy: 20 Prosince 2010, 12:41:28 »
Ok, já zas tak do hloubky tu strukturu nezkoumal. Jestli je to jak říkáš (mírné změny a hlavně nové vrstvy), tak potom souhlasím s navrhovaným postupem.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #9 kdy: 21 Prosince 2010, 23:00:46 »
A co zpětné odkazy? Nebude jich škoda?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #10 kdy: 22 Prosince 2010, 00:00:05 »
Google si to přeindexuje poměrně rychle. A navíc, názvy článků se nemění, nebo ano?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #11 kdy: 22 Prosince 2010, 07:29:18 »
U samotných návodů se nebude měnit nic.

U rozcestníků se měnit taky nebude, spíš přibudou nové a ty staré se trochu "rozhází" (ale to google nepozná).

winni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #12 kdy: 23 Prosince 2010, 20:30:47 »
Vypadá to opravdu dobře, jen bych přidal možnost kliknutí na ikonku stejně, jak je tomu u odkazového textu (pro přesměrování na zvolenou kategorii).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #13 kdy: 25 Prosince 2010, 17:25:31 »
Jo, to je chytrý -- taky mě to mělo napadnout :)

nihop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Změny na Wiki - struktura, hlavní stránka
« Odpověď #14 kdy: 05 Ledna 2011, 08:55:36 »
Zpětnými odkazy jsem spíš než Google myslel odkazy odtud z fóra (nebude jich málo) a podobně. Ale když říkáte, že se měnit nebudou...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.