Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovladace ATI  (Přečteno 4565 krát)

daky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Ovladace ATI
« kdy: 18 Září 2014, 12:15:08 »
Dobrý den, bohužel je nefunční wiki, mohu poprosit o návod instalaci nesvobodných ovladaču ATI? pokud někdo má v PC, nebo o zprovoznění stránek. Děkuji

EDIT: Upravil jsem nazev tematu. Diky za info o wiki, podivame se na to. Martin
« Poslední změna: 18 Září 2014, 13:29:26 od Martin Šácha »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nefunkčni Wiki
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2014, 12:57:51 »
jaké máš ubuntu a jakou grafiku? Pokud pořád to Radeon 3600, tak ta ti nepojede. Dej sem
Kód: [Vybrat]
lspci
lsb_release -a
uname -r

daky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Nefunkčni Wiki
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2014, 13:13:14 »
ubuntu 12.10. tam mi to nejde -  nesvobodné ovladače- takže se budu muset vrátit zpět k 12.04 LTS - na wiki byl pravě super návod kde mi to nainstalovalo ovladače VESA a měl sem 100 fps - na 12.10. mám sotva 60... docela by se mi to bodlo když už si chci zahrát :-)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Ovladace ATI
« Odpověď #3 kdy: 18 Září 2014, 13:47:08 »
12.10 je již nepodporovaná verze systému. Měl si zůstat u 12.04, nebo povýšit až na 14.04.1.  A ohledně "vesa", to není uzavřený ovladač, ale základní systémový. Uzavřený je "fglrx".

Chacharian

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ovladace ATI
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2014, 17:42:14 »
Když se zmínila wiki a podpora grafických karet -
doporučím tento obrázek - je z anglické wiki ale podle mě (jsem začátečník) se na něm dá celkem dobře pochopit- návaznost verzí Ubuntu s "aktualizacemi LTS"- |Takže v tvém případě, pokud to správně chápu (prosím o EDIT jestli se mylím) by jsi měl zůstat u verze 12.04.1 (z důvodů kernelu = jadro? 3.2) jak píšeš na 12.10 ti to již nefunguje a nevím jestli ti to bude fungovat na 12.04.2 (viz obrázek) - opět poprosím o edit jestli se mýlím, děkuji

PS: možná by nebylo marné tento obrázek nahrát na českou wiki - já z toho jako začátečník (snad) dost věcí pochopil.

[příloha smazaná administrátorem]

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Nefunkčni Wiki
« Odpověď #5 kdy: 19 Září 2014, 18:48:42 »
ubuntu 12.10. tam mi to nejde -  nesvobodné ovladače- takže se budu muset vrátit zpět k 12.04 LTS - na wiki byl pravě super návod kde mi to nainstalovalo ovladače VESA a měl sem 100 fps - na 12.10. mám sotva 60... docela by se mi to bodlo když už si chci zahrát :-)
Jakou máš kartu? A měřil jsi to kde, glxgears? Těch 60 fps bych viděl na zapnutou vertikální synchronizaci, těch 100 bych viděl na nějaký sw vykreslovač, což je hrůza. Samotný hodnoty fps nic moc neřeknou, záleží přes co to chodí, svobodný ati ovladač má prý solidní výkon, asi bych nepoužíval starší distribuci kvůli nesvobodnému, narazíš zas na nějaký jiný problém.

Ještě bych doplnil toto:
Kód: [Vybrat]
glxinfo | grep OpenGL
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

daky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Ovladace ATI
« Odpověď #6 kdy: 20 Září 2014, 07:35:30 »
12.10 je již nepodporovaná verze systému. Měl si zůstat u 12.04, nebo povýšit až na 14.04.1.  A ohledně "vesa", to není uzavřený ovladač, ale základní systémový. Uzavřený je "fglrx".

Taky toho lituji- takže pokud dobře chápu mám stáhnout 12.04.1, ale kde to stáhnu? protože na http://old-releases.ubuntu.com/releases/precise/ mi nabizí pouze 12.04.3 a tam je již jiné jádro teda podle toho co napsal chacharian - a je tam kratší podpora než na to 12.04.1

Citace
A měřil jsi to kde, glxgears? Těch 60 fps bych viděl na zapnutou vertikální synchronizaci, těch 100 bych viděl na nějaký sw vykreslovač, což je hrůza. Samotný hodnoty fps nic moc neřeknou, záleží přes co to chodí, svobodný ati ovladač má prý solidní výkon, asi bych nepoužíval starší distribuci kvůli nesvobodnému, narazíš zas na nějaký jiný problém.

Normálně ve hře - counter stike 1.6 - strašne to padá nahorů a dolů - nejde to přes 80 fps.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Ovladace ATI
« Odpověď #7 kdy: 20 Září 2014, 12:43:03 »
Netuším jestli si v tom tvém odkazu listoval, ale já tam vidím 12.04.1 jen ji stačí vybrat mezi staženýma.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.